Tak Opole walczy o nasze podatki

Redaktor Obywatelski1

Miasto walczy o każdą złotówkę, która może podreperować jego budżet, dlatego na ulicach pojawiły się bilbordy z wizerunkiem dziewczyny o imieniu „Basia”, która ma zachęcić niezameldowanych do meldunku. Trzeba przyznać, że pomysł jest ciekawy. 

Celem kampanii jest zachęcenie osób, które pracują, studiują i żyją w Opolu, ale rozliczają się z podatku w innych miejscowościach, do tego, by w zeznaniu podatkowym (i kolejnych) wskazały nasze miasto jako to, do którego trafi część odprowadzanych przez nie środków.

W Opolu wpływy finansowe do budżetu miasta z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) stanowią ok. 25%wszystkich dochodów miasta. Zgodnie z prawem (w przypadku podatku PIT) miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest właściwy Urząd Skarbowy według miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Oznacza to, że aby płacić podatki w Opolu wcale nie trzeba być w nim zameldowanym – wystarczy w naszym mieście mieszkać. 

CO ZROBIĆ, ABY STAĆ SIĘ CZĘŚCIĄ TEGO MIASTA?

3 KROKI

1 KROK: POBRAĆ FORMULARZ ZAP 3

– —> TUTAJ <—-
– w jednostkach miejskich, typu: żłobki, przedszkola, biblioteka, teatr, galeria, ZOO, przychodnie itp.
– każdy Urząd Skarbowy,
– pobrać na smartfony kod QR dostępny na plakacie.

2 KROK: WYPEŁNIĆ FORMULARZ ZAP 3

To tylko trzy minuty, a zmieni tak wiele.

3 KROKPRZEKAZAĆ DALEJ

– wrzucić do urny (my zajmiemy się resztą),
– przesłać pocztą do Urzędu Skarbowego,
– przekazać osobiście do Urzędu Skarbowego.

 

oprac: ŁŻ

  1. | ID: b23e3046 | #1

    Dobry pomysł na zapełnienie budzetu Opola – podatkami.Zapewne, a nawet jestem pewna bedzie skuteczny.Urzędnicy zaczynają myśleć,to dobry objaw. Oceniając pracowników, doceni ich zaangazowanie prezydent i przyzna wyzsze nagrody niż ostatnio.

Komentarze są zamknięte