Ryszard Zembaczyński szuka talentów

Redaktor Obywatelski1

Z cyklu- analiza słów z bloga prezydenta Zembaczyńskiego, dziś zapraszamy na omówienie najnowszego, bardzo twórczego tekstu prezydenta pt.: Zaproszenie dla „talentów”. Obiecujemy, że będzie ciekawie. 

Nowy tekst rozpoczyna się od słów:

Hasło „czas dla inżynierów” jest odzwierciedleniem procesu, w jakim znajduje się nasza cywilizacja, a nie zachętą do odwracania się od nauk humanistycznych.

I teraz pytanie: czy ktoś kuma o co chodzi prezydentowi? Czy nasza cywilizacja jest czasem inżynierów, a większość ludzi nie chce studiować nauk humanistycznych, czy chce? Bo ja myślałem, że lepiej być dobrze opłacanym spawaczem, niż bezrobotnym politologiem… Więc może to „czas spawaczy”?

Idziemy dalej:

W istocie każdy  nowy przedmiot skonstruowany przez inżynierów jest na tyle doskonały, na ile udało się wykorzystać przy jego budowie wszystkie dziedziny wiedzy. Interdyscyplinarne zespoły twórcze to jest to, czego szukamy również w Opolu.

„Szukajcie a znajdziecie”. Rozumiem, że Opole zaczyna zabawę w firmę łowiącą głowy, które będą pracować dla zachodnich przedsiębiorstw, które kiedyś, za wiele, wiele lat wybudują swoje siedziby w mieście? Si?

Zanim projektowany w Opolu Park Technologiczny  przyjmie pierwszych lokatorów, chcemy współpracować z utalentowanymi uczniami szkół średnich, ze studentami naszych uczelni, którzy działają w kołach naukowych i osobami ze świata nauki wyższej, zdolnymi do kreatywnego działania w obszarze B+R.  Czekamy na Was w Ratuszu. Mam tu na myśli przede wszystkim Wydział Gospodarki i Innowacji UM.  Z całego serca chcemy Wam pomóc. Jesteście najbardziej potrzebną naszemu miastu i regionowi drużyną. 
Czas, by Wasze umiejętności i Wasza wiedza nadały naszej rzeczywistości oczekiwanego rozwoju.

podpisał: Ryszard Zembaczyński

No i teraz, kto zgadnie, co w tym Ratuszu będzie? Masowe przyjęcia do Wydziału Gospodarki i Innowacji UM? Ho, ho, to budżet tego na bank nie wytrzyma. Czy Opole będzie się rozwijać w dziedzinach technicznych? Studenci opracują nowe technologie, które pozwolą zmniejszyć zatrudnienie w administracji publicznej, tylko na chwilę trzeba ich przyjąć? Czy też Ratusz planuje zrobić wielką księgę zasobów ludzkich, którą władze będą pokazywać przyszłym, potencjalnym inwestorom, mówiąc: patrzcie, tacy u nas są!

Kto, to wie, podobnie. To wszystko dziwne nowy tekst prezydenta Zembaczyńskiego.

oprac: ŁŻ

za: blog prezydenta ze strony opole.pl 

  1. | ID: d474bc2c | #1

    Ale zagadki zafundowa.ł Poczekajmy,może je w najbliższym czasie rozwiąże, abyśmy w czasie okresu Godniego nie główkowali, po co to , na co to ,komu to.!

Komentarze są zamknięte