I przyjechał taki na godzinkę

Redaktor Obywatelski8

Premier Donald Tusk odwiedził Opole! Dobrze, że nikt trawy nie pomalował na zielono z okazji tak wielkiej wizyty. Choć podobno byli i tacy, którzy mieli podobne pomysły. Premier wpadł na godzinę i tyle. 

Przyjechał aby promować projekt Specjalnej Strefy Demograficznej, bo jak widać, nasze opolskie władze szukają „politycznego celebryty” z górnej półki, a najlepiej tego pierwszego, lub drugiego, aby wszystko promował w imię władzy. Ciekawe czy premier wiedział, że był tym drugim? Bo pierwszy był przecież prezydent Komorowski, który z powodu mgły nie dotarł do Opola w październiku.

I chyba nie wyszło…

W mediach lokalnych mało się odbiło, a w ogólnopolskich to już w ogóle słabo, dlatego trzeba będzie zrobić trzeci raz podobną konferencję, tym razem z udziałem ministra Sikorskiego, który przynajmniej na twitterze napisze gdzie jest i co robi, a media same się zjadą. Strzeli tekstem giełdowym, podpowie jak zainstalować dobrą telewizję w hotelu i jest hit! Panie marszałku, proszę o tym pomyśleć!

Premier przyjechał na godzinę, pogadał 15 minut, dla dziennikarzy nie miał czasu, wyszedł tylko na chwilę do ludzi czekających pod Filharmonią Opolską z poganiającym go Pawłem Grasiem i pożartował głupio o robieniu dzieci.

I była wizyta? Była, a jak! Coś wniosła nowego? Pieniędzy jak nie ma, tak nie ma, zresztą Marszałek Sebesta stwierdził, że sobie sam poradzi…

autor: Łukasz Żygadło 

 1. z Niemodlina
  | ID: 830a7c9c | #1

  POddani POwinni POdziękować Tuskowi w Opolu za POdwyższenie wieku emerytalnego, drożyznę, niż demograficzny, wzrost biedy i bezrobocia, za 500.000.000.000zł nowego długu w 5 lat, za rozrost biurokracji o blisko 100.000 nowych urzędników i to POnoć w dobie kryzysu, za niespełnione obietnice wyborcze z 2007r, za ogromną POdwyżkę cen leków, za skandale i korupcje,kompromitacje i afery, za uPOlitycznienie prokuratury i sądownictwa, za zrealizowanie niecałych 40% obietnic w związku z euro2012, za POdzielenie POlaków na zaściankowe moherowe berety i nowoczesnych Europejczyków, za likwidację lekcji historii w szkołach, za przekazanie 24.000.000.000zł z dewiz NBP na ratowanie niemieckich i francuskich banków, za zlikwidowanie stoczni gdańskiej i szczecińskiej, za najdroższy w EU gaz, internet, przejazd autostradą, za wprowadzenie opłat za drugi kierunek studiów, za likwidację programu „rodzina na swoim” za POdwyżkę VAT na ubranka dla dzieci i wprowadzenie VAT na książki, za paliwo po 6zł, za podpisanie tzw. pakietu klimatycznego,który będzie gwoździem do trumny dla polskiej gospodarki, za nałożenia na polski KGHM największego POdatku od kopalin na świecie, za próbę prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych i LOTOSU, za bałagan w służbie zdrowia, za najbardziej niebezpieczną kolej w całej EU, za to że ucieka 11 Listopada z POlski, za to,że mataczył w sprawie tragedii w Smoleńsku i utrudniał wyjaśnienie przyczyn tej tragedii, odrzucając dwukrotnie oferowaną nam pomoc NATO, za likwidacje POlski POwiatowej, za POdwyżkę VATu i likwidacje prawie wszystkich ulg POdatkowych, za kolesiostwo i nepotyzm w spółkach skarbu państwa, za kneblowanie wolnych mediów i brak pluralizmu w POlskich mediach, za umorzenie w styczniu 2010r rosyjskiemu Gazpromowi długu na kwotę 1.200.000.000zł,za zabranie POlakom kasy z OFE i wiele,wiele innych CUDÓW……….

 2. | ID: d2b2fc02 | #2

  @ P.z Niemodlina !Znamy te Cuda,znamy.Odczuwamy w każdy Boży dzień! Z namaszczeniem podsumowałeś ! Dzięki.

 3. Anonim
  | ID: f296691b | #3

  1. dług mamy nie 500 mld a ok. 360 mld, do tego rezerwy walutowe państwa to 305 mld
  2. nie 100 tys. urzędników tylko ok. 15 tys. w administracji rządowej, reszta to samorządy i tu miej pretensje
  3. i tak nie liczyłeś na spełnienie obietnic wyborczych, zresztą, który rząd je spełnił w ciągu ostatnich 23 lat? ŻADEN
  4. upolitycznienie, czyżby wybrany przez Lecha Kaczyńskiego na stanowisko prokuratora generalnego A. Seremet miałby być politykiem? A Święczkowski czy Barski to nie?

  Dalej nie będe wymieniać, bo i tak jestem do odstrzału jako zdrajca Polski i sługus reżimu Tuska

 4. T
  | ID: 473fca9a | #4

  An

  @Anonim
  Kłamiesz, jak twój Płemieł szczególnie w punkcie 4. ŚP Lecha Kaczyński wybrał Seremeta z trzech kandydatów wskazanych przez PO I PSL, realizując swój konstytucyjny obowiązek.

 5. z Niemodlina
  | ID: d0c446c2 | #5

  @Anonim
  Czytaj uważniej i ze zrozumieniem, 500mld ZŁ , 100.000 urzędników oczywiście że chodzi mi o cały kraj i zatrudnianie samych swoich z PO-PSL , uPOlitycznienie sądownictwa i prokuratury, prokurator jak call-girl na telefon i zamykanie niewygodnych ludzi w aresztach na podstawie absurdalnych zarzutów – Staruch,Kelner itd. , do tego skandaliczne wyroki – pan Rymkiewicz- pan Wyszkowski etc.

 6. Anonim
  | ID: f296691b | #6

  Skandaliczne bo nie po myśli twojej i prawicy? A sędziowie na zawołanie za Ziobry to byli OK?

  A zarzut o rozbój to wiesz jakie ma zagrożenie karą? do 12 lat, to mało?

 7. z Niemodlina
  | ID: d0c446c2 | #7

  Skandaliczne,bo albo przeczą prawdzie historycznej albo wymierzone są w podstawowe prawa do wyrażania swojej opinii, odnośnie „rozboju” to masz błędną wiedzę, Staruch siedzi za to, że pomówił go stary kryminalista, świadek koronny, który miał go gdzieś tam widzieć jak sprzedaje kilka kilogramów narkotyków itd, zarzut tak absurdalny że protestuje kilka organizacji broniących praw człowieka, dziennikarze itd. znam dokładnie sprawę więc wiem o czym piszę. Jestem w 100% pewien, że gdyby Staruch nie wymyślił hasła ” donald matole twój rząd obalą kibole” oraz publicznie nie krytykowałby PO i Tuska, dziś byłby wolnym człowiekiem. Sędziowie na zawołanie Ziobry ??? Gdzie o tym czytałeś ?? w GW ???

 8. ellly
  | ID: 0748efc4 | #8

  10 min z dziennikarzami, jaki zawód mieli wielcy dziennikarze- propagandziści Platformy Obywatelskiej z TVp Opole i Trybuny Opolskiej !!!!!!!!!!!!!!!

Komentarze są zamknięte