Waldemar Pawlak odchodzi z polityki? Przypominamy najlepsze teksty polityka

Redaktor Obywatelski1

Podobno Waldemar Pawlak chce odejść z polityki(zrzeknie się nawet mandatu posła) i zająć się swoją działalnością biznesową. Dlatego z okazji niedzieli, dla poprawy humoru przypominamy najlepszy teksty Waldemara, który w roku 1995 otrzymał nagrodę „Srebrnych Ust”. 

Nagroda była odpowiedzią za tekst Pawlaka: 

Kura najpierw jajko zniesie, a dopiero potem gdacze. Nasi polityczni przeciwnicy gdaczą, nawet kiedy nie potrafią jajka znieść.

Takich tekstów było o wiele więcej: 

Może na ten koniec kadencji panu posłowi Kurskiemu podpowiem – jako starszy kolega – że żeby być „za”, trzeba nacisnąć ten zielony guzik z krzyżykiem- za ten tekst Pawlak otrzymał II miejsce w plebiscycie Srebrne Usta 2005

Pani Pitera pracuje dla was z wielkim poświęceniem, dostarcza wam wielu atrakcji, to jak można ją kontrolować, no dajcie spokój.

Żółta kartka dla wszystkich kłótników, bo taki jest wynik tego głosowania. Czerwona, z dziką rozkoszą, dla pracowni sondażowych, które pomyliły się dramatycznie w przypadku PSL. No i najważniejsze, że jesteśmy po zielonej stronie mocy- tym tekstem Pawlak wygrał plebiscyt Srebrne Usta 2010

Czy ja się pana pytam, ile osób pracuje w pana redakcji, żeby ta redakcja dobrze funkcjonowała? – odpowiedź na pytanie reportera RMF FM dot. składu sekretariatu ministerstwa gospodarki.

Ja rozumiem, że możecie sobie robić jaja przed świętami, ale nie aż takie. Jeśli w spółce jest konflikt społeczny, to trzeba ten konflikt społeczny rozwiązać. Dopiero potem sprzedawać spółkę. Nie upadajcie na głowę– odpowiedź na pytanie czy publiczne mówienie o opóźnieniu giełdowego debiutu Jastrzębskiej Spółki Węglowej i podsycanie konfliktu poprzez popieranie związków zawodowych, nie jest działaniem na szkodę spółki.

Jeżeli chodzi o te relacje to, to są moje relacje prywatne, to nie ma nic wspólnego ani z działalnością pani stacji ani z moją działalnością polityczną. To są moje prywatne osobiste sprawy i proszę się od tego odczepić–  odpowiedzi na pytania dziennikarki TVN o wyzbyciu się przez Waldemara Pawlaka części majątku i jego wniosku o zmniejszenie alimentów na swoje dzieci.

Koalicja trwa i trwa maćto jest hit! 

Nie wystarczy robić pozy i zjeść rosół z mieszkańcami wsi. Trzeba jeszcze to środowisko rozumieć, a jeżeli Hofman mówi, że mu przeszkadzają chłopi na salonach, to jest żałosne. Oznacza to, że jest tchórz zwyczajny i boi się zwykłych, prostych chłopów w Sejmie– o wypowiedzi Adama Hofmana o politykach PSL.

PSL connecting people– gdy opisywał koalicje PSL-PO-PiS w województwie świętokrzyskim

Trzeba być zawsze w ruchu, bo nie ma takiego psa na świecie, który osikałby jadący samochód- wywiad dla wp.pl 

I tą szczerą wypowiedzą kończymy spis cytatów Waldemara: 

Życzymy miłego pobytu w Polsce i zapewniamy, że Polska i Polacy nie jeden raz Was zaskoczą/ zadziwią, tak jak sami siebie zaskakujemy… nieustannie. Życzymy miłego pobytu w Polsce i zapewniamy, że Polska i Polacy będą Was zadziwiać, tak jak sami siebie zadziwiamy… nieustannie

podczas powitania goszczących w Polsce przedstawicieli Europejskiej Partii Ludowej

oprac: ŁŻ 

  1. | ID: 5833a3b5 | #1

    PSL nic dobrego dla Polski nie robi i nie zrobiło.Wszelkie stanowiska,które objęli w strukturach powiatowych i wojewódzkich tylko pogrążyły gospodarkę w niemocy.Jedynie straż pożarna jako tako funkcjonuje..gdzie p.Pawlak był szefem.

Komentarze są zamknięte