We wtorek w Opolu spotkanie z Piotrem Zychowiczem

Niezależna Gazeta Obywatelska2

We wtorek 27 listopada br. o godz. 17.00 w Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II przy ul. Minorytów 4 w Opolu odbędzie się spotkanie z Piotrem Zychowiczem, autorem książki pt. Pakt Ribbentrop – Beck czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki. Wstęp wolny. Po spotkaniu będzie można nabyć książkę oraz uzyskać autograf autora. Serdecznie zapraszamy!

Piotr Zychowicz – publicysta historyczny, piszący o drugiej wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarz „Rzeczpospolitej” i tygodnika „Uważam Rze” oraz zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „Uważam Rze Historia”.

Pakt Ribbentrop – Beck, czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki to książka będąca próbą odpowiedzi na pytanie, co by było, gdyby wiosną 1939 roku Minister Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej Józef Beck, zamiast przyjmować gwarancje brytyjskie, przystał na propozycje Adolfa Hitlera, czyli zgodził się na przyłączenie Gdańska do Rzeszy i wybudowanie eksterytorialnej autostrady łączącej Prusy z resztą Niemiec, a także uznał, że Polska powinna przystąpić do paktu przeciwko Sowietom. Zychowicz zastanawia się, czy wtedy rzeczywiście uniknęlibyśmy wojny z Niemcami?

  1. z Niemodlina
    | ID: 679fb4d6 | #1

    Dla mnie ta książka to nieporozumienie, oraz kolejne narzędzie w rękach polonofobów, Polska jako jedyna przeciwstawiła się zbrodniczemu bolszewizmowi i jako pierwsza padłą ofiarą zbrodniczego nazizmu i to trzeba pamiętać i rozgłaszać w świecie, bo od 1945r do dziś i to na naszych oczach fałszuje się historię. Nawet gdyby ówcześni przedstawiciele Państwa Polskiego stracili rozum i rozsądek i zawarli „koalicje z Hitlerem” to na 110% jestem pewien, że po roku lub dwóch czekałby nas taki sam los jak ZSRS w 1941r w końcu dla Hitlera byliśmy „słowiańskimi podludźmi” o czym pisał w mein kampf, więc jaki inny los mógłby czekać Polskę i Polaków ???? Posłużyłby się polskimi żołnierzami jako tzw. „mięsem armatnim” w walce z bolszewikami, by później zniewolić nasz kraj, dziś Polacy nie muszą wstydzić się swojej historii, mogą spojrzeć w lustro i być dumni ze swoich przodków, bohaterstwa polskich żołnierzy i dziś we współczesnym świecie te wartości jakim wierni byli nasi przodkowie w II RP powinny być dla wszystkich wzorem!

  2. | ID: 250ff15a | #2

    Zmiana godziny na spotkania 18:00

Komentarze są zamknięte