NGO Flash: Macierewicz bez immunitetu, trwają negocjacje unijne, info Opole i pogoda

Redaktor Obywatelski6

Odebrano immunitet Antoniemu Macierewiczowi, Ziobro o negocjacjach Tuska, Merkel o negocjacjach, cicha koalicja PO-PiS?, odblokowana droga krajowa na Opolszczyźnie, w Opolu będzie podatek od deszczu! Prognoza pogody.  

Macierewicz bez immunitetu

Antoni Macierewicz nie ma już ochrony prawnej, którą posiadają wszyscy parlamentarzyści. Sejm odebrał mu immunitet w związku z procesem karnym, który wytoczył mu lobbysta Marek Dochnal. Chodzi o słowa Macierewicza wypowiedziane w jednym z programów telewizyjnych, gdzie poseł nazwał lobbystę „dzieckiem Gromosława Czempińskiego i innych  takich”.

Blokada cichej koalicji PO-PiS? 

Posłowie PSL, SLD, Ruchu Palikota i Solidarnej Polski uważają, że sejmowe prace nad obywatelskim projektem ustawy wstrzymującej reorganizację sądów zostały zablokowane przez PO-PiS, czyli głosami posłów PO i przy celowej nieobecności części polityków PiS.

Solidarna Polska przewiduje porażkę Tuska na szczycie w Brukseli

Ze smutkiem obserwujemy dramatyczną porażkę premiera Donalda Tuska w Brukseli – powiedział lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. W ten sposób na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie odniósł się do przebiegu szczytu UE ws. budżetu.

Merkel: brak porozumienia? To nie dramat

Od godziny 12 trwają dalsze rozmowy dotyczące budżetu UE na następne 7 lat. Tematem dyskusji będzie nowa propozycja przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya. Angela Merkel już zapowiada, że prawdopodobnie nie uda się dojść do porozumienia. Jednak droga do kompromisu jest bardzo długa.

Wprost: koniec śledztwa ws. Leppera 

Śledztwo w sprawie śmierci Andrzeja Leppera zostało prawomocnie umorzone – poinformował w rozmowie z Wprost.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Dariusz Ślepokura. – Nikt nie złożył w tej sprawie zażalenia – dodał.

Radio Opole: droga nr. 46 już przejezdna

Przez prawie godzinę trasa Opole – Nysa była zablokowana. Mieszkańcy Sosnówki, Niemodlina, Tułowic zeszli z przejścia dla pieszych na drodze krajowej numer 46. Chodzili po pasach przez kilkadziesiąt minut – to ich forma protestu w związku z przedłużającym się procesem budowy obwodnicy miasta. Pikieta przebiegła spokojnie, policjanci nie musieli interweniować, nie było żadnych trudnych sytuacji- czytamy na stronach radia.

W Opolu podatek od deszczu? 

Prezydent Ryszard Zembaczyński chce wprowadzenia w mieście podatku od deszczu, dla osób, którzy korzystają z kanalizacji odpływowej… Taką możliwość dał rząd wprowadzając ustawę dwa miesiące temu.

Pogoda

Dziś w Opolu temp. wynosi od 8 do 10’C w nocy spadnie do 2’C. Jutro ma być bardziej słonecznie, a termometry pokażą od 10’C w dzień do 0’C w nocy.

oprac: ŁŻ

 

 

 

 1. co za świat
  | ID: c67cc92f | #1

  Co za świat, co za ludzie!

 2. you
  | ID: b8b03cd4 | #2

  Pozdrawiamy premiera Tuska sialalalala, w kraju drożyzna, niszczy się ojczyzna, a łon gdzieś ma to, i już. hej!

 3. z Niemodlina
  | ID: 3db65f81 | #3

  Reżim nie cofnie się przed niczym, to już jawna wojna, zniszczenie prawicowej opozycji i spacyfikowanie ludzi, którzy prześladowani byli również za komuny, to oczywiste że to zemsta za „Smoleńsk”, bo mit „pancernej brzozy” oraz wiele innych kłamstw upadło , właśnie dzięki niezłomnej postawie i determinacji wielkiego patrioty i człowieka niezwykłego pana Antoniego Macierewicza.

 4. | ID: db59ae83 | #4

  Gdzie my mieszkamy? Czy to jeszcze jest Polska? Jak to możliwe,że posłowie nasi przedstawiciele nie sprzeciwiają się wręcz nie starają się ukierunkować rozwoju wydarzeń?Wydarzenia płyną z siłą potoku górskiego, ale do czego doprowadzą? Jestem pełna obaw.Musimy się modlić.

 5. Maria
  | ID: c52d333f | #5

  Pani Ireno, wiem, że lubi Pani filmiki, proszę zobaczyć sobie ten: http://new.livestream.com/accounts/398160/events/1594566
  Kocia rodzina na żywo 24h!

 6. z Niemodlina
  | ID: 3db65f81 | #6

  POstkomunistyczne lobby nie może darować panu Antoniemu likwidacje jakże szkodliwych i zagrażających suwerenności i bezpieczeństwu Polski komunistycznych Wojskowych Służb Informacyjnych w których działali funkcjonariusze szkoleni w Moskwie w latach PRL’u, oficerowie WSI gwarantowali bezkarność rosyjskim agentom działającym na terenie Polski także po 1989r. Warto wspomnieć,że struktury dawnej WSI usilnie próbuje odbudować obecny Prezydent, który w raporcie z likwidacji WSI wymieniany jest 60 razy zawsze w negatywnym kontekście, w 2006r jeszcze jako poseł PO jako jedyny głosował przeciwko likwidacji WSI.
  Komorowski otoczył się ludźmi z PZPR i tzw żydo-komuną z UW-UD.

  Pan Antoni wygrał dotychczas kilkanaście procesów wytoczonych mu min. przez byłych oficerów WSI oraz Waltera z TVN.

  Nie dziwi mnie ta nagonka na pana Macierewicza, ten człowiek wraz ze swoim zespołem ekspertów mimo usilnego ośmieszania w prorządowych mediach i braku wsparcia ze strony przedstawicieli rządu, zebrał zespół ekspertów, który obalił kłamstwa MAK’u i rządowej komisji Millera i sprawił, że już ponad 60% Polaków domaga się międzynarodowej komisji w sprawie tragedii z 10.04.2010r

  Kneblowanie przeciwników politycznych za rządów PO-PSL przybrało ogromnie na sile, dochodzi nawet do tego,że POlicja odwiedziła księdza w jednej z parafii, który wygłosił….zbyt patriotyczne kazanie na 11 Listopada!!
  Media oczywiście przemilczają te i wiele innych niesPOtykanych dotąd po 1989r haniebnych wydarzeń zasypując sPOłeczeństwo śmieciowymi informacjami o „matce” Madzi, jednocześnie maskując klęski i POrażki obecnej ekipy rządzącej, dzięki temu obecna ekipa trwa, sPOłeczeństwo jest nieświadome i każdego dnia POddawane celowej dezinformacji.

Komentarze są zamknięte