Królu ZUSie wybudowaliśmy nowy pałac w Wałbrzychu

Niezależna Gazeta Obywatelska1

W Wałbrzychu otwarto nowy budynek ZUS-u, w którym pracuje 1300 urzędników. Radio Kontestacja przygotowało 6 minutową relację z uroczystości. Autor filmu z dodanymi wyliczeniami, o których na dole. Stawia pytanie czy „ZUS stanie się największym pracodawcą w Polsce?”

Prezes Wałbrzyskiego ZUS-u powiedział: „Że koniec tej budowy był oczekiwany przez wszystkich”. Dokonano uroczystego przecięcia wstęgi, chodź budynek funkcjonuje już normalnie od 2 miesięcy. Na uroczystości gościł prezes ZUS-u Pan Zbigniew Derdziuk, mówił między innymi: „Jestem dumny z tego, że nasza instytucja ma najnowocześniejszy budynek w Wałbrzychu. Wierzę, że dobrze będzie służył Ludziom (…) Klient zobaczy, że wszystko ma pod ręką. Jak będzie czekał do lekarza, to czeka w godnych warunkach. (…) Budynek musi też służyć pracownikom ponieważ to my też jesteśmy tą instytucją”

W komentarzu na filmie słyszymy, że ZUS dysponuje większą ilością naszych danych niż Policja. Podczas prezentacji prowadząca pani mówi: „Pozwolę sobie powiedzieć, że my tutaj w ZUSie wszystko o wszystkich wiemy, pragnę powiedzieć, że pan prezydent obchodzi dzisiaj swoje urodziny a jeszcze w tym tygodniu swoje imieniny to pragniemy złożyć symboliczną różę z najlepszymi życzeniamiPrezydent miasta Wałbrzycha Pan Roman Szełemej w swoim wystąpieniu mówił między innymi: „Zus jest jednym z większych pracodawców w mieście, trzeba powiedzieć, jeśli stworzyliśmy szansę, pomocy dla interesantów w tych pięknych warunkach to jednocześnie stworzyliśmy szansę dla ponad 1300 pracowników do pracy w godnych warunkach. To też ma znaczenie dla miasta, dlatego ZUS w Wałbrzychu jest postrzegany jako solidny i dobry pracodawca, na dobrych warunkach. Cieszę się do to buduje zaufanie również do instytucji państwa”

 

Wyliczenia autora filmu

– Wałbrzych liczy 120 tyś mieszkańców, załóżmy że jest 100 a w ZUSie pracuje 1300 pracowników. To wypada jeden pracownik na 77 mieszkańców.

– Wałbrzych liczy 120 tyś mieszkańców, jeżeli przyjęto w roku 600 tyś klientów to wypada, że każdy obywatel Wałbrzycha była tam 5 razy w roku.

– Długość półek z dokumentacją szacuje się na 20km długości.

Król ZUS przynajmniej jest zadowolony.

[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xg94ng_kabaret-myodych-panow-i-kabaret-smile-krol-zus_fun[/dailymotion]

Oprac. Maciej Wilk

  1. | ID: 5942c11f | #1

    Ja nie rozumie,jak to jest możliwe,że w dobie komputeryzacji zatrudnia się coraz wiecej urzędników i buduje się pałace zusowskie.Może by to ktos wytłumaczył?????

Komentarze są zamknięte