Kim jesteśmy?

Niezależna Gazeta Obywatelska15

Różnie o nas ludzie mówią, wyzywają, knują przeciwko nam i układają niezliczone plotki na nasz temat. Narodowcy. Katolicy. Patrioci. Młodzi, silni, niezależni, trzymani odwiecznym testamentem bohaterów narodowych. Lewica tłucze się z prawicą.. centrum obiera co mu pasuje. Zwykły konsument papki medialno politycznej nie widzi potrzeby dzielenia świata inaczej, niż na obozy polityczne.

Kim jesteśmy?

Poza tym, że jesteśmy młodymi ludźmi, którzy czują się nieswojo we własnym kraju i chcą to zmienić, mamy uczucia nie inne od was.

Poza tym, że jesteśmy żarliwymi katolikami i oddanymi narodowcami, walczącymi z bezwzględną ideologią, my także potrzebujemy przyjaciół i cenimy każdego bliskiego nam człowieka jak najpiękniejszy skarb, tak jak i wy.

Poza tym, że jesteśmy młodymi buntownikami wobec niesprawiedliwości historycznej i obecnej w Polsce, my też pragniemy romantycznej, cudownej i wiecznie żywej Miłości dla której wyczekuje się całe życie, a gdy się ją odnajdzie to oddaje się wszystko tej jednej jedynej/jedynemu. Posiadamy uczucia nie inne od was.

Poza tym, że jesteśmy działaczami grup młodzieżowych społecznych, które mają za zadanie pobudzać naród do działania, i my chcemy mieć rodzinę, normalne życie, bo i my czujemy. Mamy serca, uczucia, marzenia i bywa, że płaczemy z bólu na niedoścignięcie marzeń – tak jak i wy.

Poza tym, że jesteśmy nieraz ostrymi w słowach i krytykach głosicielami haseł patriotycznych, my także przeżywamy smutki, niedole, radości, uniesienia, błędy młodości i radość młodości – nie różnimy się tym od innych ludzi.

Poza tym, że jesteśmy ludźmi z jasnymi poglądami, którzy nie lubią propagandy medialnej, my też się zakochujemy, nieraz nieszczęśliwie, przeżywamy wzloty i upadki. Jak i wy.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy ludźmi, tak jak i Ty – młodymi, pełnymi marzeń, pragnień, miłości, smutku, wartości, westchnień…

Jesteśmy narodowcami, ale i ludźmi. I czujemy i to, co Ty czujesz.

Jesteśmy katolikami, ale i my upadamy nieraz tak, jak Ty – wiemy co oznaczają nasze poglądy i nie wyrzekamy się ich, tak jak i Ty swoich.

Jesteśmy czującymi ludźmi, a nie skretyniałymi faszystami.

Kim jesteśmy?

Dla tych, dla których niewygodne nasze marzenia – faszystami.

A kim jesteśmy dla Ciebie… braćmi współczującymi i odczuwającymi te same rozterki, pożądania i marzenia co Ty? A może wolisz skrócić świat i uznać w nas faszystów, zamykając sprawę..?

Autor: Maciej Kałek, NGO Głubczyce

 1. Kajtek
  | ID: 6f976673 | #1

  Kasiu opolska , stawiam pytanie; jak Polacy maja się zachowywać, żeby nie być oskarżani o nacjokatosemi?
  Czy tylko jeść i spać? Jaki zakres by was zadowolił?

  Może ją małą konstytucję do poruszania się prawidłowo.
  Ale czy to nie przesada. Jaki jest stosunek procentowy mas do mniejszości, ? To znaczy Uważam, że mniejszości zachowujące swoją narodowość to nie Polacy , tylko Obywatele RP. Natomiast ci , którzy uzyskali obywatelstwo a nie zachowali swojej odrębności nacyjnej , to naturalizowani Polacy.
  Sprawy sa Opisane w MSW.

  Czy b. mala liczba Mniejszości , powinna wymuszać prawa niekorzystne dla Polaków? Czy współżyć zgodnie w ramach Prawa i Konstytucji?

 2. z Niemodlina
  | ID: d71569de | #2

  @Księzniczka Kasia Opolska

  Czy również Kasia była zbulwersowana gdy śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego publicznie wyzywano od „durni” i oczerniano 24h/ dobę w TVN i TVN24 ??? Ojczyzna a „legalne,demokratyczne władze” to 2 zupełnie różne POjęcia, pewnie nie wiesz,że ta „legalna i demokratyczna” władza miała swój udział w nocnej zmianie, kiedy to zbójecko obalono rząd Jana Olszewskiego, nocą w obawie przed ujawnieniem, że TW Bolek to L.Wałęsa, do dziś Bolek nie zwrócił swojej teczki do archiwum. Dziś rządzą nami mali ludzie, miernoty zapatrzeni na pijar populiści, jeden zbiera pocztówki w języku niemieckim z przedwojennego Gdańska, drugi analfabeta robi rażące błędy ortograficzne i przyznaje ordery orła białego michnikowi, szymborskiej i innej maści kanaliom, ma też swój udział w odbudowywaniu zlikwidowanych przez pana A. Macierewicza komunistycznych wojskowych służb informacyjnych, jakże szkodliwych dla bezpieczeństwa i suwerenności Państwa Polskiego.Otoczył się towarzyszami z PZPR i tzw. żydo-komuną z UW-UD.

  Obecna walka z Ruchem Narodowym, Katolikami ogólnie Patriotami od 5 lat przypomina mi lata powojenne i kłamliwą komunistyczną propagandę, gdy największych Patriotów mordowanych strzałem w głowę i ściganych po całej Polsce aż do 1963r, też nazywano faszystami, bandytami etc.

  Czy żyjemy w wolnym kraju ??? oto jest pytanie, wg mnie żyjemy w czymś w rodzaju PRL-bis, gdzie nie przeprowadzono lustracji i dekomunizacji, a układ Geremek- Jaruzelski otworzył nowe możliwości towarzyszom w III RP, którzy uwłaszczyli się na majątku narodowym, zapewnili sobie bezkarność i ogromne wpływy, przejęli niemal wszystkie media w POlsce, aby takim jak Kasia wmawiać,że wszystko jest OK i cacy, do prawdziwej demokracji jeszcze nam daaaaaaaaleko, oj daleko, walka z wszystkim co polskie, z każdym przejawem polskiego patriotyzmu przynosi niestety swoje efekty, co widzimy w wypowiedzi Kasi, sam osobiście uważam,że propaganda Michnika i TVN i tzw. „elity” III RP zrobiła większe szkody w świadomości Polaków niż 50lat komunistycznych kłamstw.
  Polacy mają prawo demonstrować swój patriotyzm, swoją dumę narodową i tożsamość narodową, nie uda się Tobie ani wspomnianym już osobnikom i mediom zniszczyć świadomości narodu, który powstał po 123latach i odrodził się w silne Państwo.Pamiętaj o tym.

  Jak myślisz Kasiu, podam Ci tylko jeden przykład, dlaczego w POlsce bez problemu POwstają filmu typu „pokłosie” i są szeroko reklamowane,choćby przez wspomniane już media, a na produkcję filmów o polskich Bohaterach jak rotmistrz Witold Pilecki przez 3 lata nie znalazł się żaden sponsor i teraz rozpoczęła się zbiórka pieniędzy wśród Polaków na stworzenie filmu, to samo dzieje się z filmem ” Historia Roja” gdzie wszystkie instytucje państwowe wycofały się z finansowania tej produkcji, POmyśl trochę Kasiu…….

 3. Tomy
  | ID: 21ff9de1 | #3

  Kim jestem?

  Różnie o nas ludzie mówią, knują przeciwko nam i zastraszają. Niemcy, Polscy Niemcy, Mniejszosc Niemiecka, autochtoni. Przede wszystkim starzy, ale tez młodzi, slabi ale i silni, zalezni oraz niezależni, trzymani odwiecznym testamentem naszch ojcow na tej ziemi urodzonych. Lewica tłucze się z prawicą.. centrum obiera co mu pasuje. Zwykły konsument papki medialno politycznej nie widzi potrzeby dzielenia świata inaczej, niż na obozy polityczne.

  Kim jesteśmy?

  Poza tym, że jesteśmy starymi ale i młodymi ludźmi, którzy czują się nieswojo takze we własnym kraju, i chcą to zmienić, mamy uczucia nie inne od was.

  Poza tym, że jesteśmy żarliwymi katolikami ale i ewangelikami. Nie jestesmy narodowcami, tutaj jest miejsce dla kazdego. Walczączymy z bezwzględną ideologią i brakiem akceptacji, my także potrzebujemy przyjaciół i cenimy każdego bliskiego nam człowieka jak najpiękniejszy skarb, tak jak i wy.

  My raczej nie jestesmy młodymi buntownikami. Ale walczymy wobec oklamywaniu historii Slaska w obecnej Polsce. Nie kwestionujemy, że tu jest Polska. Tak jak i tego, że kiedyś były tu Niemcy, a teraz razem jesteśmy w Unii Europejskiej. Jesteśmy lojalnymi obywatelami Polski, tu żyjemy od urodzenia. My też pragniemy romantycznej, cudownej i wiecznie żywej Miłości dla której wyczekuje się całe życie, a gdy się ją odnajdzie to oddaje się wszystko tej jednej jedynej/jedynemu. Posiadamy uczucia nie inne od was.

  Poza tym, że jesteśmy działaczami (slaskich i niemieckich) grup młodzieżowych społecznych, które mają za zadanie pobudzać naród do zaakceptowania nas, i my chcemy mieć rodzinę, normalne życie, bo i my czujemy. Chcemy pokazac nasze niemieckie korzenie. Mamy serca, uczucia, marzenia i bywa, że płaczemy z bólu na niedoścignięcie marzeń – tak jak i wy.

  Kim jesteśmy?

  Jesteśmy ludźmi, tak jak i Ty – takze młodymi, pełnymi marzeń, pragnień, miłości, smutku, wartości, westchnień…

  Jesteśmy Niemcami, dobrymi ludźmi. I czujemy i to, co Ty czujesz.

  Jesteśmy katolikami i ewangelikami, ale i my upadamy nieraz tak, jak Ty – wiemy co oznaczają nasze poglądy i nie wyrzekamy się ich, tak jak i Ty swoich.

  Jesteśmy czującymi ludźmi, a nie „Mniejszoscia Umyslowa”.

  Kim jesteśmy?

  Dla tych, dla których niewygodne nasze tradycje i kultura – szwabami, nazistami, separatystami.

  A kim jesteśmy dla Ciebie… braćmi współczującymi i odczuwającymi te same rozterki, pożądania i marzenia co Ty? A może wolisz skrócić świat i uznać w nas za wrogów, zamykając sprawę..?

 4. Kajtek
  | ID: 6f976673 | #4

  czy możesz odnieść się do mojego
  tekstu?

  Historia trudnej przyjaźni polsko-niemieckiej w Płocku

  http://ngopole.pl/tag/zenon-dylewski/

 5. Kajtek
  | ID: 6f976673 | #5

  Jak widzimy, młodzi piszący wyżej kim są, milczą, pytani o stosunki oddolne między Polakami i Niemcami. Oczywiście mają taką wolę, trzeba to uszanować ale milczenie jest wymowne.

 6. z Niemodlina
  | ID: 1d8060f6 | #6

  @Księzniczka Kasia Opolska
  hahahahahhaha, i za to was tak „lubię” :) :) nie zniżę się do twojego POziomu, a zarazem spełnię twoje życzenie i zamilknę lepiej :)
  Pozdrawiam
  Stonka z Niemodlina :)

 7. Anonim
  | ID: 6f976673 | #7

  Szanowny Moderator napisał, ze ingerują wtedy, kiedy są obraźliwe teksty osobowe itd.

  Stawiam pytanie ; czym jest ww wypowiedź tzw Kasi opolskiej….

  zamilcz kanalio – spełnia wymogi Witryny NGO ?

 8. | ID: d142d7d9 | #8

  @Anonim
  Oczywiście, że nie spełnia ale niedługo się Pan przekona o tym, dlaczego nie ingerujemy w te komentarze. Pozdrawiamy

 9. z Niemodlina
  | ID: 1d8060f6 | #9

  @Anonim

  Nie ma problemu, dla mnie obelgi od takich osób jak Kasia to komplementy, tak samo traktuje to na forum NTO, gdzie notorycznie czytelnicy NTO wyzywają mnie od najgorszych, to tylko uświadamia mnie jak mali są to ludzie, jak brak im argumentów, wiedzy no i kultury osobistej też :)

 10. Nocturno19
  | ID: b39d8892 | #10

  Apeluję do wszystich użytkowników i komentatorów, by nie podnosili głosów na administrację. W tej konkretnej chwili, dopuszczanie komentarzy takich, jak te wyżej, jest uzasadnione. Po co? Soon, my litte friends, soon :)

 11. kajtek
  | ID: 6f976673 | #11

  Rozumiem, że piszesz to jako Jarząbek?

 12. | ID: 3c6052a3 | #12

  @P.z Niemodlina ! @Księzniczka Kasia Opolska to jakięs dziwadło delikatnie mówiąc.
  W jaki sposób możemy wygrać bitwe o Polskę? Bezmyślnością się nie da.Dobry komentarz wniósł p.Sanocki do swojego artykułu Zmiana serialu.Polecam.

 13. Księzniczka Kasia Opolska
  | ID: 146b670c | #13

  Niniejszym przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni moimi postami. Żałuję nieuszanowania zasad NGO. Niepotrzebnie się unoszę – to wsystko przez atmosfere ostatnich dni, do tego mam chore dziecko i inne kłopoty. Jeszcze raz bardzo przepraszam za inwektywy – szczególnioe przepraszam Kolegę z Niemodlina. Można się róznic pogladami, ale trzeba zachowac kulturę w dyskusji. Administratora prosze o usunięcie moich niewłasciwych postów.

 14. | ID: 3c6052a3 | #14

  @P.Księżniczka Kasia Opolska! Ja postaram się Panią zrozumieć.Wychowywanie dziecka to ciężka praca czego nasi mężczyżni nie zauważają, a szkoda .Ich świat kreci się wokół wszystkiego co zwą zaspokojeniem swoich potrzeb seksualnych i na tyle.Mężczyżni rządzą światem ale ja oceniam, że to nie są mądre posunięcia i doprowadzają młode kobiety do stresów.Natomiast doświadczone kobiety,matki potrafią okiełzać mężczyzn i starają się ich utemperować i o dziwo -to się udaje. Zyczę powrotu do zdrowia dziecka a Pani równowagi i pokonania złych dni.A @P.z Nemodlina to rozsądny gość,na takim mężczyżnie można polegać.Wprawdzie go nie znam osobiście,ale ciepło płynie z Jego postów.Pozdrawiam

 15. z Niemodlina
  | ID: 1d8060f6 | #15

  @Księzniczka Kasia Opolska

  Przeprosiny przyjęte, pozdrawiam

Komentarze są zamknięte