NGO Flash: zamach terrorystyczny w Polsce? PSL chce transport, list gończy za Katarzyną W., info z Opola i pogoda

Redaktor Obywatelski11

Służby specjalne udaremniły próbę zamachu terrorystycznego w Polsce. Jak powiedział rzecznik rządu Paweł Graś zatrzymany chciał dokonać zamachu na prezydenta 11 listopada podczas marszu, albo podłożyć ładunki pod budynkiem Sejmu w czasie trwania najbliższych obrad. 

Zamachowiec to mężczyzna, który jak podają nieoficjalne wiadomości ma wyższe wykształcenie i jest powiązany z jedną z uczelni wyższych. Pochodzi z Krakowa i jest w średnim wieku. Wzorował się Breiviku

Graś dodał, iż premier wiedział o sprawie od kilkunastu dni.

W czwartek sejmowa komisja ds. służb specjalnych zajmie się sprawą planowanego zamachu na konstytucyjne ograny państwa – poinformował we wtorek PAP jej szef Konstanty Miodowicz (PO).

Wojna o resort Nowaka? 

Delikatnie, ale jednak. Janusz Piechociński chce wejść do rządu, ale pod jednym warunkiem- chce objąć resort transportu, gdzie rządzi Sławomir Nowak. Jaka będzie odpowiedź PO?

Piechociński od lat zajmuje się tematyką infrastruktury i trzeba przyznać, że jest w niej dobry. Jest autorem wielu ustaw w tym podwyższenia dozwolonej prędkości na autostradach do 140km/h. Od lat szefuje Sejmowej Komisji ds. Infrastruktury.

List gończy za Katarzyną W.

W poniedziałek katowicki sąd wydał nakaz aresztowania Katarzyny W. Kobieta podejrzewana jest o zabójstwo swojej półrocznej córki Madzi. Sąd przychylił się do prośby prokuratury domagającej się aresztowania na 14 dni kobiety, która na chwilę obecną przebywa w nieznanym policji miejscu.

Wyszkowski przeprosił Wałęsę 

W poniedziałek w TVN ukazało się oświadczenie, w którym b. działacz Wolnych Związków Zawodowych Krzysztof Wyszkowski przeprasza b. prezydenta Lecha Wałęsę za zarzucenie mu współpracy z SB. Wyszkowski twierdzi jednak, że Wałęsa sam siebie przeprosił.

Radio Opole: Mieszkańcy Opola zapłacą za śmieci

Miasto zobligowane ustawą zmienia system naliczania opłat za odbiór i wywóz śmieci. Prawo daje do wyboru 3 sposoby: w zależności od liczby osób mieszkających w gospodarstwie domowym, w zależności od zużytych metrów sześciennych wody oraz naliczanie opłaty od metra kwadratowego powierzchni. Władze Opola zdecydowały się na ten ostatni sposób. Za każdy metr kwadratowy naszego mieszkania lub domu zapłacimy 55 groszy za wywóz śmieci bez względu na to, ile tych śmieci wyprodukujemy- czytamy na stronach radia.

PO szykuje kampanie w regionie

Politycy PO szykują się do objazdu naszego regionu celem zaprezentowania swoich dokonań. To z całą pewnością będą bardzo ciekawe wycieczki. Akcja nosi nazwę „Plan dla Polski” i zakłada rozmowy w każdym regionie kraju. Zaprezentowane zostaną dokonania PO oraz plany na przyszłość.

Pasmo porażek – to ocena  rządów Platformy Obywatelskiej w regionie dokonana przez posła Prawa i Sprawiedliwości Sławomira Kłosowskiego. – Sytuację na Opolszczyźnie trafnie oddaje strategia rozwoju przygotowana przez władze regionu – dodaje poseł.

Premier w Opolu

Podobno w przyszły poniedziałek w Opolu ma gościć premier Donald Tusk. Jednak tę informację jeszcze potwierdzimy.

Pogoda

 W Opolu dzisiaj będzie ciepło. Niebo jest zasłonięte chmurami, jednak czekać nas mogą małe przejaśnienia. Temperatura w dzień wyniesie 10’C. W nocy oczywiście nastąpi spadek do 3 kresek powyżej zera, jednak można uznać, że mamy szczęście.

Jutro i w czwartek utrzyma się podobna temperatura.

oprac: ŁŻ

 1. z Niemodlina
  | ID: 06903912 | #1

  Zapytajcie hrabiego, może on będzie wiedział dlaczego nagle w lutym tego roku zmarł płk Tobiasz na kilka dni przed planowaną konfrontacją Tobiasz-Komorowski, chodzi o tzw. aferę marszałkową, mającą na celu skompromitowanie Komisji Weryfikacyjnej WSI Antoniego Macierewicza, jak wiadomo Komorowski odegrał negatywną rolę podczas likwidacji komunistycznych Wojskowych Służb Informacyjnych, jako wówczas poseł PO, jako JEDYNY głosował przeciwko likwidacji służb, które zagrażały bezpieczeństwu i suwerenności Państwa Polskiego, doskonale chroniąc i umożliwiając działanie na terytorium Polski rosyjskich agentów.

  Odnośnie skandalu z wczorajszymi „przeprosinami” Bolka przez Wałęsę :) to warto zamieścić oświadczenie pana Krzysztofa Wyszkowskiego w tej sprawie.

  Oświadczenie Krzysztofa Wyszkowskiego

  W dniu 19 listopada 2012 r. po „Faktach” TVN zamieszczono komunikat, w którym Lech Wałęsa sam siebie – w moim imieniu – przeprasza za nazwanie go przeze mnie tajnym współpracownikiem o ps. „Bolek”. Taką możliwość dał mu absurdalny wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku z marca 2011 r., który wbrew faktom historycznym orzekł, że „nie było i nie ma” „sprawdzonych i pewnych dowodów” agenturalności Wałęsy.

  W związku z nieprawdziwymi informacjami jakobym „wbrew wcześniejszym zapowiedziom, wykonał wyrok sądu i przeprosił b. prezydenta Lecha Wałęsę za zarzucenie mu współpracy z SB” (depesza PAP z godz. 21.18 z 19 listopada br.) oświadczam z całą odpowiedzialnością, że podtrzymuję swoje słowa, które stały się podstawą wytaczanych mi przez Lecha Wałęsę procesów. Nie przeprosiłem i nie przeproszę Wałęsy za moje słowa prawdy.

  Nawet najbardziej bezprawne wyroki i najgłośniej propagowane przez telewizje i inne media „przeprosiny” nie zagłuszą prawdy o agenturalności Lecha Wałęsy, którą wybitni przedstawiciele opinii publicznej streścili w oświadczeniu z 23 maja 2012 r.:

  „1. Lech Wałęsa był w latach 70. (rejestracja czynna obejmuje okres 1970-1976) tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o ps. „Bolek”;

  2. Donosił na kolegów i brał za to pieniądze;

  3. W okresie urzędowania Lecha Wałęsy jako Prezydenta RP, wypożyczył on podstawowe dokumenty dotyczące swojej osoby, z których najważniejsze zaginęły i nigdy nie zostały zwrócone do archiwum”.

  Krzysztof Wyszkowski
  Gdańsk, 19 listopada 2012 r.

 2. Eleonora
  | ID: ab6d2c38 | #2

  Według newsu umiłowanej GW:
  „Podejrzany chciał użyć czterech ton materiałów wybuchowych. Twierdzi, że kierował się względami narodowymi, nacjonalistycznymi, ksenofobicznymi i antysemickimi”

  Czcigodny Anonimie, a może to był twój ulubiony ” greniuch” :)

 3. PiotrekP
  | ID: 312cd583 | #3

  Fajny przegląd prasy. Szykuje sie więc Tuskobus chwalacy dokonania łaskawie panującego nam ? Może bedą wiadomości kiedy i w którym miejscu bedzie w Opolu ? Warto by go przywitać … chlebem i solą !

 4. Magda
  | ID: b5dc5a07 | #4

  Jak Pinokio będzie to ja też będę .

  7 lat – o tyle dłużej ja i moje koleżanki będziemy musiały dłużej pracować przez Rudego Fałszywca i Buraka Bronka.

  POchowajmy lepiej portfele

 5. Magda
  | ID: b5dc5a07 | #5

  Jak to ktoś kiedyś ładnie tutaj ujął:

  „Trzeba POgonić POstkomunistów”

  Trzeba zrobić obrazową mała manifestację przed miejscem w którym Pinokio będzie głosił stare i nowe kłamstwa.

 6. you
  | ID: ae322778 | #7

  fajne newsy

 7. Rafał
  | ID: 59d17c43 | #8

  A dla mnie widomością dnia jest to w jaki sposób urzędnicy opola mają zamaria mnie oszukiwać i okradać za to że jestem zaradny i mieszkam na kilkuset metrach kwadratowych od czego mam płacic za śmieci. Prowokacja ABW z atakiem na sejm to pikuś w porownaniu z tym opolskim kantem. Kolejną megaaferą jest legalizacj GMO która spowoduje wzrost zachorowń i śmierci z powodu chorób spowodowanych modyfikacjami genetycznym roślin w konsekwencji zwierząt i ludzi. Sprawa prowokacj ABW to pikus i zasłona dymna dla przekrętów NIErządu tuska oraz lokalnych opolskich kacyków (jezeli ABW wiedziało o planowanym zamachu 9.11.2012 to jakim cudem Gajowy Bul maszerował sobie spokojnie w prywatym marszu w dniu 11.11.2012r każdy myślący wie że to prowokacja i udawanie że pracuje się w ABW)

 8. z Niemodlina
  | ID: 06903912 | #9

  POddani POwinni POdziękować płemiełowi, za POdwyższenie wieku emerytalnego, drożyznę, niż demograficzny, wzrost biedy i bezrobocia, za 500.000.000.000zł nowego długu w 5 lat, za rozrost biurokracji o blisko 100.000 nowych urzędników i to POnoć w dobie kryzysu, za niespełnione obietnice wyborcze z 2007r, za ogromną POdwyżkę cen leków, za skandale i korupcje,kompromitacje i afery, za uPOlitycznienie prokuratury i sądownictwa, za zrealizowanie niecałych 40% obietnic w związku z euro2012, za POdzielenie POlaków na zaściankowe moherowe berety i nowoczesnych Europejczyków, za likwidację lekcji historii w szkołach, za przekazanie 24.000.000.000zł z dewiz NBP na ratowanie niemieckich i francuskich banków, za zlikwidowanie stoczni gdańskiej i szczecińskiej, za najdroższy w EU gaz, internet, przejazd autostradą, za wprowadzenie opłat za drugi kierunek studiów, za likwidację programu „rodzina na swoim” za POdwyżkę VAT na ubranka dla dzieci i wprowadzenie VAT na książki, za paliwo po 6zł, za podpisanie tzw. pakietu klimatycznego,który będzie gwoździem do trumny dla polskiej gospodarki, za nałożenia na polski KGHM największego POdatku od kopalin na świecie, za próbę prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych i LOTOSU, za bałagan w służbie zdrowia, za najbardziej niebezpieczną kolej w całej EU, za to że ucieka 11 Listopada z POlski, za to,że mataczył w sprawie tragedii w Smoleńsku, za likwidacje POlski POwiatowej, za POdwyżkę VATu i likwidacje prawie wszystkich ulg POdatkowych, za kolesiostwo i nepotyzm w spółkach skarbu państwa, za kneblowanie wolnych mediów i brak pluralizmu w POlskich mediach, za umorzenie w styczniu 2010r rosyjskiemu Gazpromowi długu na kwotę 1.200.000.000zł, za zabranie POlakom kasy z OFE i wiele,wiele innych CUDÓW……….

 9. | ID: 2bf038bb | #10

  Mogę czytać i słuchać o wszystkim, tylko błagam koniec z Katarzyną W. matką Madzi! Ludzie ile można? To się dawno przejadło. Już się boję nawet do lodówki zaglądać, bo nie jetem pewna czy przypadkiem nie wyskoczy z niej pani Katarzyna…

 10. | ID: 7a88a0e9 | #11

  List gończy za Katarzyną? Ale kpiny urządzają słuzby, nie licząc kosztów.

Komentarze są zamknięte