Jacek Karnowski rusza z nowym dwutygodnikiem: „W sieci”

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Od poniedziałku, 26 listopada, zadebiutuje nowy tytuł: „W sieci”. Będzie to dwutygodnik przedruków tekstów z portali. Pismem będzie kierować Jacek Karnowski, redaktor naczelny portalu wPolityce.pl.

Portal Wirtualnemedia.pl informuje, że „w magazynie znajdą się publikowane w internecie artykuły, komentarze i opinie znanych osób ze świata polityki, kultury, biznesu i ekonomii”. Z komunikatu wydawcy (spółki Fratria) wynika, że „redakcja skupi się na dziennikarstwie śledczym, tekstach polemicznych, nie będzie też unikać kwestii kontrowersyjnych, dobranych jednak z zachowaniem standardów dziennikarskich”.Co mówi Jacek Karnowski, redaktor naczelny wpolityce.pl:

Internet płynie niesłychanie szybko, informacje znikają z głównych stron już po kilkunastu godzinach i później trudno je odnaleźć. Pomyśleliśmy – coś z tym trzeba zrobić. Również z tym, że sieć jest zamknięta dla tych, którzy wolą, bądź muszą żyć poza nią. Dlatego stworzyliśmy „W sieci” dwutygodnik osobistych opinii – mówi Jacek Karnowski.

Format nowego dwutygodnika będzie „pośredni między klasycznym magazynem, a gazetą codzienną”.

W spółce Fratria – informuje portal Wirtualnemedia.pl – większość udziałów ma agencja reklamowa Apella (dawniej Media SKOK). „Odpowiada ona za realizacje kampanii reklamowych Kas Stefczyka i Kas Kredytowych SKOK i jest wydawcą ‘Gazety Bankowej’ czy pisma ‘Czas Stefczyka’, związany jest z nią też portal Stefczyk.info. Reszta udziałów w Fratrii należy do Jacka i Michała Karnowskich”.

Oprac. TK

za: SDP.pl, http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/powstaje-dwutygodnik-w-sieci-redaktorem-naczelnym-jacek-karnowski

 1. | ID: 57dd77c1 | #1

  I to jest wspaniała informacja! Niestety Rzeczpospolita z Węglarczykiem szybciej niż powoli stanie się tubą propagandową na wzór Gazety Wyborczej. To pewne! W dodatku to samo (niestety) może spotkać Uważam Rze. Szkoda… Jest oczywiste że należy społeczeństwo informować rzetelnie i zgodnie z faktami, nie zaś kreując fałszywą rzeczywistość, jak chcą dziennikarze pokroju Moniki Olejnik czy Tomasza Lisa.

  Gratulacje pomysłodawcom! Świetna inicjatywa – czym więcej prawdy dotrze do Polaków, tym lepiej! Sprzedaż Uważam Rze jest najwyższa z wszystkich tygodników! Życzę Wam, Panowie, by W Sieci pobiło ten wynik!

 2. | ID: 82d406ce | #2

  Fajnie, że wychodzi coś nowego, a czy dwutygodnik stanie się tubą propagandową tego nie można powiedzieć, zobaczymy. No i połączenie klasycznego magazynu z gazetą codzienną jest też dobrym rozwiązaniem.

 3. mazur
  | ID: bfd6d6b3 | #3

  A ja czekam na to, że Redakcja 'Uważam Rze’ wyniesie się ze spółki Presspublika i wraz ze Stowarzyszeniem Edukacji Medialnej i Społecznej im. Jana Liszewskiego [współwydawca portalu http://www.WPOLITYCE.pl] przerobi miesięcznik 'Na Poważnie’ na tygodnik i w ten sposób zacznie zarabiać pieniądze na siebie, a nie na Hajdarowiczów.

 4. | ID: 52c8c146 | #4

  Powodzenia.

  @mazur popieram.

Komentarze są zamknięte