Subiektywny przegląd tygodnia: Opolska „afera krzesełkowa” Pawlak przegrywa i świetny żarcik!

Redaktor Obywatelski3

Z Opola

Jak poinformowała GW Opole, a poinformowała dlatego, że napisał do redakcji „czytelnik detektyw”, w restauracji „Pod Amfiteatrem” podobno, są krzesełka z biura posła Jakiego. Redakcja GW podjęła temat!!! Proszę mi uwierzyć, że całe zajście można nazwać „aferą krzesełkową”. 

Oczywiście szefowa biura posła Małgorzata Wilkos zaprzeczyła dziwnym doniesieniom, jednak nie w tym rzecz. Jak można podjąć taki temat? Albo inaczej, bo podjąć warto, sprawdzić, popytać, ale żeby napisać o takim gniocie? To już przesada.

Marszałek Józef Sebesta otrzymał Nagrodę Jakości w kategorii „Najlepszy Przywódca”. No, cóż wypada się cieszyć prawda?

Sebesta otrzymał również wyróżnienie i szarfy od Stowarzyszenia Horyzonty. I to jest dość dziwne, gdyż dziwnie to wygląda, gdy polityk otrzymuje wyróżnienie od prezesa, który mógłby być jego synem…

Radny Piotr Mielec (SLD) napisał do prezydenta Zembaczyńskiego, że pasażerowie w autobusach „brzydko pachną”… Twórcze, szczególnie, że to przedstawiciel lewicy, obrońca społeczeństwa.

Z Kraju

Wybory w PSL wygrał Janusz Piechociński. Gratulujemy! 

Waldemar Pawlak pokazał, że porażek nie znosi. Oświadczył, że w poniedziałek poda się do dymisji. Cóż, jak wiemy Polska to nie USA i ładnie przegrywać mało kto potrafi. Ale Pawlak przebił wielu polityków.

Waldek oświadczył, że nie zgadza się z Piechocińskim i już. Świetna ta demokracja!

Czyli teraz Janek może spodziewać się ciągłego podkopywania stołka przez Waldka. Bo on nigdy nie odpuszcza. Coś o tym może powiedzieć Janusz Wojciechowski, który był kiedyś prezesem PSL a dziś jest w PiS…

Dajmy jednak czas Piechocińskiemu, być może nastąpi nowe otwarcie w PSL, co może wywołać rewolucję na polskiej scenie politycznej. O tym przeczytacie jutro analizę na NGO!

Z cyklu „Radek Sikorski w tym tygodniu” prezentujemy pewną rozmowę radiową, w której min. Sikorski mówi o zamachu:

Po zamachu wydawało się, że będzie mieli, mówią językiem obamowskim, reset w stosunkach polsko-rosyjskich – stwierdził Jacek Żakowski. – Że na tej tragedii, na tym wspólnym przeżyciu będzie można budować jakieś pozytywne odruchy… No, ostatnio trudno by było znaleźć potwierdzenie w tych relacjach, chociażby sprawa wraku – dodał.

Radosław Sikorski z niezmąconym spokojem odparł:

Władze rosyjskie po zamachu były autentycznie wstrząśnięte, przypominam, że miało miejsce ileś decyzji, które były motywowane… – tu się zawiesił.

Dobrą wolą – podpowiedział Jacek Żakowski.

To sobie panowie pogadali…

SLD i Ruch Palikota idą razem przeciwko faszyzmowi! Cóż i tak można, jak się ma czerwoną krew, to wszędzie widzi się problem. Cała akcja okazała się wielkim sukcesem! Na spotkanie w Sejmie przyszło parę osób. Zapraszam również jutro na analizę dotyczącą tego wydarzenia.

Na koniec prezentujemy ciekawy kawał przesłany przez naszego czytelnika Pana Piotra:

Donald Tusk odwiedza z roboczą wizytą szkołę podstawową. Po oficjalnej akademii pani mówi do uczniów- kochane dzieci jeśli macie jakieś pytania to możecie zadać je teraz panu premierowi.

Zgłasza się Jasiu: – Panie premierze mam do pana dwa pytania:

Pierwsze: -Skąd wziął się trotyl na skrzydłach tupolewa?
Drugie: -Czy śmierć nawigatora Jaka-40 ma coś wspólnego z
katastrofą w Smoleńsku?

Premier zastanawia się nad odpowiedzią i nagle dzwoni dzwonek na
przerwę…

Po przerwie dzieci wracają do klasy a pani mówi: -Kochane dzieci jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania do Pana premiera to pytajcie.

Zgłasza się Małgosia: – Panie premierze mam do pana cztery pytania:

Pierwsze: -Skąd wziął się trotyl na skrzydłach tupolewa?
Drugie: -Czy śmierć nawigatora Jaka-40 ma coś wspólnego z katastrofą w Smoleńsku?
Trzecie: -Dlaczego dzwonek na przerwę zadzwonił 20 minut przed czasem?
Czwarte: -Gdzie zniknął Jasiu?

:) :)

autor: ŁŻ

 1. | ID: d4607cef | #1

  O co chodzi w tej „aferze krzesełkowej”? Gratuluje p.Piechocimskiemu,ale czy znajdzie sekretarkę,która nie odmówiła p.Pawlakowi?
  Sporo ludzi znika co powoduje strach,miejmy nadzieję ,że Jasio z artykułu się odnajdzie.

 2. | ID: 413af9e9 | #2

  Zrozumiałam podtekst afery krzesełkowej.teraz rząd upadnie,będą wybory i Sprawiedliwa Polska.

 3. Rafał
  | ID: 7656bfd4 | #3

  Ten kawał jest razej smutny. Ja proponuję wszytkim samodzielnie myślącym niezależnym polskim dziennikarzom aby zawsze kiedy mają mozliwosc zadawali pytanie premierowi i jego ministrom „Co wie na temat trotylu w Prezydenckim samolocie tupolew”. Dosyć zakłamywania prawdy i opowiadania i trotylu i nitroglicerynie jako o cząstkach wysokoenergetycznych. Prosze aby niezależni dziennikarze zawsze pytali o trotyl

Komentarze są zamknięte