Relacja z Marszu Niepodległości w Warszawie [na żywo]

Niezależna Gazeta Obywatelska26

godz. 02.15 – przyjechaliśmy do Opola a z nami 4 wozy policyjne.

godz. 21.00 – wracamy. W autokarze odmówiliśmy Różaniec św. za Ojczyznę i modlitwą podziękowaliśmy Matce Boskiej Częstochowskiej za to, że udało nam się wrócić w komplecie.

godz. 20.47 – jeszcze w Warszawie, szukamy kolegi, który się zgubił…

godz. 19.50 – Na koniec przemówił jeszcze szef ONR Przemysław Holoher, który powiedział: – „My musimy obudzić ten Naród. Wiecie dlaczego chcą nas powstrzymać? Boją się nas. Patrzę na komitet dzisiaj rodzi się Nowa Polska. Dziś musimy wyjść poza ten dzień. Wszyscy dla dobra wspólnego musimy stworzyć nowy Ruch Narodowy. To jest nasza Ojczyzna ktoś musi to zrobić. Oczekujcie naszych komunikatów w internecie. Kolejna data to 13 grudnia. Mam nadzieję że będziecie z nami. Czołem Wielkiej Polsce – zakończył Holocher.

Udało nam się wreszcie spotkać z naszymi kolegami z Kędzierzyna-Koźla. Jeden z kolegów został zagazowany podczas zamieszek na ul. Marszałkowskiej. Na szczęście ktoś obok miał mokrą chusteczkę…

godz. 19.40 – Robert Winnicki powiedział: – „Jesteśmy dziećmi wolnego Narodu. Co znaczy odzyskać Polskę? Trzeba skończyć z Okrągłym Stołem. Nie będzie grubej kreski żadnego Okrągłego Stołu. Obiecujemy wam, że zapłacicie za wszystko co zrobiliście przez te 20 lat” – tłum przerwał krzycząc „złodzieje” – szpicel i bohater nie będzie tak samo traktowany. Polska gospodarka w Polskich rękach, my chcemy zbudować siłę czego boją się lewaki i inne geje” – wezwał „nie czerwona, nie tęczowa Polska zawsze narodowa”. „Marsz ten dedykujemy Michnikowi – ten marsz zakończy twoje panowanie”- tłum zaczął skandować „Kłamstwa Michnika wrzućmy do śmietnika”. Na koniec Winnicki wezwał do powołania Ruchu Narodowego. Następnie odśpiewano „Hymn Narodowy”.

godz. 19.30 – Marian Kowalski: „Stanęliście murem jak 300 Spartan. Potrafiliście jeszcze do tego wyjść bez strat. Dziś te 100 tys. na marszu przyznały że mamy rację – mówi. Kim ja jestem? Kiedy działamy dla Polski wszystkie winy można odkupić -zakończył Kowalski.

godz. 19.24 – Artur Zawisza – krytycznie o władzy, euro, UE. Oskarża władze RP o sprzeniewierzenie się niepodległości i w pkt wytyka błędy. – „Polsko! lecz ciebie  błyskotkami łudzą” za Słowackim upomina i nawołuje „Odzyskamy Polskę” – kończy modlitwą Hufców Polskich.

godz. 19.15 – Kolejny mówca przedstawiony jako przyszły lider narodowców powiedział: – „Jesteśmy ideowcami i dlatego władza nie przewidziała że nie da się nas zastraszyć. (…) Bądźcie aktywni, aby wysadzić ten antynarodowy system” – mówi młody radykał z ONR. Nie może być tak.  Idźcie jak w przesłaniu Pana Cogito. ODZYSKAJCIE POLSKĘ – zakończył radykał.

godz. 19.05 – Przemówienia na Agrykoli: Jesteśmy przywiązani do starych tradycji i tego się trzymajmy – kończy swoje przemówienie Krzysztof Bosak. Wolność nie jest nam dana ale jest zadana – mówi b. Poseł Garbowski. Pora dziś popatrzeć na władze. My szanujemy policję ale chce się nas skonfliktować. Są dwa fundamenty narodu świadomość i tożsamość trzeba ja odbudować – mówi Garbowski. Tego marszu nikt nie zatrzymać! Szczęść Wam Boże – zakończył Dariusz Garbowski. Tomek Pałasz (MW) powiedział: „Władza państwowa skompromitowała się atakami na Marsz Niepodległości. Nie przewidziała jednak, że ma do czynienia z ludźmi idei, których nie można zastraszyć, bo wszelkie szykany tylko ich mobilizują.

godz. 18.43 – zaczęliśmy się szukać. Czas pomyśleć o powrocie i o kolegach, których bus stoi gdzieś na CPN-ie pod Warszawą. Głośno jest (i to są informacje od wielu źródeł), że prowokację spowodowali policjanci. Są ich zdjęcia, na których widać, że pod kurtką mają policyjny dres. Świadkowie widzieli też, że podczas zadymy policja nie reagowała na tych ludzi…

godz. 18.17 – tłumy na Placu Na Rozdrożu. Tomasz Greniuch z kolegami z Opolskiej Brygady ONR złożył kwiaty pod pomnikiem Dmowskiego. Służby porządkowe kierują wszystkich na Agrykolę.

godz. 18.09 – Hymn Polski przed pomnikiem Romana Dmowskiego. Race, petardy i kordon policji. W ubiegłym roku nie pozwolono nam na okolicznościowe przemówienia.

godz. 18.00 – mijamy Ministerstwo Spraw Zagranicznych: „Byłeś w ORMO teraz jesteś za Platformą”, „Nie czerwona, nie tęczowa tylko Wielka Polska Katolicka”.

godz. 17.48 – „Tu jest Polska, tu jest Polska”. Idziemy Al. Szucha, gdzie była katownia Polaków. „Cześć i chwała Bohaterom”, „Jesteśmy dumni z naszej historii”, „Narodowe Siły Zbrojne – NSZ”.

godz. 17.41 – dochodzą nas słuchy, że jest nas ponad 50. tys. Nie da się oddać atmosfery, która tutaj panuje. Czujemy moc, czujemy się wolni. Martwi nas  tylko brak kontaktu z kolegami z grupy.

godz. 17.26 – okrzyki poleciały gdy mijaliśmy ul. Waryńskiego i Armii Ludowej. Nasi koledzy z OSPN-u są na Placu Konstytucji. Nie mamy kontaktu z kilkoma osobami z naszej grupy.

godz. 17.14 – „Kto nie skacze ten za Tuskiem, hop, hop, hop”… Oprócz skandowania haseł toczą się rozmowy. Niemal wszyscy są przekonani, że zadyma na Placu Konstytucji była prowokacją. Organizatorzy zachowali zimną krew i w czasie prowokacji ze strony policji uczestnicy marszu stali i śpiewali Hymn Polski. Podobno media już przestały pokazywać nasz marsz – nie ma zadymy, nie ma co pokazywać, że w Warszawie mamy ocean biało-czerwonego patriotyzmu…

godz. 17.03 – Tysiące gardeł krzyczy: „Tylko idiota głosuje na Palikota”,  „SLD – KGB”,  „Cześć i chwała Bohaterom”,  „Raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę” „Komorowski zdrajca Polski”, „Bóg Honor i Ojczyzna”, „Duma, duma, narodowa duma”. Ocean biało-czerwonych flag.

godz. 16.56 – dochodzimy do Placu Konstytucji – widać kamienie na drodze. Ciekawe, że do zadymy doszło w tym samym miejscu co w ubiegłym roku… Atmosfera marszu jest coraz lepsza. Okrzyki tysiąca gardeł „Niepodległość nie na sprzedaż” robią wrażenie.  Szkoda tylko, że podzielenie wielotysięcznego tłumu, spowodowało, że ludzi trochę ubyło…

godz. 16.47 – tłum krzyczy do ludzi gapiących się z okien „Gdzie macie flagi”. Skandujemy hasła „Cześć i chwała Bohaterom” i inne okolicznościowe hasła. Udało nam się skontaktować z kolegami z OSPN-u, którzy gdy się dowiedzieli, że marsz jest kontynuowany, postanowili wrócić w kierunku ul. Marszałkowskiej.

godz. 16.39 – wracamy w kierunku ul. Marszałkowskiej. Udało nam się skontaktować z jedną z naszych grup. Uff. Wszystko u nich OK. Połączenia telefoniczne są po chwili rozłączane.

godz. 16.34 – marsz rusza. Organizatorzy dogadali się z policją, wszyscy apelują o nieprowokowanie zajść. Nastrój święta został zniszczony.

godz. 16.31 – policja nadal prowokuje uczestników na Marszałkowskiej, zatrzymuje marsz, a tłum nadal spokojnie czeka. My idziemy ul. Poznańską – wyśmienicie sprawdza się straż obywatelska Marszu. A wszystko po to, aby w mediach zestawić radosny i spokojny marsz Komorowskiego z zadymą prawicy…

godz. 16.28 – nasza grupa się podzieliła i rozproszyła, martwimy się bo nie mamy kontaktu ze wszystkimi…

godz. 16.24 – idziemy razem z klubami Gazety Polskiej Alejami Jerozolimskimi w kierunku ul. Jana Pawła II – tzn. kierunku odwrotnym niż zamierzony. Nastrój radości wytworzony podczas budującej Mszy św. prysł.

godz. 16.19 – jesteśmy na Alejach Jerozolimskich, gdzie ustawiła się kolumna Klubów Gazety Polskiej oraz braci Węgrów. Słychać armatki, śpiewy i okrzyki. Marsz podzielono na kilka mniejszych, aby łatwiej spacyfikować kilkutysięczny tłum.

godz. 16.16 – policja nie pozwala nam przejść w marszu. Udajemy się w kierunku Złotych Tarasów i Dworca Głównego PKP.

godz. 16.08 – policja rozwiązuje marsz i zapowiada, że użyje gazu łzawiącego i armatek wodnych.

godz. 16.02 – część z nas idzie dalej w marszu, a część została odcięta przez policję. Widzimy błyski rac, ale nie bardzo wiadomo co się dzieje.

godz. 15.55 – u nas spokój, widzimy jednak race rzucane w policję na ul. Marszałkowskiej.

godz. 15.40– ruszamy. Formułuje się kolumna, rozłożono ogromną biało-czerwoną flagę… Z tysięcy gardeł: Cześć i chwała BOHATEROM!

godz. 15.30 – przemawia student Polak z Wilna, który mówi o tym, że nas bardzo potrzebują. Okrzyki: „Wilno Warszawa wspólna sprawa”. – „Polonia  jest z nami” – zagrzewa Robert Winnicki. Tłum się powiększa, atmosfera uniesienia i radości…

godz. 15.15 – trwają przemówienia, okrzyki. – „My jesteśmy dumni i silni.  Będziemy szli naprzód i zwyciężymy. Ci których kości wykopują te dziewczyny które wkopują szczątki bohaterów są jak Inka” – mówi Marian Kowalski. – „Każdy we własne klatce ma byc rotmistrzem Pileckim. Niech żyje wolna Polska – zakończył Kowalski. Marsz się formułuje do wyjścia z pl. Defilad

godz. 14.40 –  Robert Winnicki podziękował księżom  za odwagę za głoszenie tak pięknego kazania i podtrzymywania ducha patriotycznego w wiernych. Gromkie brawa, błogosławieństwo na koniec Mszy św., „Boże coś Polskę” i piękne wykonanie preludium s dur Jana Sebastiana Bacha przez organistę Pawła Pasternaka. Idziemy do Ronda Dmowskiego obok stacji metro Centrum.  Podobno są nas już tysiące, flagi z wielu miast Polski. W TV pokazują jedynie Marsz Komorowskiego…

godz. 13.54 – burza oklasków po kazaniu  ks. Ryszarda Halwy, redaktora naczelnego portalu prawy.pl. Ks. Ryszard za papieżem Janem Pawłem II zawołał: „Niech zstąpi duch twój i odnowi oblicze tej ziemi”. We Mszy św. wzięły tłumy wiernych.

godz. 12.14 – do Warszawy dojechały już autokary z Kluczborka i Kędzierzyna-Koźla. Wszyscy spotkamy się w kościele św. Barbary na ul. Nowogrodzkiej. Przed kościołem wyprzedaż książek patriotycznych w tym pozycje Romana Dmowskiego. Ustaliliśmy, że koledzy z OSPN-u – którzy przyjechali własnym transportem – są na krucjacie różańcowej przed Sejmem RP i przyjdą na Mszę św. do kościoła św. Barbary.

godz. 12.00 – idziemy spod Pałacu Kultury na ul. Nowogrodzką do kościoła św. Barbary na Mszę św. w intencji Ojczyzny.

godz. 11.23 – zostaliśmy zatrzymani przez policję na wysokości Raszyna – policjanci pytali na który marsz jedziemy i czy mamy kastety i inne niebezpieczne przedmioty.  Jedziemy dalej ale na krucjatę już nie damy rady dojechać…

godz. 11.10 – autokar jedzie dalej, jesteśmy w Jankach. Bus niestety nie może kontynuować podróży. Pasażerowie busa postanowili jechać dalej do Warszawy autobusami podmiejskimi mimo, iż zapłacili za podróż do stolicy. Decyzję taką podjęła policja ponieważ kilku pasażerów busa wydało się im podejrzanych, a jeden – widocznie zirytowany sytuacją – zaczął krzyczeć na funkcjonariuszy.

godz. 10. 54 – kierowca wrócił z negocjacji. Policja postawiła warunek – autokar może jechać do Warszawy, a bus wraca do Opola. Między wierszami można było się dowiedzieć, że nie chodziło o spryskiwacz, czy hamulce tylko o fakt, że w busie niektórzy wypili piwo i czuć było od nich alkohol.

godz. 10.45 – jesteśmy na wysokości Wólki Kosowskiej przed Warszawą. Musieliśmy wrócić do zatrzymanego przez policję busa, ponieważ kierowca autokaru musi przekazać policji dokumenty poświadczające, że oba wozy są sprawne. Już raczej na pewno nie dojedziemy do Warszawy na godz. 11.00.

godz. 10.27  – minęło nas właśnie 13 wozów policyjnych jadących do Warszawy

godz. 10.00 – niedaleko Warszawy na „gierkówce” policja zatrzymała busa z Opola. Drogówka sprawdziła pojazd, w tym płyn do spryskiwaczy i hamulce, do których miała uwagi.  My w autokarze na ogonie mamy samochód kryminalnych z Opola, którzy nam towarzyszą od samej stolicy naszego województwa. Pocieszający jest fakt,  że to ci sami panowie co w zeszłym roku:-)

podróż – jak dotąd podróż przebiega spokojnie i sprawnie. Oddaliśmy pokłon przed Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze i jedziemy dalej. W autokarze cisza, właśnie zaczęły się animacje niepodległościowe przygotowane specjalnie na nasz wyjazd. Mamy zamiar również trochę pośpiewać. Jesteśmy też wyposażeni w Różańce Święte bowiem pierwszym punktem naszego pobytu w Warszawie jest udział o godz. 11.00 w krucjacie różańcowej przed Sejmem RP w intencji nawrócenia religijnego i moralnego posłów i senatorów oraz rządzących. Następnie o godz. 13.00 idziemy na Mszę św. w intencji Ojczyzny do kościoła św. Barbary przy ul. Nowogrodzkiej 51.

godz. 7.00 – wyjechały autokary z Kluczborka i bus z Kędzierzyna-Koźla. Koledzy z Kędzierzyna-Koźla mieli poważny problem, bowiem wczoraj musieli na gwałt szukać nowego przewoźnika – poprzedni zrezygnował po rozmowie z policją.

godz. 5.00 – autokar z Brzegu przyjechał do Opola po tych z uczestników wyjazdu na Marsz, którzy nie chcieli jechać mniejszymi busami, czy też prywatnymi samochodami. W Opolu nie było już policji pewnie dlatego, że wśród nas nie było kibiców Odry Opole, którzy wybrali się do stolicy na własną rękę.

godz. 4.00 – z Brzegu wyjechał autokar i bus z uczestnikami wyjazdu na Marsz Niepodległości do Warszawy. Na miejscu zbiórki pojawiła się policja kryminalna z Brzegu i spisała organizatorów wyjazdu. O godzinie wyjazdu i miejscu zbiórki policja dowiedziała się od przewoźnika, do którego wcześniej dzwonili.

 1. ellly
  | ID: e2aa2c45 | #1

  Ciekawe , skoro policja wszystkich sprawdza to czy policja sprawdziła pomieszczenia krytyki politycznej i stowarzyszenia 11 Listopada ????

 2. | ID: a3201100 | #2

  W beskidzkich domach do godz.10.55 był wyłaczony prąd!

 3. | ID: a3201100 | #3

  Dlaczego piwo i alkohol spożywali? Toż to czysta Głupota !? Głupota!!!!!!!!!
  Dzięki za relacje.

 4. Igor
  | ID: 358dae61 | #4

  @Irena
  Co w tym złego,że chłopaki strzelą sobie po piwku? Bez przesady.

 5. | ID: a3201100 | #5

  @ P.Igor! Rozśmieszyłeś mnie. Ale nie dojechali, bus zawrócono a oni MPK jadą dalej.
  Piwo jest dla ludzi, ale w odpowiednim miejscu i czasie.
  Ale co tam, to dorośli ludzie,skoro uznali że im to jest potrzebne , ich wybór.
  Niech im idzie na zdrowie.
  Miłego dnia życzę.
  Pozdrawiam

 6. Maria
  | ID: 91c5786c | #6

  Tomku, cały czas TVN 24 pokazuje wasz marsz!! Po przerwie, za flagą idą kluby gazety polskiej:-))

 7. Maria
  | ID: 91c5786c | #7

  Dopiero teraz 17;27 skończyła się relacja w tVN 24, a Polsat News pokazuje marsz nadal

 8. | ID: 8a4774ae | #8

  Marysiu dzięki:-) Napisz proszę, czy słychać co krzyczymy, czy tylko obraz leci?

 9. Maria
  | ID: 91c5786c | #9

  Przez cały czas widać tylko obraz. Nie słychać śpiewów, bo gada jakaś gadająca głowa. Nie wiem kto.

 10. Maria
  | ID: 91c5786c | #10

  A na końcu pochodu, przed kordonami szedł tato i pomachał nam:-))) heheh:-)))

 11. cendrars
  | ID: d5a38970 | #11
 12. Gandalf
  | ID: 8a4774ae | #12

  Panie Tomku, dzięki za relacje!!! Napracował się Pan! Wracajcie spokojnie! Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję

 13. | ID: 45703098 | #13

  Przy tak tragicznie czczonej Rocznicy, pisanie pod piwko , to pomyłka. Dlaczego Nikt nie wypowie się o co chodzi naprawdę?
  Mieliśmy już WARCHOŁÓW.BIKINIARZY, TERAZ KIBOLI I NACJONALISTÓW.
  Z pewnością nasze Godło jest po ochroną Prawną.?

  Późno w nocy w tak lansowanej Naziemnej pokazano STRASZNY film. Żałuję, że nie widziałem od początku ale to zobaczyłem TO PRZERAŻENIE. Może kto zna tytuł?

  Zobaczyłem ORŁA a na nim dokładkę………..

  Reszta była koszmarem jaki pamiętam z lat stalinowskich… Ogromna naklejka na Orle.. z kilka pieter. i……….. pewna straszna pani krzyczała wyrzucono mnie ..nigdy tu nie wrócę , póki będzie ostatni antysemita…………… potem był chłopiec i dziewczyna…… jak u Stalina. Mówili na zmianę , jak pionierzy……….. przez tyle wieków mordowano nas. ..a dziewczyna kończyła . Potem podszedł pewien pan i mówił to samo……..nieludzka ziemia … zabito nasz naród. …. . Przerażenie . Nacjonalizm i nienawiść do Polski i Polaków . A wszystko im wolno………

  Czytam, oglądam……………….. Kibole , faszyści …założyli maski …… wbrew Prawu .ale ich złapiemy………..
  A potem niby antyfaszyśći . Zakryte twarze , oczy……………. o ci już byli na Prawie? Bezkarni?

  A Wódz mówił …dobra, dobra , wszyscy razem , nie kłóćmy się , będzie OK..nam? Czy wam? A nie jest JUŻ wam OK?

  A tu piwo. dobre czy niedobre a Tak O CO CHODZI CISZA……

 14. Anonim
  | ID: 0f8a848f | #14

  Znajdzie sie kij na faszystowski ryj!!!

 15. | ID: 45703098 | #15

  Przepraszam ale mój wpis był tylko stanem Rzeczy. Każdy człowiek ma Prawa i Obowiązki w RP, zgodnie z Konstytucją. Nie trzeba wygrażać, tylko żyć zgodnie. Natomiast Obywatele z mniejszości mają Pełnie Praw ale nie żeby nami trząchać.
  Polska przez wieki była spolegliwa dla różnych nacji. To jest Dobro .
  Ale teraz nastąpiło odwrócenie tej Rzeczy. Mam być faszystą dlatego, ze jestem Polakiem> To przerażające. To , mam się utopić w Wiśle i przestaną na mnie krzyczeć?

  Jedwabne Moje

  W Edenie Nieskończony,
  Żyda stworzył i Polaka.
  Nieszczęsnych przecież.
  Wnet Anioł zapłakał.
  Czyż dłoń znaczona nie była Brata?
  A stos Kainowy
  Zapłonął sam w sobie
  I zniknął krzykiem milionów iskier?
  Syn Zmartwychwstały miłość mi wyznaczył.
  Pan wszak powiedział – JESTEŚ CZŁOWIEKIEM.
  Powiedzieć pragnę żydowskiemu dziecku,
  W Szeol wodzonemu,
  Nienawiść jest grzechem.
  Ja Ciebie kocham.
  Więc bliźnim jestem, czy katem
  Z winą, czy bez winy.
  Bo jestem Polakiem?

  BRATERSTWO

  Blokada duszy
  Nie zamyka wspomnień.
  Blokada serca
  Nie gubi tęsknoty
  Tam, gdzie tętni życie.
  Nie mogę być zimny,
  Gdy moja istota
  Jest miękka
  Na każdy widok Człowieka.
  Syna Boga.

  wiersze autora

 16. Echo
  | ID: 358dae61 | #16

  @Anonim
  Znajdzie się kij
  Na Anonima ryj!
  Kto mieczem wojuje, od miecza ginie.
  Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.
  Wszyscy wiedzą ktoś ty taki.
  Spadaj gdzie zimują raki!

 17. Wilk
  | ID: d44182a7 | #17

  3 minutowa relacja filmowa z trasy marszu

  https://www.youtube.com/watch?v=rMhjnfknVYE&feature=plcp

 18. Rafał
  | ID: afe24a99 | #18

  A nie mówiłem, że trzeba uważać na policyjnych prowokatorów. Napisze to po raz kolejny .JAKA TRZEBA BYĆ ŚWINĄ ABY PRACOWAĆ DZIS W POLICJI. Cała mysląca Polska widział jak policjni prowokatorzy wszczynali bójki i zadymy podczas marszu. Tat tak, to ci w zielonych i czrnych kominiarkach i z pałkami teleskopowymi. a tusk ukciekł za granicę Nie potrzeba mi takiej władzy która boi sie obchodzić Dzień Niepodległość w Polsce (która wydaje rozkaz policji o napadaniu pokojowych uczestników marszu)

 19. Kije samobije
  | ID: ea8d6a07 | #19

  @Anonim
  Znajdzie się kij
  Na Anonima ryj!
  Oko za oko, ząb za ząb
  Bo Anonim to jest głąb!

 20. | ID: 9b6c7a24 | #20

  @P.Rafał ! Tak, znowu masz rację. P.Tusk uciekł do Kosowa,niech tam zostanie na zawsze.
  Widzisz ale nie wszyscy policjanci nadużyli swoich uprawnień,Jakiś kilkunastu obłąkańców się znalazło,
  Ale oglądam filmiki i jeżeli potwierdzi się fakt , to mają przechlapane.

  Przyznam się,że te Marsze mają głęboki sens, i chciałabym w przyszłości wziąć udział z całą moją Rodziną
  Żyjmy nadzieją,że rząd się zmieni.Oby szybko.
  Pozdrawiam.

 21. Rafał
  | ID: afe24a99 | #21

  Droga Ireno obawiam się że żadnego tzw policjanta nie spotka żadna konsekwencja. Tak jak to miało miejce w przypadku zeszłorocznego Marszu gdy policjant napadł skopa i pobiłł niewinnego przechodnia. Prokuratura Warszawska kilka dni temu umorzyła śledztwo. Gdyby ludzie pracujący w policji nie byli tym czym są nie pracowaliby w tej instytucji, zawsze sie znajdą tacy ja ci co pracowali w milicji, zomo, ormo, ub, czy sb. Kiedyś ci ludzi też „słżzyli” państwu polskiemu , bo nie Polakom. Za prlu też mieliśmy niezwisłe prokuratury i8 sądy skazujące żołnierzy AK na śmierc za „współpracę” z niemcami i wrogość w stosunku do państwa polskiego. Dzisiaj mamy tak samo niezawisłe te instytucje

 22. | ID: 9b6c7a24 | #22

  @P.Kije samobije!! A @ p.Anonim – to ciekawa persona.Mogła by twarz ujawnić.
  Wyrazy : kije,ryje, oko, ząb,głąb,miecz,raki – są znane opinii publicznej.
  Czasem szkoda czasu na pisanie tego co się ma na myśli, więc poddaje pod rozwagę aby nie żałować czasu :
  – na przyjażń = to droga do szczęścia,
  – na marzenia = to pojazd unoszący do gwiazd,
  -na to, aby kochać i być kochanym = to przywilej bogów
  – na rozglądanie się dookoła – dzień jest za krótki na to, aby myśleć tylko o sobie
  -na śmiech = to muzyka duszy.
  Szanujmy się i trzymajmy się razem Rodacy.
  Pozdrawiam

 23. | ID: 9b6c7a24 | #23

  @P.Rafał ! Pozostało nam czekać na koniec świata.a to wg wróżbitów, już 21.12.2012r / co nie przeszkadza im na stawianie horoskopów i wydawanie kalendarzy na rok 2013 r./.
  A tak na poważnie
  Faktem jest, że „gruba kreska” była wielkim błędem p.Mazowieckiego, nie odsunięto od żłobu i rządów – złych ludzi.
  Mam nadzieje,że wkrótce się zmieni rząd, zostaną wprowadzone JOW-y, a winni burd ulicznych i nie tylko trafią tam, gdzie ich miejsce.
  Dobrego dnia

 24. Kije samobije
  | ID: ea8d6a07 | #24

  @Irena
  Twarz Anonima (a właściwie gęba) nie jest anonimowa. Dobrze wiadomo co to za gość. Tylko jemu się wydaje, że jest anonimowy.

 25. Maria
  | ID: 91c5786c | #26

  Hehehe:-))) Zakończenie jest najlepsze:-D Funkcjonariusze zapragnęli wycieczki krajoznawczej! Było im sprezentować mapę Opolszczyzny, na pamiątkę:-)))

Komentarze są zamknięte