Zamiast Święta Niepodległości będzie Święto Nalewek w Popielowie

Niezależna Gazeta Obywatelska7

Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie na ten dzień zaplanowało II Turniej Nalewek Gorzałka i Schnaps. Tak Popielów świętuje 94 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Wójt gminy p. Dionizy Duszyński (MN) w pełni akceptuje tego typu poczynania swojego podwładnego – dyrektora SCKTiR.  

Panie Marszałku [Józef Sebesta z PO], z plakatu tej imprezy – turnieju nalewek, organizowanej właśnie 11 listopada wynika, że objął Pan Patronat Honorowy nad tą imprezą. Czy jest to prawda i co zamierza Pan z tym zrobić? Czy nie mamy tu do czynienia z szarganiem Pana imienia w tym dniu, bez Pana wiedzy i zgody?

Proszę o odpowiedź.

Autor: Jola

 1. z Niemodlina
  | ID: e5506eaa | #1

  POczuli wiatr w żagle różnej maści antypolacy i prowokatorzy. Rządy Tuska i PO-PSL przypominają mi działania zaborców w Polsce pod zaborami, walka z tożsamością narodową, usuwanie lekcji historii ze szkół, walka z Kościołem, prześladowania Patriotów, zauważyliście na gestykulacje Tuska, gdy np wita się ze swoimi ministrami, robi to dokładnie jak Hitler, a propaganda ??? aby trwać u władzy, propaganda w iście Geobbelsowskim stylu, zawłaszczenie mediów publicznych, walka z niezależnymi dziennikarzami i mediami, bezpardonowe ataki na prawicową opozycję, to wszystko składa się na to, że ten antypolski twór jakim jest PO i jej szef już od 5 lat niszczą ten kraj przygotowując grunt pod eksterminację i likwidacje polskiego narodu, ma nas być coraz mniej, mamy być coraz gorzej wykształceni, aby spełniać rolę parobków za granicą jak i w Polsce dla zagranicznych pracodawców. Do 2040r będziemy 30milionowym rozbitym, słabym, uzależnionym od wschodu i zachodu podzielonym społeczeństwem, podzielenie nastąpiło już w 2007r kiedy Tusk POdzielił Polaków na zaściankowe moherowy berety i nowoczesnych oświeconych Europejczyków.
  Teraz trwa domykanie systemu i przykręcanie śruby, słowa śp. Janusza Kurtyki na 4 dni przed śmiercią ” demontaż Państwa już się skończył,teraz będą znikać ludzie” to motto rządów Donalda T. i spółki.

 2. bolo
  | ID: ab44f44e | #2

  Hm, nie takie impezy w Niemczech 3 pażdziernika czy 4 lipca w USA organizowały nawet duże miasta w tych demokratycznych krajach a czym jes w Polsce Popielów? Nacjonalistyczne myślenie lat 30tych ubiegłego wieku się już na szczęście skończyło. Jesteście jak i MN w Polsce zdecydowaną mniejszością, nie zapominajcie o tym!

 3. | ID: 47f58d3c | #3

  Miejscowi bezprawnie utworzyli nowe święto kiszki, zarównując w ten sposób POLSKIE Święto Narodowe, pogardzając nim.
  Dzień Kuchni Polskiej
  …………………………………………….
  11 listopada, w ramach zorganizowanego po raz drugi w Płocku Dnia Kuchni Polskiej, do wspólnego uczczenia niepodległości przy polskich potrawach zaprasza prawie 20 płockich restauratorów.

  http://plock.gazeta.pl/plock/1,35710,12821700,Dzien_Kuchni_Polskiej__Taniej_w_20_restauracjach.html

  ………………………….
  Przypominam Obywatelom RP, że 11 Listopada jest to Narodowe Święto Niepodległości, a nie pożywienia.
  Za dużo Polaków zginęło , żeby ich Pamięć zamieniać na dzień jadła. Ja rozumiem , że wam wszystko jedno , jak zawsze……. Gdybyście zachęcali mieszkańców do jadłodajni w ramach obchodów NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI , to tak, ale ………………….. ” Dzień Kuchni Polskiej. Taniej w 20 restauracj „. to niegodziwość , przeciw nam.
  Markieting TAK, samo w sobie można jeść ale nie zmieniajcie nam Polakom, Tradycji i Praw.

 4. anonim
  | ID: ab44f44e | #4

  Czy NGO skrytykuje też święto kiszki w Płocku?
  Na pewno nie, ponieważ solą w oczach jest zawsze mniejszość niemiecka a tej choroby wytępić się nie da.

 5. | ID: 47f58d3c | #5

  Niekoniecznie. Proszę poczytać……….http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/410215,miller-o-mieszkancach-jedwabnego-chetnie-spaliliby-nas-jeszcze-raz.html…wyszło szydło z worka……….

  ……….Miller o mieszkańcach Jedwabnego: Chętnie spaliliby nas jeszcze raz
  2012-11-11 | Ostatnia aktualizacja: 10:47 | Komentarze: 99 | skomentuj
  wyślij znajomemudrukujAAA
  Leszek Miller

  Leszek Miller Fot. Leszek Szymaski / PAP/EPA

  Sądząc po twarzach mieszkańców chętnie spaliliby nas jeszcze raz – napisał o mieszkańcach Jedwabnego szef SLD Leszek Miller. ……..

  …..

 6. adam
  | ID: 1b2a8b43 | #6

  Czy ktoś z was był na tej imprezie że takie głupoty wypisuje. Według was lepsza była by opcja pójścia na marsz z flagami i rzucać kamieniami w innych Polaków biorąc przykład z Warszawy?
  Na imprezie „Śląski Rok Obrzędowy – II Turniej Nalewek” sala była bełna, i biesiadowali nie tylko Ślązacy połowa mieszkańców posiada korzenie Kresowe, czy ktoś zapytał tych ludzi czy warto było w alternatywny sposób świętować Dzień Niepodległości. Najłatwiej za komputera pisać bzdury nie poparte rzadnymi faktami. Ale jeżeli nie macie co robić no dalej zajmujcie się głupotami. Powodzenia.

 7. Eleonora
  | ID: cb396d80 | #7

  Kochani patryjoci!
  A może podczas tego pikniku wołano:

  Wódka to gdańska, napój miły dla Polaka.
  „Niech żyje!” krzyknął Sędzia w górę wznosząc flaszę.
  Miasto Opole, niegdyś nasze, będzie znowu nasze.
  I lał srebrzysty likwor w kolej, aż na końcu
  zaczęło złoto kapać i błyskać na słońcu

  kto był?
  :)

Komentarze są zamknięte