Tomasz Kwiatek był dziś gościem Radia Opole. Zobacz film!

Redaktor Obywatelski20

Dzisiejszym gościem porannej rozmowy Radia Opole „W cztery oczy” był redaktor naczelny Niezależnej Gazety Obywatelskiej w Opolu Tomasz Kwiatek. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia rozmowy na stronach radia oraz komentowania na forum NGO! 

Redaktor Maciej Nowak  pytał naczelnego NGO o Marsz Niepodległości, który przejdzie ulicami Warszawy już w niedzielę. Rozmawiano o Pawle Kukizie oraz Janie Kobylański, zarzutach wobec rzekomej agresji na marszu, oraz co organizatorzy myślą o marszu organizowanym przez prezydenta Komorowskiego. Maciej Nowak pytał również o zaproszenie jakie Artur Zawisza wystosował do „dobrze zorganizowanych kibiców” oraz wiele innych ważnych i ciekawych spraw.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z rozmowy:

Czekamy na wasze opinie!

oprac: ŁŻ

 1. ja
  | ID: 57936e3b | #1

  Szkoda ze o tej porze pracuje.
  Można by było się z czego pośmiać!!

 2. | ID: 20c75026 | #2

  Ale się cieszę .Moze nam energetycy prądu nie wyłączą – to chętnie posłucham.
  Póki co, pozdrawiam pana Kwiatek – przystojny Polak.

 3. z Niemodlina
  | ID: fffedc93 | #3

  @ja

  Póki co to my się śmiejemy z ciebie i z twoich „ustaleń” co do zamachu w Smoleńsku.

 4. Wysłucham z uwagą
  | ID: 3777e4f2 | #4

  @ja
  Na pewno wysłucham tego co ma do powiedzenia – na pewno będzie to wypowiedz merytoryczna i na temat .A pośmiać to się można w sobotę jak się spotykają włodarze naszych gmin i opowiadają o tym jak im dobrze idzie. A czasami nawet klepią wierszyki o swojej doskonałości. A czy to prawda , że audycja z włodarzami robiona jest w czwartek, w godzinach pracy urzędów a puszczana w sobotę ?Pozdrawiam Redakcję NGO

 5. you
  | ID: 0e2a2625 | #5

  @ja
  Jeżeli ma pan jakiś problem emocjonalny to proszę udać się do specjalisty!

 6. Endek
  | ID: d7afd7e7 | #6

  Panie Tomku, dlaczego unika Pan tematu Kobylański -Kukiz?
  Dla polskiej prawicy Kobylański wart jest stu Kukizów.
  Kukizowe JOWy tylko osłabiają prawicę a w gruncie są ideą fixe, vide ostatnie wybory do senatu. Antysemityzm Kobylańkiego to antysemityzm napisany-wymyślony przez Wybiórczą ( doskonale wie Pan, że nie ten jest antysemitą kto nim jest , tylko ten kogo nazwie Wybiórcza)
  Dziwię się, że unikał Pan odpowiedzi na pytanie o wspólny marsz z lewakami!
  Tutaj jasno należy powiedzieć gdzie ich miejsce, gdzie jest miejsce dla ludzi dla których Ojczyzna, słowo Ojczyzna to tylko hasło w słowniku ( i to słowniku wyrazów obcych)? Wobec tego 11 Listopada też nie jest ich świętem!

 7. | ID: e5e557cc | #7

  Panie Tomaszu! Pańskie wypowiedzi godne Polaka. Jest Pan wzorem – nie tylko dla polityków
  Ale już tylko dla przyszłych polityków, bo obecnym niemożliwe jest wyprostowanie kręgosłupa, aby murem stanęli za rozsądnym podejściem do spraw ogólnospołecznych.
  Gratuluje
  Puenta : jaki piykny, taki mądry.

 8. z Niemodlina
  | ID: 764fc964 | #8

  Redaktor z radia Oppeln widać i słychać nałogowy czytelnik GW i widz TVN24 ( WSI24 ) identycznie jak koledzy z Głosu Helmuta ( NTO ) Żałosne są te pytania, podziwiam opanowanie Tomka odpowiadając na tak prymitywne i stronnicze pytania.

 9. | ID: e5e557cc | #9

  @P.z Niemodlina ! Utwierdzam się w przekonaniu, że” piyknych i mądrych Polaków”mamy też na niniejszym forum m.in.w Pańskiej osobie.
  Też uważam, że Pytania były, jakby żywcem wzięte z mediów
  sąsiadów ze wschodu lub zachodu., a może dalej trzeba by wzrokiem sięgnąć i ucha nadstawić.
  Dobrze,że jesteście !

 10. Eleonora
  | ID: 3d194ae5 | #10

  Jest bardzo ciekawy wywiad z p R. Winnickim.
  Warto pomyśleć o co chodzi z rozbijaniem tej inicjatywy.
  I to przez kogo :)

  Wywiad z Robertem Winnickim
  ZACHOWAJ ARTYKUŁ
  POLEĆ ZNAJOMYM

  Już za kilka dni w stolicy Marsz Niepodległości. Rozmowa z Robertem Winnickim – prezesem Młodzieży Wszechpolskiej i jednym z organizatorów MN.

  Już w najbliższą Niedzielę Marsz Niepodległości. Czy spodziewacie się jakiś zamieszek?

  Spodziewamy się kilkudziesięciu, być może nawet stu tysięcy manifestantów. Robimy wszystko co w naszej mocy by zapewnić Marszowi spokojny i niczym niezakłócony spokój. Jednocześnie apelujemy do policji: po pierwsze, żeby przestrzegała prawa, a po drugie, żeby skutecznie uniemożliwiła lewicowym bandytom atakowanie Marszu.

  Czy były już jakieś sygnały o możliwości utrudniania przez policję dotarcia do Warszawy na Marsz?

  Niestety, były. Polegają one głównie na wywieraniu miękkiej presji na firmy przewozowe na danym terenie lub wzywaniu organizatorów wyjazdów na „rozmowy wychowawcze”. Spodziewamy się masowych kontroli pojazdów, którymi będą docierać uczestnicy Marszu do Warszawy, przez policję.

  W poniedziałek z honorowego komitetu poparcia Marszu Niepodległości wystąpił Paweł Kukiz, a wczoraj red. Tomasz Sakiewicz. Obydwaj Panowie jako powód odejścia z komitetu podali obecność w nim Jana Kobylańskiego. Jak Pan oceni te wystąpienia?

  Oceniam je jako dziwne, zwłaszcza w przypadku redaktora Sakiewicza. Sakiewicz dołączał do Komitetu w momencie, w którym prezes Kobylański znajdował się w nim już od ponad miesiąca. Natomiast czy w przypadku Kukiza czy Sakiewicza, obaj chyba zapomnieli, że komitet nie jest komitetem poparcia siebie nawzajem, ale Marszu Niepodległości i idei, jakie za nim stoją.

  Dodatkowo kluby „Gazety Polskiej” mają zamiar po zakończeniu Marszu Niepodległości wyruszyć pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Czy takie zapowiedzi nie spowodują zamieszania wśród uczestników Marszu?

  Myślę, że Straż Marsz nad wszystkim zapanuje. Postawa Gazety Polskiej rzeczywiście jest dziwna; z jednej strony zadeklarowali ochoczo udział w Marszu, a z drugiej – tworzą jakieś podziały. W sumie dobrze się stało, że Sakiewicz sam szybko opuścił komitet poparcia, bo po jego dzisiejszym, absurdalnym tekście, że na Marszu ma być powoływana partia będąca ruską agenturą, naprawdę, mam wrażenie, że coś tam się dzieje niedobrego.

  Za to Kongres Nowej Prawicy, jako powód nie uczestnictwa w Marszu Niepodległości w Warszawie podał, że marsz w stolicy może być miejscem ogłoszenia powstania nowej partii narodowej. Czy jako organizator MN wiesz coś na ten temat?

  Od lat powtarzamy jedno – trzeba stworzyć silny, narodowy ruch społeczny, który zaktywizuje Polaków. I będziemy powtarzać to również na Marszu. Byłoby absurdem, gdybyśmy cały rok nagłaśniali Marsz jako bezpartyjny tylko po to, by zakładać na nim partię.

  Czy w przyszłości planujecie stworzyć własną partię?

  Co będzie w przyszłości, pokaże przyszłość

  Nie raz pojawiają się kłótnie na temat patriotyzmu. Kim jest prawdziwy patriota?

  Patriotyzm to pojęcie ogólne. Nie lubię wchodzić w dyskusje p.t. „kto jest prawdziwą prawicą”, „prawdziwym patriotą” itp., bo zazwyczaj są jałowe. Patriotyzm oznacza umiłowanie Ojczyzny i służbę dla niej. Więc pierwszym, podstawowym wyróżnikiem patrioty jest to, że chce, by obiekt jego miłości – Ojczyzna – istniał. Z tego punktu widzenia z pewnością patriotami nie są ci, którzy mówią, że powinniśmy zrezygnować z posiadanie suwerennego państwa albo, że powinniśmy się wyzbyć tożsamości narodowej.

  Jaki jest cel Marszu Niepodległości? Po co mamy pójść 11 listopada do Warszawy?

  Żeby:
  1) Przypomnieć o rocznicy odzyskania niepodległości.
  2) Przypomnieć o wkładzie Romana Dmowskiego i Narodowej Demokracji w to dzieło.
  3) Wyrazić przekonanie, że odzyskanie niepodległości, odzyskanie Polski jako państwa rzeczywiście suwerennego, jest naszym wspólnym zadaniem.

  Czy marszałek Józef Piłsudski miał swoje zasługi w odzyskaniu niepodległości Polski?

  Niewątpliwie ma takie zasługi.

  To dlaczego Marsz Niepodległości, chociaż nie przechodzi obok pomnika Józefa Piłsudskiego?

  Z dwóch powodów – o Piłsudskim 11.11 pamiętają wszyscy, Dmowski jest b. często pomijany. Po drugie – w tym roku zostało to technicznie uniemożliwione przez przemarsz prezydencki.

  Czy marsz Prezydenta nie przeszkodzi waszemu Marszowi Niepodległości?

  Organizatorzy i miasto stołeczne Warszawa zapewniają, że marsz prezydencki skończy się do czasu, kiedy dotrzemy na plac Na Rozdrożu.

  Dlaczego nie możecie pójść w marszu B. Komorowskiego? Przecież w dzień niepodległości powinniśmy być zjednoczeni, nie podzieleni.

  W dzień niepodległości powinniśmy manifestować przywiązanie do realnej suwerenności, a nie bawić się w kotylionowe oficjałki o pustej treści. Dlatego idziemy jak co roku, w narodowym, społecznym Marszu Niepodległości.

  Na Youtube pojawiła się zapowiedź filmu „Marsz N”, w którym Pan występuje. Czy wie Pan kiedy będzie premiera tego filmu?

  Nie wiem, nie zajmuję się jego produkcją i udostępnianiem, ale spodziewam się, że jeszcze przed niedzielą.

  Czy zdradzi Pan czego możemy możemy się spodziewać w tym filmie? Czy Pan wie?

  Można się spodziewać szeregu wypowiedzi ludzi organizujących bądź sympatyzujących z Marszem Niepodległości.

  Dziękuję bardzo za wywiad.

  Z Robertem Winnickim, prezesem Młodzieży Wszechpolskiej rozmawiał Rafał Staniszewski.

 11. Gandalf
  | ID: 4ff034b5 | #11

  @Endek
  Ja myślę, że sprawa z Kukizem jest prosta, chce aby jego muzyka była w radio, chce kasę zarabiać, to się musi dopasować i tyle. Aby wyjść jako tako z twarzą z tej sytuacji, to sobie powód znalazł, aby uwagę skupić na Kobylańskim, a nie na sobie:-) Zresztą już nas przyzwyczaił, że często zmienia zdanie:-)

 12. Endek
  | ID: d7afd7e7 | #12

  Co prawda wątek nie dotyczy Kukiza jako takiego. Ale tylko dwa zdania.
  Kukiz jest pokazywany w mediach, do czasu do kiedy posługuje się hasłami narodowymi i puki media go pokazują, niech sobie funkcjonuje. Jednak jego rola w tworzeniu JOW a w zasadzie jego rola w osłabianiu prawicy jest tutaj nad wyraz widoczna, facet o tak wyrazistych poglądach w zasadzie neguje sens istnienia partii a więc odciąga od prawicy dosyć spory odsetek niedoświadczonych wyborców.
  Jeśli chodzi o partie to na razie nie mamy innej alternatywy. A JOW to wybór twarzy z tabloidów, czy chcemy żeby nas w Sejmie reprezentowała Górniak albo Bajor? Są b.popularni a resztę zrobią tabloidy. Oczywiście jest to wielkie uproszczenie jednak włoski przykład Ciccioliny mówi sam za siebie.
  A swoją drogą NGO mogła by otworzyć jakieś miejsce na wolne nietematyczne dyskusje taki off topic

 13. | ID: e5e557cc | #13

  P.Gandalf ! JOW ma trudności z przebiciem się do mediów.Takie same trudności ma pan Kukiz z przebiciem się do polskiego radia. A piosenki ma ładne,przynajmniej ja tak je odbieram.
  Więc te dwie sprawy „coś” łączy. A „Ktoś” nie chce pozwolić aby w Polsce żyło się mądrzej,czyli np. aby lider partii,nie decydował kto zasiądzie w ławie poselskiej jak jest obecnie.Jako przykład niech posłuży OPole, skąd posłem został „spadochroniarz” z Warszawy nie tylko nie znający ludzi, ale także potrzeb tegoż pięknego zakątka Polski.
  Komuś zależy na tym ,aby p.Kukiz jako Polak nie mógł swoich piosenek emitować w polskim radiu itd.
  Czy nie jest to absurdem?
  Więc nie oceniałabym dobrych chęci p.Pawła w kontekście tylko zarobku.
  A to,że partię PO zdradził? Ona Go wcześniej zdradziła, gdy 700 tys. naszych ,podkreślam polskich podpisów pod listami na wprowadzenie JOW-ów – Zmieliła. ,a obiecywała JOW-y wprowadzić.
  Sam oceń i dążmy do mądrych i roztropnych działań ponad partyjnymi.,dla dobra naszej Ojczyzny
  .Jeżeli będziemy się spierali „Kto ma rację” a nic nie robili, to czeka nas los,tzw.”Masy upadłościowej” .
  Pozdrawiam serdecznie

 14. ja
  | ID: 57936e3b | #14

  Tak jak przewidywałem.
  Dał ciała jak nigdy!!
  Hi Hi
  :)

 15. z Niemodlina
  | ID: 764fc964 | #15

  @ja

  Czytając Twoje wpisy, mam wrażenie,że mścisz się na Tomku, może kiedyś pobił cię w piaskownicy ??? albo miał lepsze oceny w szkole od ciebie ?? żebyś choć raz potrafił uzasadnić twoje wypowiedzi, ale nic, pustka i głupi śmiech.

 16. Endek
  | ID: d7afd7e7 | #16

  Irena :
  … A „Ktoś” nie chce pozwolić aby w Polsce żyło się mądrzej,czyli np. aby lider partii,nie decydował kto zasiądzie w ławie poselskiej jak jest obecnie.Jako przykład niech posłuży OPole, skąd posłem został „spadochroniarz” z Warszawy nie tylko nie znający ludzi, ale także potrzeb tegoż pięknego zakątka Polski.

  .

  Rozbawiłem się tą wypowiedzią. Zero „pomyślunku politycznego” .
  Lider polityczny musi mieć zaplecze nie tylko do ponoszenia ręki ale i zaplecze intelektualne.
  Niestety to drugie nie zawsze znajduje się w terenie. :)
  Popatrz na opolskie zaplecze polityczne prawicy.
  Co widzisz?
  Patrz!
  Patrz!
  Patrz!
  I co, tyle patrzenia a tu nic nie widać? :)
  Jasne, że przesadziłem ale i to ( przesada ) jest elementem dyskusji!
  Być może nie znam zbytnio kręgów Pisowskich ( to taki żart ), ale po za dwoma- trzema nazwiskami narodowców – reszta to pustynia.

 17. Waldek
  | ID: 79851377 | #17

  Dobry wywiad Panie Tomku. Podobało się mi to co i jak mówiłeś. WW

 18. | ID: 0fcf036c | #18

  @P.Endek ! Moja kobieca intuicja podpowiada, ze Ty w terenie masz duzo do zrobienia .
  Chęci Tobie nie brakuje,,patrzysz szeroko i nic nie widzisz ?
  Więc zrób krok,aby pustynia zamieniła się w oazę,aby karawana mogła się zatrzymać na popas.
  Rasowy mężczyzna jest drapieżnikiem,który ściga tylko wielką zwierzyne, sięga po władzę i oczywiście kobietę.

  Wybierz, w czym jesteś najlepszy i najskuteczniejszy.
  Dla dobra Ojczyzny wszyscy musimy działać ponad podziałami politycznymi.
  Wysłuchaj rozmowy w Radio Opole z panem Kwiatek,wyciągnij wnioski ze sposobu i treści wypowiedzi, porównaj do treści i tonu zadawanych Jemu pytań, zachęcam do zobaczenia filmu na stronce NGO ze zjazdu „Zmieleni”,czytaj artykuły na prawicy net,felietony p.Sanockiego w Nowinach Nyskich.Ty jesteś pojętny,zapewne zrozumiesz.
  Pozdrawiam

 19. Endek
  | ID: d7afd7e7 | #19

  Witam p.Irenko
  Zacznę od tego, że nie jest to miejsce na tego typu dyskusję. Jednak skoro zostałem wywołany do tablicy-odpowiem.
  Od kilku dobrych lat niestety większość czasu spędzam po za Opolszczyzną, taka jest dola lokalnego wygnańca politycznego, to tyle wyjaśnienia. w tej chwili mimo różnic ideowych wspieram lokalnie najsilniejszą partię opozycyjna- PiS. W tym również finansowo, i tutaj proszę nie śmiej się, mimo ze mają tutaj kilku posłów w większości powiatów PiS-powiatowy nie ma własnych lokali, PiSowcy spotykają się o zgrozo w knajpach.
  Jeśli chodzi o wypowiedź p. Kwiatka no cóż kilka postów wyżej odniosłem się do tej rozmowy post nr 6.
  Natomiast jeżeli chodzi o J. Sanockiego to hmmmm znamy się nawet mieszkamy nie tak daleko od siebie ( jak na amerykańskie warunki to można powiedzieć, że mieszkamy obok siebie :) ) O jego JOWo idei też napisałem we wspominanym poście. Mam nadzieję, że Nowiny Nyskie nie są jedynym powiedzmy prawicowym pismem które znasz. W razie potrzeby służę pomocą.

  Natomiast jeżeli chodzi władzę i o kobietę to hmmm jedno już miałem a drugie mam. Oczywiście człowiekowi zawsze wszystkiego mało i chciałby stale zmian, więc po władzę sięgnę w następnych wyborach a i może wtedy też zastanowię się nad zmianą kobiety :) ( na wszelki wypadek napiszę, że to żart)

 20. | ID: 74baae34 | #20

  @P.Endek ! Witam ! Cieszę się,że jesteś aktywny.Sięgaj po władzę Ale kobiety nie zmieniaj.
  Serce miej otwarte dla wszystkich,zaufaj niewielu.
  pozdrawiam

Komentarze są zamknięte