Nowy sondaż wyborczy po „trotylu”: PO traci więcej niż PiS! Solidarna Polska w Sejmie!

Redaktor Obywatelski3

Jak wynika z nowego sondażu wyborczego przeprowadzonego przez instytut Homo Hommini dla Wirtualnej Polski partia rządząca traci więcej punktów niż PiS. Sondaż przeprowadzono po ujawnieniu informacji o trotylu na TU154M i ostrych wypowiedziach Jarosława Kaczyńskiego. 

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku listopada na Platformę Obywatelską zagłosowałoby 31 proc. Polaków. Z kolei Prawo i Sprawiedliwość wybrałoby 30 proc. z nas.

Na dalszych miejscach kolejno są:

SLD z wynikiem 11% traci jeden procent, jednak w innych sondażach otrzymuje identyczne poparcie.

Ruch Palikota z wynikiem 7% utrzymuje stabilność, pomimo dodatniego wyniku o jeden procent

PSL z wynikiem 6% utrzymuje stabilność pomimo dodatniego wyniku o jeden procent. Mamy tutaj taką samą sytuację jak w przypadku RP. PSL raczej nie będzie w stanie zdobyć większej ilość głosów, a poparcie na tym poziomie stale notuje od kilku lat.

Solidarna Polska z wynikiem 5% (gratulacje!) utrzymuje stabilność.

10% badanych nie wie na kogo zagłosować.

Co warto odnotować? 

Otóż PiS nie traci tak drastycznie jak wszyscy przypuszczali, więcej traci Platforma Obywatelska(potwierdza to słuszność mojej wczorajszej teorii). Jeżeli tylko okaże się, że trotyl rzeczywiście był na wraku samolotu, PO będzie w wielkim kłopocie a odzyskanie wiarygodności będzie dla partii Tuska bardzo trudne.

Pozostałe partie zaczynają tworzyć plankton. PO i PiS biorą łącznie ponad 60% głosów! To powoduje, że polaryzuje się nam system wielopartyjny z dwoma hegemonami. Jeżeli taka sytuacja będzie utrzymywać się dalej, partie planktony przestaną wchodzić do Sejmu.

Na gratulację zasługuje Solidarna Polska, która kolejny raz przekracza próg wyborczy.

Sondaż dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 6 listopada. Zrealizował go Instytut Badania Opinii Homo Homini. Badanie preferencji politycznych prowadzone jest metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI – Computer Aided Telephone Interview) na probie losowo-kwotowej stanowiącej liczebną reprezentację cech demograficznych dla ogółu pełnoletnich mieszkańców Polski z zachowaniem rozkładów terytorialnych (dane wg GUS). 

oprac: Łukasz Żygadło

 1. Ozi
  | ID: 964f0ef5 | #1

  Brawo Solidarna Polska !!! Powoli w górę, jest jeszcze sporo czasu.

 2. | ID: 904cce90 | #2

  Gratuluje zachłystywania się sondażami . Ile kosztują te badania ? Po co nam te partie, tylko przejadają budżet, a efektów żadnych.
  A cóż to za sondaż na tysiącu osób przy 37 milionowym narodzie. ? Jaki to sondaż?
  Toż to skrzywienie i zniekształcanie faktycznych danych a tym samym sondażu – podobnie jak prawidłowa postać dziecka w krzywych lustrach w Wesołym Miasteczku,
  Fenicki wynalazek przydatny. Rodacy szukajcie pracy, partie lubia się bawić.! Hasła partii to Wino,Kobieta i Śpiew w tym sie sprawdzili. To oczywiście moje obserwacje.
  Też bym tak chciała.

 3. PO zlodzieje
  | ID: a23dc248 | #3

  Oby PO juz nigdy nie doszlo do wladzy !!!

Komentarze są zamknięte