Rośnie przewaga PiS nad Platformą. SP w Sejmie!

Redaktor Obywatelski4

Każdy nowy sondaż potwierdza, że Polacy mają dość rządów Donalda Tuska i Platformy. Prawo i Sprawiedliwość ma już znaczną przewagę nad PO – wynika z najnowszego badania opinii społecznej portalu wybory.xaa.pl.

Portal cytowany przez wprost.pl podał wyniki przeprowadzonego sondażu ulicznego. Są jednoznaczne. Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 36,4 proc. wskazań (wzrost o 1,2 pkt. proc.). Na drugim miejscu znalazła się Platforma – 27,9 proc. głosów (spadek o 0,7 pkt.).

Na Ruch Palikota chciałoby zagłosować 10,5 proc. wyborców (wzrost o 2,4 pkt.), a SLD ma poparcie – 10,2 proc. (spadek o 1,6 pkt.). O dziwo, w parlamencie znalazłaby się też Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry (5,2 proc., spadek o 1 punkt).

Według badania, do Sejmu nie dostałoby się m.in. Polskie Stronnictwo Ludowe.

Portal wybory.xaa.pl jest znany z tego, że przeprowadza badania na największej liczbie osób. Zawsze jest to w granicach około 2-3 tys badanych. Oczywiście należy brać uwagę wyniki innych sondaży, które dają RP niecałe 5%, SP 2% a w których to własnie PSL jest w stanie otrzymać 6-7% głosów wyborców.

Najważniejsze jest jednak co innego. Widoczny jest trend utrzymania wysokiego poparcia przez PiS. Platforma wpadła w korkociąg z którego ciężko będzie jej wyjść. Zaufania nie odzyskuje się w jeden dzień czy nawet dwa tygodnie. Czy pomoże w tym dymisja któregoś z ministrów? Zobaczymy w najbliższym czasie.

oprac: ŁŻ

za:niezalezna.pl 

 1. ja
  | ID: 095e33ac | #1

  Śnijcie dalej.
  Sny są piękne.
  Ale rzeczywistość niestety was dogoni. ;)

 2. Eleonora
  | ID: ba8b5bbb | #2

  Doskonały artykuł prof Raźny z Aspektu Polskiego

  http://www.aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=5654&Itemid=155

  Polecam!

 3. | ID: 2c14fc87 | #3

  Od PiS do PO, od PO do Palikota, od Palikota do SLD, od SLD do PSL… zakichane partyjniactwo. A 4 artykul Konstytucji daje nam prawo głosowania na osobę, nie na partię. Chocby PiS doszło do władzy, to nie jest to, czego szukamy… Jedyny plus to to, że odetchniemy od PO. Jeśli w ogóle dojdzie to do skutku. Bo, moi drodzy, w miesiac przed wyborami Wyborcza, Newsweek i inne pieski rządu, pokażą inne statystyki. I wtedy typowy leming powie: „to ja głosuję na PO! Bo ich więcej popiera!” DObrze wiemy wszyscy, że tak się skończy. Ale walczmy, może się uda. Nie ma co zapeszać :)

 4. czytelnik
  | ID: 8a658531 | #4

  kogo to obchodzi to też okrągły stół i podobnie jak PO żerują na niewiedzy Polaków.

Komentarze są zamknięte