Opolscy samorządowcy niczym Amerigo Vespucci…

Redaktor Obywatelski1

Trwało to wiele lat. Nieliczni powoli tracili nadzieję, że nastąpi tak dzień, który rozjaśni wszystko.  Jednak stało się- opolscy samorządowcy odkryli Amerykę! Szkoda tylko,że nie chcą wejść na ląd. 

Wszędzie szukano rozwiązania, odpowiedzi na pytanie- dlaczego ludzie opuszczają nasze piękne województwo? Zastanawiano się nad tym przez długie lata. Odpowiedzi szukano w gabinecie prezydenta Zembaczyńskiego, pod biurkiem marszałka Sebesty, czy też w sekretariacie Tomasza Kostusia. Pewnego dnia wszystkich olśniło- dlaczego ludzie wyjeżdżają? Bo nie ma u nas pracy!

Odkryto Amerykę. Dlatego z tej okazji postanowiono uaktywnić plan specjalnej strefy demograficznej. Marszałek Sebesta namawia wszystkich na robienie dzieci, że będzie lepiej, silniej, żwawiej. Dzieci się opłacają, więc róbcie je do licha! Na konferencję poświęconą tematyce wyludnienia regionu zaproszono prezydenta Komorowskiego, który jednak nie doleciał. Co tam, konferencja się odbyła, bo przecież odkryto Amerykę- ludzie wyjeżdżają za pracą- ogłośmy to wszystkim i wszędzie. Wykrzyczmy głośno i silnie niczym Tarzan lecący na lianie.

Jednak co nam z tego odkrycia jeżeli odkrywca nie chce wejść na ląd? Co z takiej wiadomości, jeżeli pomysły które mogą poprawić naszą sytuację są irracjonalne? Czy da nam to chleb, pracę, wiedzę na przyszłość? I wreszcie, co to za odkrycie? Ameryka leżała tam gdzie leży przez wieki przed jej odkryciem,podobnie jak znana była odpowiedź na pytanie, dlaczego ludzie opuszczają nasz region. Ale to chyba drugorzędna sprawa. Cieszy się sukcesem.

Vespucci podobno odkrył Amerykę. Widział jej ląd na rok przed Kolumbem. I co z tego, jeżeli nie stał na nim pełną stopą, głosząc, że to jego dzieło?  Czy zmieniło to losy świata?

autor: Łukasz Żygadło 

 1. | ID: 2ac6f69f | #1

  @ P.NGO Wydrukujcie listę obecności na zebraniu.Zapewne byli tam sami panowie !!
  Czy to aby w wieku rozrodczym?
  Bo
  Starość we wszystko uwierzy,
  Wiek średni , we wszystko wątpi,
  Młodość, wszystko wie.!!

Komentarze są zamknięte