To już dziś!

Niezależna Gazeta Obywatelska5

W poniedziałek 22 października o godz. 18.00 w auli Studenckiego Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego (Opole ul. Katowicka 95) odbędzie się spotkanie promujące Marsz Niepodległości 2012.

Szczegółowy program:

18:00 – 18:45 – projekcja filmu „Niepodlegli”, wyprodukowanego przez warszawski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

18:45 – 19:30 – wystąpienia uczestników zeszłorocznego Marszu Niepodległości:

Tomasza Greniucha – reprezentującego Stowarzyszenie Marsz Niepodległości

Jerzego Łysiaka – prezesa Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej

Tomasza Kwiatka – redaktora naczelnego Niezależnej Gazety Obywatelskiej

19:30 – 20:00 – panel dyskusyjny

Organizatorami spotkania są niezrzeszeni studenci Uniwersytetu Opolskiego, a patronat nad wydarzeniem objęła redakcja NGO oraz pismo Magna Polonia.

W trakcie spotkania będzie można zapisać się na organizowany wyjazd na Marsz Niepodległości oraz wpłacić na ten cel pieniądze.

Serdecznie zapraszamy do przyjścia i wzięcia udziału w dyskusji.

 1. Marcin
  | ID: 512b7d34 | #1

  Prośba do wybierających się na poniedziałkowe spotkanie. Jeśli nie będzie to stanowiło problemu, proszę przynieść ze sobą znicz, który w dniu Wszystkich Świętych zapłonie na którymś z kresowych grobów.
  Więcej informacji: https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/580897_459681227408480_897565424_n.jpg

 2. Eleonora
  | ID: 607060d8 | #2

  A pan Tomasz Sakiewicz ze swoimi „braćmi” przemsknie się kanałami.
  Ale, zapowiada, że będzie :)

  Ciekawe co nam szykuja na wiosnę bo już piszą o ” wielkich manifestacjach”
  Czyżby nowa ” Wiosna Ludów” braci fartuszkowych?!?

  Włączając się w marsz niepodległości, nie zamierzamy identyfikować się ze wszystkimi jego uczestnikami. Jesteśmy przeciwni radykalnym, sprzecznym z polską tradycją – Rzeczypospolitej wielonarodowej i wieloreligijnej – hasłom. Jesteśmy przeciwni jakiejkolwiek przemocy i łamaniu prawa. Dlatego też kluby „Gazety Polskiej” będą szły we własnym sektorze, powołają własne służby porządkowe i będą odpowiadać przede wszystkim za siebie. Mamy zamiar wspomóc organizatorów marszu w utrzymaniu porządku i bezpieczeństwa. Podejmujemy nadzwyczajne środki, by nie doszło do żadnych zamieszek. Apelujemy o to do wszystkich uczestników i do władz.

  11 listopada potraktujmy jak wielkie święto wszystkich kochających Polskę i jednocześnie jako wołanie o wolność i niepodległość. Niech będzie to też próba naszej mobilizacji przed wielkimi manifestacjami na wiosnę przyszłego roku.

  http://niezalezna.pl/33920-spotykamy-sie-11-listopada-w warszawie

 3. ellly
  | ID: a971470e | #3

  Każdy młody powinien być na Marszu Niepodległości (cieszyć się ,że jest on organizowany, bo tylu ludzi z ówczesnych elit i zwykłych obywateli oddało życie w powstaniach listopadowym, styczniowym, w wojnie 1920 r. i w czasie II wojny światowej, abyśmy mogli żyć w niepodległej Polsce ). Ten Marsz jest również uczczeniem ich pamięci !!!!!!

 4. | ID: e9c0b0c4 | #4

  @P.Marcin! Posłałam znicze pocztą.Pamiętajcie o Rodakach także na Kresach.Pozdrawiam

 5. z Niemodlina
  | ID: c25d9cf5 | #5

  I jak było ??? ile było osób ??? są jeszcze wolne miejsca w autobusie ??

Komentarze są zamknięte