Tusk: in vitro refundowane w ramach programu zdrowotnego

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Donald Tusk zdecydował, że pominie Sejm PR i będzie proponował doraźne rozstrzygnięcie sprawy refundacji sztucznego zapłodnienia metodą in vitro. – „Chcielibyśmy wprowadzić program zdrowotny ministra zdrowia, który umożliwi refundowanie procedury” – zapowiedział premier Donald Tusk na specjalnej konferencji prasowej.  Tusk podkreślił, że problem kłopotów z możliwością zapłodnienia dotyczy ok. 1,3 mln par, zaś metoda in vitro może skutecznie zadziałać w niedużej części, a w większości przypadków medycyna szuka tradycyjnych metod. – „Ok. 15 tys. par rocznie byłoby gotowych poddać się procedurze in vitro” – oszacował. Zaznaczył, że kwestia zabiegów  in vitro musi zostać opisana metodą procedury medycznej, ponieważ obecnie nie jest ona prawnie regulowana. Program zdrowotny ma być osobną formułą prawną i miałby ruszyć od połowy przyszłego roku.

Tym sposobem Platforma Obywatelska mocno skręciła w lewo odcinając się od nauki Kościoła. Ciekawe jak zachowa się w tej sytuacji konserwatywne skrzydło PO? Skandaliczne jest też to, że  nie ma środków w budżecie państwa na leczenie chorych dzieci, ale są na sztuczne zapłodnienie metodą in vitro.

Oprac. TK na podstawie www.wp.pl, PAP

 

 

 1. | ID: 8deeedba | #1

  Minister zdrowia , rozporządzeniem załatwi to , co sejm nie potrafił.
  Ministrowi z PO wydaje się, że kary po śmierci uniknie.
  A – Boruta czeka!
  Pycha,duma głupota rozpiera pierś rządu – nierządu.
  Zapomniałam , że politycy mają patent na nieśmiertelność.!
  A to :Wino, kobieta i śpiew.!

 2. z Niemodlina
  | ID: 61bceab0 | #2

  Dlaczego media w POlsce przemilczały i zlekceważyły dzisiejszą konferencję ponad 100 naukowców z Polski,Europy i USA na temat przyczyn katastrofy w Smoleńsku ????

  Konferencja ma miejsce w Warszawie i trwa od godziny 9.00 rano.

  PAP całkowicie zignorowała to wydarzenie, przypadek ??? Warto wspomnieć,że naukowcy doszli dziś jednogłośnie do wniosku, że przyczyną katastrofy, była eksplozja wewnątrz samolotu.

 3. | ID: 8deeedba | #3

  @P.z Niemodlina! Media są obce i to tyle i aż tyle w temacie.
  Słusznie Pan zauważył.
  A, że wybuch w samolocie był, to chyba każdy z nas się domyślał.
  Ale to tylko domysły były, a dzisiaj naukowcy doszli do takiego wniosku.
  Pozdrawiam

Komentarze są zamknięte