Karbowiak: „Żadnych zaniedbań poprzedników nie było”

Redaktor Obywatelski

Z Arkadiuszem Karbowiakiem dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu rozmawia Łukasz Żygadło 

Panie Dyrektorze, jak Pan skomentuje zeszłotygodniowy wyrok sądu arbitrażowego, który nakazuje dopłacić miastu 600 000 zł za budowę wiaduktu przy ul. Ozimskiej  w Opolu?  

Nie chcę komentować wyroku sądu. Po prostu sąd się zebrał i po wnikliwej analizie przedstawionych dokumentów wydał wyrok przyznający firmie Sanel 600 000 zł + VAT. Wyrok pierwszej instancji, czyli decyzja rozjemcy była podobna jak decyzja sądu więc widać, iż badający tę sprawę różne osoby uznały że firmie Sanel te pieniądze się należały. Dla nas oznacza to koniec sprawy.

Dlaczego uważacie, że dodatkowe pieniądze nie należą się wykonawcy?

Nie uważamy, że wykonawcy nie należą się dodatkowe pieniądze. Po prostu mieliśmy w tej materii wątpliwości i wszystkie instancje sądowe rozstrzygnęły je na korzyść formy Sanel.

Czy miasto może jeszcze coś zrobić, aby nie płacić tych pieniędzy? 

W mojej ocenie nic nie można już zrobić. Gdybyśmy przeciągali sprawę płatności wykonawca mógłby zwrócić się do sądu powszechnego o nadanie klauzuli wykonalności.

Czy widzi Pan tutaj jakieś zaniedbania poprzedników?

Nie żadnych zaniedbań poprzedników tutaj nie było. Za wykonaną pracę należy się zapłata. Skoro sąd stwierdził,że firma Sanel powinna ją otrzymać to tak powinno się stać.

Dziękuję bardzo za rozmowę. 

oprac: ŁŻ

Komentarze są zamknięte