Jutro ma nastąpić atak na prezesa SDP Krzysztofa Skowrońskiego

Redaktor Obywatelski1

Nie wiemy, czy będzie to tylko konferencja prasowa, w czasie której ponownie zaatakowany zostanie prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński, czy też nastąpi próba przegłosowania jakiejś uchwały zagrażającej pozycji red. Skowrońskiego we władzach SDP.

Na pewno szykuje się kolejna odsłona zadymy po tym, jak szef Radia Wnet w poniedziałek zgodził się pełnić funkcję gospodarza w czasie prezentacji prof. Piotra Glińskiego na premiera pozaparlamentarnego rządu. Dodajmy, że wydarzenie miało miejsce w sali Domu Dziennikarza, należącej do SDP.

W specjalnym oświadczeniu red. Skowroński pisał:

Jeśli w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich odbywać się będą ważne i istotne konferencje, to niezależnie od barwy partyjnej gości, mogę w nich pełnić rolę gospodarza. (…) Nie ma w tym konfliktu interesu. SDP ma być ważnym miejscem debaty publicznej.

Dziś część redakcji otrzymała e-mail następującej treści:

MY SIĘ NA TO NIE ZGADZAMY!

Członkowie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oburzeni zaangażowaniem się prezesa SDP Krzysztofa Skowrońskiego w działalność partyjną zaprasza Koleżanki i Kolegów dziennikarzy na KONFERENCJĘ PRASOWĄ w środę, 3 października, o godz. 11:00 w sali „B” Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5, I piętro.

Poinformujemy o akcji protestu wobec łamania zasad etyki dziennikarskiej przez prezesa SDP.

Podpisano:

Za organizatorów – Jolanta Cywińska, Bartosz Ławski

Wobec powyższego, i mając w pamięci histerię, z jaką część środowiska dziennikarzy zareagowała na wybór red. Skowrońskiego na prezesa SDP, po jutrzejszej konferencji można spodziewać się wszystkiego.

Dlatego apelujemy do dziennikarzy i ludzi dobrej woli o pojawienie się jutro w Domu Dziennikarza i stanięcie w obronie Krzysztofa Skowrońskiego.

oprac:ŁŻ

za:wpolityce.pl 

  1. ellly
    | ID: 11f5d7c1 | #1

    ci dziennikarze, którzy piszą o etyce w stosunku do Prezesa SDP w swojej pracy z etyką w ogóle nie maja nic wspólnego !!!!!!!!!!!!

Komentarze są zamknięte