Rusza „Sezon na Śląskie”

Niezależna Gazeta Obywatelska5

Ruszyła ciekawa akcja promocyjna województwa śląskiego, której celem jest przyciągnięcie turystów po tzw. sezonie wakacyjnym. Śląski Urząd Marszałkowski przygotował kilka spotów promocyjnych region pod wspólnym hasłem „Sezon na Śląsk”. Na filmikach promuje się Jurę, Beskidy i szlak zabytków techniki z którego słynie województwo. Dodatkowo ruszyła strona internetowa www.sezonnaslaskie.pl, gdzie można znaleźć rabaty na dwudniowy weekendowy pobyt w wybranych hotelach, w których można zapłacić nawet o połowę mniej. Pokazane są atrakcje regionalne, gdzie jak piszą na stronie „przeżyjesz niezapomniany weekend„. Aby skorzystać z rabatów podczas rezerwacji pobytu wystarczy podać hasło: „Sezon na Śląskie”. Dla korzystających z noclegów czekają dodatkowe atrakcje z rabatami. Oferta ważna jest końca listopada br.

Za przygotowanie filmów promocyjnych odpowiadała  Grupa Eskadra, znana m.in.  z tego, że wymyśliła hasło „Kwitnące Opolskie”, które zaakceptowały władze Opolszczyzny. W porównaniu z promocją woj. śląskiego, czy świętokrzyskiego nasze opolskie wygląda tak, jakby kwitło, kwitło i przekwitło, o czym świadczą m.in. ostatnie miejsca w statystykach. Hasłem promocyjnym województwa śląskiego jest „Śląskie. Pozytywna energia”, co po woli staje się rozpoznawalną marką, czego w przypadku naszego „kwitnącego opolskiego” nie można powiedzieć.  Zresztą sami zobaczcie jak kręcono spoty oraz ich efekt. Myślę, że udana akcja promocyjna naszych sąsiadów powinna zmobilizować naszych działaczy z Urzędu Marszałkowskiego, może chociaż uda im się opracować szlak architektury drewnianej i oznakować wybrane kościoły, z których niektóre to przecież prawdziwe perły.

A poniżej „porywający” filmik udostępniony na youtube przez Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego

Autor: Tomasz Kwiatek

 1. | ID: 2bbd7dff | #1

  A gdzie jest promocja,Beskidu Śląskiego,Żywieckiego? Wskazany byłby filmik ,bo przyroda piękna,krajobrazy cudne,czynne kolejki krzesełkowe. Warto poznać szlaki turystyczne, wycięty do pnia las.!?

 2. | ID: 2bbd7dff | #2

  www,zmieleni.pl na dzien 12.09.2012r. podpisało 63454 Rodaków.

 3. Gandalf
  | ID: 54b6a97b | #3

  @Irena
  Kobieto opamiętaj się i nie wklejaj komentarzy nie na temat. Wszędzie musisz wciskać politykę? Co za ludzie

 4. | ID: 2bbd7dff | #4

  @P.Gandalf! Wybaczy Pan. Mój komentarz nie jest polityczny
  .Dotyczy Rodaków, którzy to, z powodu braku informacji, nie wiedzą,że można pokazać piękno naszego połacia gór. Równocześnie , widzę konieczność zachęcania do wspólnego zaangażowania się, aby poprawić kondycje Polaków,którzy z braku wiedzy nie znają Polski.
  A kondycje Rodaków poprawimy wspólnie, m.in. przez nakłady na infrastrukturę turystyczną / też na filmiki promujące Beskidy/ ale, pod warunkiem, że nieudolnych posłów wymienimy na ludzi światłych, widzących potrzeby np.zdrowotne, każdego Polaka i dlatego akcję zmieleni przypomniałam! Mam nadzieję,że moja intencja jest czytelna.!

 5. grente
  | ID: f64efd0c | #5

  Co za reklama, koleś na dzień dobry dostaje w „jape” ?
  Na pewno się tam nie pojawię.

Komentarze są zamknięte