Przestaję się dziwić muzułmanom, kiedy obraża się ich religię!

Redaktor Obywatelski32

Od wielu lat religia, która powinna być szanowana, jak każda inna, jest wyśmiewana i obrażana. To prowokuje wiernych do ataku szczególnie skrajnych islamistów, którzy z wiary zrobili sobie usprawiedliwienie do robienia interesów.  

Dokładnie w rocznicę zamachów 11 września w Libii ginie amerykański ambasador. Najprawdopodobniej powodem zamachów jest film wyreżyserowany przez Izraelczyka z amerykańskim paszportem, którzy obraża proroka Mahometa. Ginie niewinny dyplomata oraz człowiek, którzy starał o przywrócenie demokracji w Libii.

W innych krajach muzułmańskich wybuchają demonstracje. Wierni są oburzeni obrazem pokazującym Mahometa, który jest kobieciarzem, wręcz odprawia w filmie sexsualne orgie, złodziejem i oszustem. Cały świat islamu, domaga się usunięcia filmu z serwisu youthube. Czy jest się czemu dziwić?

Islam to nie chrześcijaństwo. W Polsce za podarcie biblii, dostaje się karę grzywny, albo  małe wyroki, można obrażać uczucia religijne wiernych, jeżeli jest się tylko celebrytą, posiadającym znajomości w mediach. Jezus Chrystus wielokrotnie był obrażany w lewackich gazetach oraz telewizjach. Jednak jako cywilizowani, ludzie dążący do pokoju, chrześcijanie nie stosują tak radykalnych środków w obronie swojej wiary. Tylko problem polega na tym, że muzułmanie też nie!

Za zamachami stoją radykalni islamiści, posiadający wielkie środki finansowe, którzy szkolą terrorystów przez długie lata, aby ci  następnie mogli wykonywać zlecenia dla zachodnich rządów. To nie mrzonki, to czysta prawda. Powstało wiele publikacji opisujących akcje islamskich najemników na zlecenie służb federalnych choćby w USA, Iraku czy Afganistanie.

W czasach proroka, nie było takich problemów, wręcz można powiedzieć, że ówcześni chrześcijanie żyli dobrze z muzułmanami. Pomagali im, gdy zostali wygnani ze swojej ziemi. Władze ówczesnej Mekki były zaniepokojone pojawieniem się nowej wiary. Muzułmanie musieli więc uciekać. Przyjął ich chrześcijański władca Etiopii, dając bezpieczeństwo oraz opiekę. Czy coś wam to przypomina?

Islam to wiara jak każda inna, wystarczy tylko sięgnąć po Koran wraz z przypisami i przeczytać na spokojnie pismo. Owszem, szacunek i postawa wobec kobiet jest w tej formie bardzo dyskusyjna. Jednak i tam powoli rodzą się ruchy kobiece, które stają się coraz silniejsze i tak jak w dawnym chrześcijaństwie rola kobiety ograniczała się do minimum, po latach wychodząc na równi z mężczyzną, tak w islamie powoli rozpoczyna się proces rewolucyjny. A wystarczy tylko przypomnieć o nałożnicach średniowiecznych papieży i odpustach sprzedawanych przez kardynałów i inne władze kościelne za pieniądze oraz rozkosze cielesne, ale się uciszyć w zbędnej dyskusji o tym, która wiara jest lepsza, cenniejsza. Każda jest ważna- wiara to coś co otrzymujemy od narodzin. Wiara, którą wybieramy zależy najpierw od naszych bliskich, później od nas samych.

Jednak nie wolno prowokować. Należy pamiętać, iż są to społeczeństwa zacofane, mające dostęp do broni, która w takiej Libii praktycznie leży na ulicy. Są to ludzie podburzeni przez radykałów, namawiających ich do walki w imię Koranu. Filmy, karykatury Mahometa, wyzwiska, dyskryminacja powodują chęć do walki.

Czy ktoś pamięta wyprawy krzyżowe? Do dziś wielu wiernych uważa tamto zjawisko za dobre, tłumacząc, że „Chrześcijanie, nie mogą dać sobie pluć w twarz„.

Muzułmanie, zatem mogą na to pozwolić?

Autor: Łukasz Żygadło

 

 1. Jarek
  | ID: 35deef3e | #1

  Żadna religia nie mówi aby zabijać !

 2. Piotr Rubas
  | ID: c6d5181e | #2

  Pan Żygadło jak zwykle bredzi! Śmie Pan porównywać Świętą Wiarę Katolicką z pogaństwem i nienawiścią jaqkim jest muzlaństwo. Niech Pan przeczyta faktycznie Koran , jak to Pan pisze na „spokojnie”

  Oto niektóre cytaty z tej księgi nienawiści którą ci poganie uważają za świętą – czy ma Pan gdzieśw Biblii wezwanie do zabijania wyznawców innych religii? Nie! A tu proszę:

  ‘I Allach (Bóg) sprowadził z ich twierdz tych ludzi Księgi (tj. żydów i chrześcijan), którzy im pomagali (niewierzący), I rzucił w ich serca strach. Część z nich zabiliście, a część wzięliście do niewoli. I On dał wam w dziedzictwo ich ziemię, ich domostwa i ich’ (Sura Al-Ahzab 33:26 i 27)

  „Przygotujcie przeciwko nim, ile możecie sił i oddziałów konnicy, którymi moglibyście przerazić (w sercu) wroga Boga i wroga waszego …”

  Pan Żygadło uprawia zwyczajną propagandę, która w obliczu nadciągającego muzlańskiego zagrożenia z Eurokołchozu (kolonizacja Polski przez islamistów) jest niebezpieczna!

  A wyprawy krzyżowe to była piękna rzecz!

  I niech Pan nie insynuuje że każda wiara w sumie jest dobra bo podpada to pod Syllabus Errorum (czyli Zbiór Błędów) Ojca Świętego Piusa IX

  Pozdrawiam

 3. Trydent
  | ID: d2ad21fc | #3

  Artykuł kiepski, powielający mity , którymi karmią sie właśnie lewacy. Islam nie jest religią pokoju, to bzdura. a dowód cytaty z Koranu:
  I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie
  ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym! (Koran, 2:191)

  Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta. A potem albo ich ułaskawicie, albo żądajcie okupu, aż wojna złoży swoje ciężary. Tak jest! (Koran, 47:4)

  Traktowanie islamu jako „religii miłości” jest kłamstwem.
  Uwaga, dla ludzi o mocnych nerwach i silnej psychice:
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=iaWjcOPa8yo

  Zaś powoływanie się na wyprawy krzyżowe itd to zwykła nieuczciwość intelektualna.
  Łukaszu, na litość Boską mówiąc, że każda religia jest równa i ważna głosisz herezje wolności religijnej potępianej przez Magisterium Kościoła przez wieki. Do tego przyczyniasz się do utrwalania w innych w tym grzechu. To własnie owoc deklaracji Dignitatis Humanae, który spowodował w wiernych takie spustoszenie jakie czytamy w tym artykule.

 4. | ID: d0360aa5 | #4

  Panie Piotrze,
  W Pana oczach może bredzę. Liczę się z Pana zdaniem. Poznałem kilku muzułmanów i są to normalni ludzie. Dla Pana wyprawy krzyżowe były piękne. Dla mnie to śmierć setek tysięcy ludzi oraz zniszczenie dobrych relacji pomiędzy naszymi religiami.
  Bo religia i wiara Panie Piotrze to dobro i miłość.
  A co do Dogmatu o Nieomylności Papieża, to proszę bardzo:

  III. INDYFERENTYZM I SZEROKIE POGLĄDY

  15. Każdy człowiek ma swobodę wyboru i wyznawania religii, którą przy pomocy światła rozumu uzna za prawdziwą.

  16. Ludzie mogą znaleźć drogę do wiecznego zbawienia i osiągnąć to wieczne zbawienie przez praktykowanie jakiejkolwiek religii.

  17. Należy mieć przynajmniej zasadną nadzieję co do zbawienia wiecznego tych wszystkich, którzy w żaden sposób nie przynależą do prawdziwego Kościoła Chrystusowego.

  18. Protestantyzm nie jest niczym innym, jak tylko jedną z różnych form tej samej prawdziwie chrześcijańskiej religii, w której tak samo można się podobać Bogu, jak i w Kościele katolickim.

  Co do Koranu- proszę nie przytaczać cytatów, których Pan nie rozumie. Można również dobrze wkleić tu cytaty o miłości i modlitwie za chrześcijan, tylko po co?

  I pozdrawiam serdecznie

  Łukasz Żygadło

 5. | ID: d0360aa5 | #5

  @Trydent
  Nigdzie nie napisałem że „islam jest religią miłości”
  pozdrawiam

 6. Trydent
  | ID: d2ad21fc | #6

  No to sobie strzeliłes w piętę:
  Przytoczone przez Ciebie punkty są zdaniami potępionymi przez Papieża Piusa IX. Czyli sam sobie zaprzeczyłeś.

 7. Eleonora
  | ID: 10d611d3 | #7

  „A wystarczy tylko przypomnieć o nałożnicach średniowiecznych papieży i odpustach sprzedawanych przez kardynałów i inne władze kościelne za pieniądze oraz rozkosze cielesne”

  Ach, ci średniowieczni papieże :)
  Swiat do porządku doprowadził świątobliwy mistrz Luter
  Swoimi wspaniałymi i doniosłymi wystąpieniami

  „Rozum to jest największa k… diabelska; z natury swojej i sposobu bycia jest szkodliwą k…; jest prostytutką, prawdziwą k… diabelską, k… zeżartą przez świerzb i trąd, którą powinno się zdeptać nogami i zniszczyć ją i jej mądrość… Rzuć jej w twarz plugastwo, aby ją oszpecić. Rozum jest uto­piony i powinien być utopiony w Chrzcie… Zasługiwałby na to, ohydny, aby go wyrzucono w najbrudniejszy kąt domu, do wychodka“.
  To fragment kaza­nia, żeby nie było wątpliwości…

  A, jak pięknie wyrażał się o kobietach
  ( nie to co muzułańska brać)
  „Dzieło i słowo Boże mówią nam jasno, że kobiety winny służyć małżeń­stwu lub prostytucji“.

  Pytanie do szanownego pana redaktora:
  Czy pisze pan tak, z siebie?
  A może panu każą tak głupio pisać?

 8. | ID: d0360aa5 | #8

  @Trydent

  Tak , wiem specjalnie to wkleiłem, aby każdy mógł przeczytać. Natomiast ja się z tym nie zgadzam i to całkowicie, jak również od początku nie zgadzała się z tym wielka część Kościoła.
  Papież Jan Paweł II potrafił to zrozumieć( jednak Twoje zdanie na ten temat znam)

 9. Tomasz
  | ID: adb40d8f | #9

  Fakty są takie, że grupka bogatych żydów z USA sponsorując to filmidło doprowadziła do tragedii. Ale przecież żydzi to wieczne ofiary, prawda?

 10. | ID: d0360aa5 | #10

  Żydzi będą czerpać ile mogą i zawsze będą się stawiać w roli ofiar. Ma Pan rację Panie Tomaszu

 11. Eleonora
  | ID: 10d611d3 | #11

  Jeszcze dopowiem, że o średniowieczu pewno uczył się pan z książek pani Środy, może zaszalał pan i czytywał Woltera?!
  To wstrętne średniowiecze wydało takich pieknych uczonych jak Bernard z Claivaux, czy świety Tomasz.
  Do dziś chętnie przytaczanych przez poważnych ludzi.
  Poza tym, zdaje się, że pomiędzy tymi nierządami papieże zdołali wybudować perełkę architektury, do dziś podziwianą, Bazylikę.
  Zostawiajac potomnym jakiś szjas podrzędnego artysty- Michała Anioła :)
  Co prawda to nie Beksiński… ale ujdzie, prawda???

 12. Eleonora
  | ID: 10d611d3 | #12

  @Tomasz

  A tam panie Tomku, zaraz pan wyjeżdża z żydami i ich perwersjami :)
  Ostatnio szanowny pan redaktor Łukasz Adamski, pisujący na portalu W Polityce i na Frondzi naszej kochanej napisał taki oto
  Manifest Prawdziwego Konserwatysty:

  “Czekamy zresztą na odbudowę Świątyni jerozolimskiej by wypełniło się proroctwo. A to może zapewnić tylko istnienie państwa Izrael.”

  http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/adamski:_konserwatysta_nie_moze_byc_wrogiem_izraela_15220/strona/2

  Jak sam powiada
  „Jest to interetacja amerykańskich ewangelików, która jest mi bliska. NIe czekam jednak na przyście mesjasza. Ja czekam na Jego powrót. I tyle. Zdaję sobie sprawę, że w Polsce jest ona kontrowersyjna. Jednak nie odbrażam się za nazwanie mnie modernistą i judeochrześcijaninem”

  I tak to staliśmy się świadkami narodzin nowej cywilizacji- Judeochrześcijańskiej
  :)

 13. Trydent
  | ID: d2ad21fc | #13

  Mi się wydaje jednak, że to wkleiłeś myśląc, że te zdania popierał Papież. No widzisz, nie zgadasz się z tym co mówił Kościół przez wieki.. No chyba coś nie tak. Która wielka część Kościoła się nie zgadzała z Syllabusem?? He he zapewne ta wielka częśc w postaci potomków objawiła się na SVII i przepchała DG :) Zapewniam, że oprócz Papieża Jana Pawła II było w Kościele katolickim znacznie więcej następców św. Piotra. I wszyscy oni jednym głosem mówili, że owe zdania i cały ten indyferentyzm jest herezją.

 14. you
  | ID: 8ada66e1 | #14

  Wreszcie ktoś napisał kilka słów prawdy. Jak się nie prowokuje to nie ma sie problemów, a szacunek należy się wszystkim. Pozdrawiam

 15. Jarek
  | ID: 59ef9054 | #15

  Obama ma kręw na rękach. Teraz będzie POkazywał jak on walczy z terrorystamie aby nabić punkty u naiwnych amerykańskich Lemingów.

 16. Piotr Rubas
  | ID: 8608a564 | #16

  Ale piekna riposta dla Pana Lukasza Zygadly!!!

  Eleonora i Trydent piekne wpisy. Natomiast you i Tomasz probuja podlizac sie poprawnosci politycznej.

  A do Pana Panie Lukaszu mam pytanie: Jak godzi Pan wiare w nieomylnosc Papieza, ktora zostala sformulowana wlasnie na Soborze Watykanskim I za pontyfikatu Piusa IX z potepieniem tych tez, ktore On jednoznacznie odrzucil i uznal jako herezje?

  Przypomne ze JPII ucalowal Koran na spotkaniu z jednym z przwodcow islamu – ksiege, przez ktora ponioslo smierc tysiace meczennikow chrzescijanskich bo odmowili poklonu przed nia, odmowili wyrzeczenia sie prawdziwej jedynej wiary katolickiej. A Jan Pawel II tak po prostu ja ucalowal jako wyraz szacunku… Jaki to znak dla milionow przesladowanych chrzescijan na calym swiecie wlasnie z powodu Koranu’? Ze ich opor jest bezsensowny? No bo przeciez, jak chce nam przekazac Pan Zygadlo, kazda wiara jest dobra i prowadzi do jednego Pana Boga a wszyscy musza sie milowac w podskokach w rytm Starszych i Madrzejszych? NIC BARDZIEJ FALSZYWEGO !!!

 17. Piotr Rubas
  | ID: 8608a564 | #17

  Frondazydowska.pl to portal zazydzony, reprezentujacy interesy syjonistow. Podobnie jest w Gazeta JudeoPolska. Zainteresowanych odyslam do mojego opracowania na ten temat:

  http://www.youtube.com/watch?v=ThRujd-8idA

  – udowodnione ze zarowno powyzsze tytuly jak i caly ten PejS podszywajacy sie pod opcje patriotyczna sa wykonawcami zydowskiej racji stanu i z partiami zdrady narodowej jak Po SLD i PSL nie wymieniajac juz Paliscierwa, tworza uklad pookraglostolowy. Kto nie wierzy niech obejrzy film a takze przeczyta „Protector Traditorum” St. Michalkiewicza

 18. Eleonora
  | ID: e078ab2f | #19

  Olala!
  Pana redaktora wPolityce opublikowali!
  Jest się czym pochwalić.
  Wisi mądry artykulik jak wisienka na torcie obok takich tuz jak pan Adamski- judeokonserwatysta :)

  Panu redaktorowi z całego serca polecam przeczytanie artykuliku pana ( nomen omen) Łukasza Adamskiego.
  Przekona się szanowny pan, że nie jest odosobniony w swojej poezji mysli:

  http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-lukasza-adamskiego/35985-911-obalil-teze-fukuyamy-o-koncu-historii-i-uksztaltowal-swiatowa-geopolityke-poczatku-xxi-wieku
  „New York Times” wyliczył, że wojna z terroryzmem i wprowadzanie specjalnych środków bezpieczeństwa pochłonie 3,3 bln dolarów. To niemal tyle ile wynosi roczny budżet rządu USA. Bin Laden kilkakrotnie straszył , że doprowadzi USA do bankructwa
  Oczywiście kwestia walki z krajami posiadającymi „broń masowego rażenia” skompromitowała się po tym jak odkryto, że takiej nie było w Iraku. Jednak nie oznacza to, że takie reżimy jak Iran przestały być zagrożeniem dla świata( notabene największym błędem Busha, w moim przekonaniu był atak na Saddama a nie na Iran).

  Mam nadzieję, że czytelnicy będą nieco łaskawsi wobec pana redaktora!
  Przytoczę jeden z najciekawszych komentarzy:

  Panie Łukaszu mam nadzieję, że ten tekst jest żartem – w przeciwnym wypadku muszę uznać pana za idoitę.”

  No, w każdym bądź razie- niech pan się pnie w swojej redaktorskiej pracy!
  Pisywać obok takich gejzerów intelektu… no,no, no :)

 19. Trydent
  | ID: d2ad21fc | #21

  To ja polecam tekst Kolegi Bartłomieja Gajosa:
  http://ngopole.pl/2012/09/13/zlewisko-wszystkich-herezji-redaktora-zygadly/

 20. Marzena
  | ID: 319437e7 | #22

  Masońska propaganda w NGO? Co się z Wami dzieje?

 21. Anonim
  | ID: b04efff2 | #23

  He, he, he ale jatka. Nie ma to jak nawiedzone katole, które się zagotowały w obronie jedynie słusznej wiary. A co do meritum to w dziejach ludzkości nikt się za nic innego tak zapalczywie nie mordował jak za BOGA i wiarę! Katolicy, Prawosławni, Protestanci, Mułzumanie, Żydzi zawsze i wszędzie chcieli za wszelką cenę udowodnić, że to ich wersja BOGA jest tą wyłącznie właściwą! Nie ma chyba w mentalności ludzkiej, od początku istnienia cywilizacji i kultury, większej obłudy jak ta dotycząca wiary, gdzie różne ludy, nacje i grupy religijne próbują udowodnić innym, że to ich wiara w BOGA jest tą jedyną i z tego powodu aby wykazać, że są lepszymi wyznawcami od innych morują się wzajemnie w religijnym szale. Tfu.

 22. Trydent
  | ID: d2ad21fc | #24

  Pan Anonim się nie wypowiada jak ma pieprzyć trzy po trzy… Tfu..

 23. Piotr
  | ID: e853506e | #25

  @Jarek
  I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!
  Koran, sura 2,191

 24. Piotr
  | ID: e853506e | #26

  Cyt.: Jarek: Żadna religia nie mówi aby zabijać !

  I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!

 25. Anonim
  | ID: b04efff2 | #27

  @Trydent
  Tylko na tyle cię stać?

 26. Trydent
  | ID: d2ad21fc | #28

  Nie przypominam sobie byśmy byli na Ty. Ja juz argumentowlem powyżej. Niech sie Pan łaskawie odniesie merytorycznie do tego, a nie wypisuje bzdury typu: Religie przez wieki zabijały … ble ble…

 27. Anonim
  | ID: b04efff2 | #29

  @Trydent
  Merytorycznie. Proszę bardzo. I wcale w tym temacie nie trzeba przytaczać jakiś określonych faktów tylko wystarczy podać ogólne zjawiska determinujące tzw. proces dziejowy a są nimi m.in:
  Powstanie Islamu i podboje arabskie.
  Wielka Schizma
  Wyprawy Krzyżowe
  Wielkie odkrycia geograficzne i wynikająca z nich hiszpańska konkwista
  Reformacja i Kontrreformacja, której skutkiem były wojny religijne głównie we Francji i w Niemczech.
  Czy coś pominąłem? Zapewne tak. ale myślę, że te przykłady zupełnie wystarczą.
  Gdzieś mniej więcej do czasów Rewolucji Francuskiej głównym czynnikiem podziałów i wzajemnego zwalczania się rasy ludzkiej nie były podziały etniczne i narodowe lecz właśnie religia. Oczywiście tej granicy czasowej nie można wyznaczyć tak jasno i ściśle ale od tego momentu zaczyna się kształtowanie państw narodowych, w których głównym czynnikiem dominacji nad innymi nie miała być wiara lecz przynależność etniczna (co nie znaczy, że w czasach przed Rewolucją nie odgrywała ona żadnej roli). Tak więc licząc od tamtego czasu ludzkość zaczęła się nawzajem wyniszczać i mordować głównie z powodu swej narodowości i z Bogiem w tle, a nie jak tak było wcześniej na odwrót.
  Aż w końcu wykształciły się siły, które za nic miały stare wartości i nie obrały sobie jako punkt odniesienia jakiegoś bliżej nieokreślonego demiurga w zaświatach i zaczęły twierdzić, że żadnego Boga nie ma i jako obiekty kultu wyznaczyli swoich przywódców tworząc rodzaj nowej religii – bez duchowej i bez emocjonalnej opartej jedynie na ziemskim jestestwie. To nowe zjawisko zostało nazwane socjalizmem i jego wyznawcy i posłuszni wykonawcy zaczęli mordować wyznawców starych kultów z jeszcze większą zapalczywością niż oni robili to nawzajem wobec siebie.
  Wystarczy?

 28. eryk
  | ID: 57c5d5d1 | #30

  Skoro Autor rozumie Islam, natomiast nie rozumie historii Kościoła Katolickiego, to powinien z uczciwości wobec siebie, przejść na Islam.

 29. Marzena
  | ID: dd18549f | #31

  @eryk

  Słuszna uwaga. Tym bardziej, że jego zdaniem wszystkie religie są równie dobre.

 30. Naru
  | ID: b3056457 | #32

  „W czasach proroka, nie było takich problemów, wręcz można powiedzieć, że ówcześni chrześcijanie żyli dobrze z muzułmanami. ”
  Taaaaa, jasne. A kto napadał na chrześcijan i żydów, gwałcił kobiety, zabierał dzieci, a mężczyzn okaleczał? Krasnoludki? Ufo?
  Może warto poczytać coś innego, niż jakieś głupie śpiewki hAmerykanskich polityków?

Komentarze są zamknięte