Biskup wsparł Festiwal Filmu Niezależnego w Ełku

Niezależna Gazeta Obywatelska

„Bądźcie twórcami przyszłości!” – powiedział bp Jerzy Mazur, zwracając się do uczestników i organizatorów I Ogólnopolskiego Festiwalu Filmu Niezależnego „OKNO”, który w dniach 14-16 września odbędzie się w Ełku. Ordynariusz ełcki w spocie promującym festiwal przypomniał słowa Jana Pawła II wypowiedziane do młodzieży w Ełku: Odwagi, Bóg jest z wami!”. Nawiązując do przesłania Ojca Świętego bp Mazur życzył, aby słowa te napełniały nadzieją, gdyż tam gdzie jest Bóg, tam jest przyszłość!

I Ogólnopolski Festiwalu Filmu Niezależnego „OKNO” w Ełku organizowany jest z Inicjatywy Kongresu Mediów Niezależnych. Współorganizatorem jest Prezydent Miasta Ełk Tomasz Andrukiewicz. Honorowy patronat nad inicjatywą objął biskup ełcki Jerzy Mazur. Festiwal przebiegać będzie pod hasłem „Zobaczyć Polskę!”.

Ideą Festiwalu jest przeciwstawienie się propagandzie lewicowo-liberalnej, często wręcz nihilistycznej, która tworzy fałszywy obraz współczesnej Polski – podkreślają organizatorzy Festiwalu. Postawili oni na filmy twórców niezależnych, niechcianych w mediach głównego nurtu.

Festiwal skierowany jest zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów – do każdego, kto pasjonuje się realizowaniem filmów o Polsce i kto ma coś ciekawego i prawdziwego do powiedzenia. Festiwal będzie się składał z części przeglądowej i konkursowej. Zostaną zaprezentowane filmy twórców nieznanych obok uznanych od lat w świecie filmowym, takich jak Anna T. Pietraszek – z dokumentem „Zawód: Prymas Polski” czy Grzegorz Braun – z filmem „Eugenika”.

Gratulując organizatorom wyboru miasta na Festiwal, biskup Jerzy Mazur przypomniał słowa wypowiedziane kiedyś przez prymasa seniora kard. Józefa Glempa: „Z Ełku lepiej widać Polskę”. – Myślę, że kto przyjedzie do Ełku na ten Festiwal, będzie mógł zachwycić się nie tylko pięknem tego rejonu, ale także tym, że mieszkają i żyją tutaj ludzie wiary – zachęca bp Mazur.

I Ogólnopolski Festiwal Filmu Niezależnego „OKNO” w Ełku odbędzie się w dniach 14-16 września w Ełckim Centrum Kultury przy ul. Wojska Polskiego 47. Początek w najbliższy piątek o godz. 16.00. Wstęp na wszystkie projekcje filmów jest bezpłatny.

Prezentujemy spot, w którym biskup Jerzy Mazur zaprasza na Ogólnopolski Festiwal Filmu Niezależnego „OKNO” i gratuluje odwagi uczestnikom i organizatorom:

Za: http://www.ksd.media.pl/aktualnoci/810-biskup-mazur-z-okazji-festiwalu-filmu-niezaleznego-okno-badzcie-tworcami-przyszlosci

Komentarze są zamknięte