Między sektą, a uległością

Niezależna Gazeta Obywatelska129

Czy przyczyna smoleńskiej katastrofy był błąd pilotów? Minister Sikorski wiedział to natychmiast po rozbiciu się prezydenckiego samolotu. Po prostu wiedział i już. Podobnie jak Ewa Kopacz widziała jak Rosjanie przekopują „na metr ziemię”, a premier Tusk od razu odrzucił możliwość zamachu i oddał śledztwo Rosjanom. Wszyscy to wiemy i wszyscy – z wyjątkiem obozu PO – tym się oburzamy – jak tak można? Można bo przyczyną jest tu zwykła psia uległość ekipy Tuska wobec obcych. Nie tylko Rosjan przecież.

No dobrze, ale dlaczego w takim razie Polacy nie wybiorą PiS-u?

No bo PiS jest taki sam tylko na odwrót. Jakie dane miał Antoni Macierewicz, żeby od początku mówić o zamachu? O bombach próżnu7iowych, a teraz o dwóch wybuchach jako niezbitym dowodzie na zamach? Nie ma żadnych do tego podstaw. Tak jak Sikorski nie miał podstaw do mówienia o winie pilotów, tak i Macierewicz nie miał podstaw do obarczania Rosjan i Putina winą za śmierć polskiego prezydenta. A nie tylko Antoni Macierewicz wypowiada się w tym duchu. Podobne deklaracje składa była minister Fotyga, poseł Pięta i wielu innych polityków PiS.

Oczywistym jest, że w śledztwie smoleńskim popełniono wiele błędów, wiele zaniedbań, ze nie można być pewnym rzetelności rosyjskiej prokuratury, a nawet można być pewnym jej nierzetelności. Ale to wszystko nie upoważnia jeszcze do głoszenia o zamachu i o tym, że „Putin ma krew Polaków na rękach!”

Takie wypowiedzi – powtarzam –obniżają wiarygodność polityków PiS i w efekcie podtrzymują dobre notowania PO.

Po co zatem robią to PiS-owcy? Myślę, że wybrali taka metodę cementowania własnego elektoratu. Patriota polski żyje tradycją powstań, walki z Rosjanami, pamięta o 1920 roku i Katyniu – łatwo więc dorzucić do tego łańcucha skojarzeń jeszcze Smoleńsk i na tle uległości Tuska pokazać – „oto my, PiS – jedyni nie boimy się Ruskich!”

Teza o zamachu dowartościowuje także śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Skoro Putin podjął niebywałe ryzyko zlikwidowania Lecha Kaczyńskiego to widać tylko Lech Kaczyński był zdolny na świecie postawić tamę rosyjskiej zaborczości i ekspansji. To zatem musiał być wybitny prezydent!

Prezydent Lech Kaczyński był niewątpliwie osobiście przyzwoitym  człowiekiem, patriotą, na tle pozostałych – pożal się Boże – prezydentów Polski po 1989 r. niewątpliwie był jedynym, który zasługiwał na szacunek. Jednak co do jego politycznych talentów zdania uczonych są jak zwykle podzielone. Nie byłem ja jego wrogiem, ale nie uważam bynajmniej, że ta prezydentura zasługuje aż na takie zachwyty. Wręcz przeciwnie wg mnie śp. Lech był raczej marnym politykiem. Ot choćby w dziedzinie ustrojowej on, doktor prawa nie zauważył licznych wad ustrojowych RP m.in. sztucznego podziału władzy wykonawczej. A przecież w latach kiedy sam był prezydentem, a jego brat premierem mógł był choć próbować dokonać reformy i wprowadzić system czysto prezydencki, albo czysto kanclerski. Nie byłoby potem kłótni o samolot. Oprócz polityki historycznej właściwie śp. Lech nie miał w mej opinii, większych osiągnięć.

Jego tragiczna śmierć rzeczywiście wstrząsnęła Polakami i politycy PiS próbują wyraźnie budować legendę Zmarłego i wokół niej stworzyć polityczny obóz. Stąd m.in. teza o rosyjskim zamachu wyraźnie jest im na rękę.

Jednak takie upolitycznienie i wyraźne instrumentalizowanie kwestii katastrofy bardziej prowadzi do stworzenia sekty niż politycznego ruchu, a ponadto u ludzi myślących budzi protest.

Ostatnio kubeł zimnej wody wylał na smoleńską sektę PiS przewodniczący episkopatu Polski abp Michalik nawołując jednak do opamiętania w rzucaniu bezpodstawnych oskarżeń. Bardzo dobrze należy też ocenić inicjatywę episkopatu zaproszenia do Polski patriarchy moskiewskiego Cyryla i wspólnego apelu do obu narodów o pojednanie. To mądra i dalekowzroczna polityka wzbudziła nieprzytomne ataki ze strony polityków PiS. Nic dziwnego – biskupi pokazali, że między uległością Tuska, a sekciarską wrogością PiS do Rosjan– jest jednak trzecia droga. Droga rozsądku.

Autor: Janusz Sanocki

 1. | ID: 4c8ec45a | #1

  Pierwszym warunkiem szczęścia jest – rozsądek /Sokrates/.
  Dlatego też, należy dążyć,wszelkimi sposobami do mądrego dialogu!
  —Świetny,—- głęboko—- przemyślany—- tekst!— Trudny,— bolesny—- temat!
  Trzeba być odważnym ,aby się go podjąć, ale czekać nie można!!!
  .Czas niemiłosiernie ucieka ,Polska w zapaści!

 2. Brednie
  | ID: 1a7ee478 | #2

  Znowu pan bredzi.

  Po pierwsze: PiS zapowiada jesienną ofensywę w której inne sprawy (gospodarka, ekonmia,sprawy socjlalne etc.) będą na pierwszym miejscu.

  Po drugie ten michalik to BŁAZEN – HAŃBA dla Katolików. Cyryl I patriarcha Moskwy i Wszechrusi , Władimir Michajłowicz Gundiajew jest współpracownikiem KGB o pseudonimie „Michajłow”.
  Są to fakty znane Katolikom w Polsce. Patriarcha, uważany w Rosji za członka ekipy Putina w przeszłości zajmował obrotem wyrobami tytoniowymi, wywożonymi do Rosji bez cła oraz handlem ropą naftową, czerpiąc z tych nielegalnych procederów milionowe zyski. Nie zdziwiłbym się gdyby michalik okazał się TW.

  Po trzecie – Putin bardzo długo rozmawiał z Tuskiem na Westerplatte i to jego ludzie z jego wierzy tak naprowadzali samolot aby ten się roztrzaskał. Samolot 11 metrów nad ziemią już płonął.

  Po CZWARTE : Nie lepiej przyznać się szczerze że boli Pana „wykreślenie” z List PiSu w Wyborach Parlamentarnych. Spora grupa ludzi widzi co pan wyprawia na NGO i jak się Pan mści. Już rok po wyborach a Pan tego jeszcze nie przebolał ?

 3. Brednie
  | ID: 1a7ee478 | #3

  Przez cały okres pontyfikatu Jan Paweł II nie został przyjęty u Kacapów.

  I Pan jeszcze chwali michalika za spolegliwośc???????

  Gdzie Tu rozsądek ???????

 4. Anonim
  | ID: 0cda8c48 | #4

  Nie jestem z PiS ani z PO i nie przecenialbym dokonań śp. Lecha Kaczyńskiego. Trzeba jednak oddać sprawiedliwość, że konsekwentnie budował sojusze na wschodzie, co było poważnym problemem dla polityki rosyjskiej. Nie było w Europie innego polityka, który szedł w tym kierunku. Był więc dla Putina realnym kłopotem i zagrożeniem. Co do przebudowy ustrojowej, obrczanie go odpowiedzialnością za brak realizacji jest fałszywe. Potrzabna była bezwzględna większość parlamentarna. Jakie problemy koalicyjne miał PiS, by realizować własną politykę i czym to się skończyło (skrócenie kadencji) dobrze wiadomo.

 5. Eleonora
  | ID: f54c1c7a | #5

  Panie Januszu!

  Doskonały artykuł!
  W pełni oddaje rzeczywistość.
  Komentujący pod artykułem w pełni wypełniają definicje sekty:

  UNIWERSALNA DEFINICJA SEKTY :

  Sekta (CULT) – jest to grupa ludzi, która posiada strukturę typu piramidowego i autorytarne kierownictwo. Charakterystyczne dla niej jest nauczanie i przewodnictwo pochodzące od osoby lub osób znajdujących się na szczycie tej hierarchii. Grupa tego typu zazwyczaj uzurpuje sobie prawo do posiadania wiedzy na temat jedynej drogi do Boga, Nirwany, Raju, Ostatecznej Rzeczywistości, Pełnego potencjału, Drogi do szczęścia itd. Celem takiego oddziaływania jest uzyskanie pełnego panowania nad swoimi członkami i zatrzymanie ich na stałe wewnątrz grupy.

  DEFINICJE SEKTY:

  1 – grupa religijna, która oderwała się od któregoś z wielkich kościołów panujących i przyjęła własne zasady organizacyjne.

  2 – grupa społeczna izolująca się od reszty społeczeństwa, mająca własną hierarchię wartości, zespół norm zachowania się, silnie akcentująca przywódcy.

  3 – to ugrupowanie lub ruch, wyróżniający się przesadnym oddaniem jakiejś idei i posługujące się nieetyczną perswazją i manipulacją w celu uzyskania poparcia dla zamierzeń przywódców.

  Pozdrawiam.

 6. Janusz Sanocki
  | ID: 31f9cdfa | #6

  Drogie Panie! Eleonoro i Ireno!
  dziekuje za pozytywna recenzje.
  Pani Eleonoro!
  Oczywiście wyczerpują wszystkie atrybuty sekty.
  Oni juz nie myslą, tylko robia duzo hałasu. Zupelnie potracili z oczy jakiekolwiek zasady.
  A najlepsze jest to jak traktuja swoich wczorajszych „towarzyszy broni”. Jesli tylko zostana „wykluczeni” natychmaist stają się „heretykami, zdrajcami, szkodnikami”.
  Jaka piekna mentalność stalinowska! w czystej postaci.
  Jesli guru może każdego , w każdej chwili „wykreslić” to mamy dokładnie ten sam model władzy jaka mial tow. Stalin.
  Dwa dni po wyborach Kluzik-Rostkowska, Kowal i inni zostali zdrajcami, „japońskimi szpiegami” i „skresleni”. Są „non-person”.
  Potem Ziobro – wiceszef partii, nagle kiedy wylatuje okazuje sie bardzo niesymaptyczny, szkodliwy etc.
  I ta banda ludzi o mentalności czekistów chce tu „dyskutować”! chce budowac demokrację! Pouczac innych.
  Coraz częściej skłąniam sie do wniosku mojego przyjaciela WB – znakomitego socjologa, że JarKacz to agent, którego zadaniem było zniszczyć polską prawicę. Musze to przeanalizować.

 7. Janusz Sanocki
  | ID: 31f9cdfa | #7

  Do przeprowadzenie referendum nie jest potrzebna bezwzględna większośc. Referendum moze zarządzić Senat na wniosek prezydenta. Prezydent Kaczyński ani razu nie złozył takiego wniosku.
  Poza tym PO była w pułapce. oficjalnie sama wysunęła postulaty ustrojowe w swoim słynnym referendum „4xtak”. Nie mogłaby sie uchylic od udziału w głosowaniu i – pewnie poparcia – pewnych rozwiązań. Już nie mówię o systemie wyborczym, gdzie Lech Kaczyński był po prostu zaciekłym wrogiem JOW, ale np. udrowienie sądownictwa, czy likwidacja hybrydy ustrojowej jaką jest dwuwładza prezydent-premier była możliwa. kaczynscy nie uczynili w tej materii nic. Dokładnie NIC. A hasło IV RP sprowadzili do karykatury. Oczywiście podszczuwajac w międzyczasie tłum „patriotów” na Rosję i Putina. Bo w koncu na czymś trzeba swoją władze oprzec.
  więc na „przeszkadzaniu Rosji” – tak jakby to mial byc nasz cel!
  Anonim – porszę Cie po raz kolejny – weź zacznij myslec. To nie boli!
  @Anonim

 8. Janusz Sanocki
  | ID: 31f9cdfa | #8

  He, he, he!
  Jesienna ofensywa! Kolektywizacja, elektryfikacja, bitwa o handel!
  No i oczywiście „stałe zaostrzanie się walki klasowej w miarę sukcesów kolejnej ofensywy PiS”. Kto wam po tylu kompromitacjach, po tylu nieuczciwych chwytach w cokolwiek uwierzy? Czy nie widzicie że Polacy mają dośc Kaczynskiego? I na tym własnie jedzie Tusk.@Brednie

 9. | ID: dad28cb7 | #9

  @P.Anonim! Rozwiązanie parlamentu przez PP.Kaczyńskich to był wieeeelki,wielki Błąd!!!!
  Pozbycie się swojego rządu i pseudo – wiara, że ponownie wygra się wybory parlamentarne to
  jak się okazało . była mżonka, która nas zgubiła oceniwszy bieg wydarzeń na przestrzeni kilku lat!
  —Polityk— musi przewidzieć, powinien umieć przewidzieć co będzie,gdy podejmie szkodliwą dla Rodaków i Polski decyzje.Dlatego muszą być JOW,aby głosować na ludzi mądrych, z tzw,kręgosłupem, a nie na miernotę nadaną , tak nadaną ..przez guru.,!

 10. | ID: dad28cb7 | #10

  @P.Sanocki! Ma Pan ,jak zwykle – rację!
  Referendum, odwołanię się do Narodu, byłoby świadectwem, że jesteśmy ważni w podejmowaniu decyzji o randze państwowej.
  Tego,niestety ze strony P.Prezydenta – nie było!!

  Pozdrawiam. Dobrego dnia,jak mówił Ojciec Pio!

 11. | ID: dad28cb7 | #11

  @P.Brednie!Otwórz się na miłość, miłość do Ojczyzny! Patrz,ilu młodych ludzi z żonami,dziećmi wyemigrowało z własnej Ojczyzny.Czy to Cię nie boli?????? Bo mnie,jako kobietę,matkę bardzo boli.Głupie politykowanie,to właśnie efekt głupich rządów, i to rządów w większości składających się z mężczyzn! „Gdzie te chłopy,gdzie? chciałoby się zaśpiewać!!Przecież,nie wszyscy dali się skorumpować, i zagonić w ciemny zaułek!Autor artykułu broni honoru polskich mężczyzn,zapamiętaj! Pozdrawiam.Dobrego dnia!

 12. Jota10
  | ID: 21229e0e | #12

  „biskupi pokazali, że między uległością Tuska, a sekciarską wrogością PiS do Rosjan– jest jednak trzecia droga. Droga rozsądku” – i Pan Sanocki pewnie z całą zawziętością będzie reprezentował tą tzw. trzecią drogę ? Najlepiej jako poseł, albo senator. Skoro Pan taki mądry, to dlaczego nawet w takiej Nysie nie ma Pan chociażby wśród swoich znajomych minimalnego poparcia. Był Pan burmistrzem i wyborcy zrezygnowali z Pańskich usług ?
  I jeszcze jedno: jakoś nie przeszkadzało Panu poparcie Prawa I Sprawiedliwości w ostatnich wyborach parlamentarnych, kiedy miał Pan szanse zostać senatorem ziemi opolskiej, które to poparcie stracił Pan przez własną głupotę! Dzisiaj chwaliłby pan PiS i wszystko byłoby cacy, a tak szuka Pan poparcia – no właśnie gdzie ? Żenada Panie Sanocki, żenada …

 13. | ID: dad28cb7 | #13

  @P.Jota 10! Artykuł o Białorusi, oparty na osobistym pobycie w tym kraju, szerokie spojrzenie z racji wykonywanego zawodu dziennikarza polskiego stało się głupim przyczynkiem do pozbawienia poparcia P.Sanockiego ze strony właśnie PiS.
  Autor.P.Sanocki,jako burmistrz zrobił dla Nysy wiele dobrego ,radzę rozejrzyj się, ile więcej byłoby wykonane,gdyby był Senatorem!Nysa, to Jego miłość, dlaczego nie chcesz tego widzieć,????????Polska,potrzebuje właśnie takich mądrych, oddanych polityków,zważ to.poprzyj pracowitych,wykształconych, obytych w świecie ludzi.Masz Ich obok siebie.!Zyczę Ci dobrego dnia.Pozdrawiam.

 14. Zofia
  | ID: 9a170145 | #14

  @Eleonora

  Oczywiście nawiedzona jeb….. Eleonora się odezwała. Tam gdzie Sanocki tam Anna G. – to już tradycja na NGO.

  Sekta PiSofobów – aż 2 osoby ;)

 15. Zofia
  | ID: 9a170145 | #15

  Sekta to Radio Maryja w Opolu- aż 5 osób ;)

  DEFINICJE SEKTY:

  1 – grupa religijna, która oderwała się od któregoś z wielkich kościołów panujących i przyjęła własne zasady organizacyjne.

  2 – grupa społeczna izolująca się od reszty społeczeństwa, mająca własną hierarchię wartości, zespół norm zachowania się, silnie akcentująca przywódcy.

  3 – to ugrupowanie lub ruch, wyróżniający się przesadnym oddaniem jakiejś idei i posługujące się nieetyczną perswazją i manipulacją w celu uzyskania poparcia dla zamierzeń przywódców.

  Tak szanowna nawiedzona – masz rację i zdecydowanie jest to twoje kółko VOO DOO i TW w postaci czarnych

  p s a może Pan Sanocki do PO się zapisze – tak usilnie chce zaistnieć w polityce, tak usilnie chce być na tej Wiejskiej i tam robić „show” na sali plenarnej.

 16. Jota10
  | ID: 21229e0e | #16

  Cytat z Janusz Sanocki 15 sierpnia godz. 08:01: …” I ta banda ludzi o mentalności czekistów chce tu „dyskutować”! chce budowac demokrację! Pouczac innych. Coraz częściej skłąniam sie do wniosku mojego przyjaciela WB – znakomitego socjologa, że JarKacz to agent, którego zadaniem było zniszczyć polską prawicę. Musze to przeanalizować.”
  Jeszcze tak niedawno bardzo Pan liczył na wsparcie ze strony „tej bandy ludzi o mentalności czekistów”, dzięki którym mógł Pan zostać senatorem ,ale Sikorski okazał się mocniejszy od Pana …Wtedy byli oni dla Pana przyjaciółmi , dzisiaj czekistami ?, nazywa Pan swoich przyjaciół sektą? Podaje Pan w wątpliwość uczciwość premiera Jarosława Kaczyńskiego nazywając go agentem? Co się z Panem dzieje, Panie Sanocki ?
  Robi Pan wszystko, abym zaczęła Pana ignorować, jako polityka, a traktować jako przegranego, sfrustrowanego, żałosnego „działacza politycznego” szczebla lokalnego !
  Coraz częściej się zastanawiam, czy to nie pan rozbija właśnie polską prawicę ! Chyba nie zasługuje pan na to, aby o panu więcej pisać …

 17. | ID: dad28cb7 | #17

  @P.Jota! Odsłuchaj radiaWnet.Dowiesz się, m.in. że na półce nyskiego magistratu leży dokumentacja za ok.4 mlnzl. Nikomu niepotrzebna.To makulatura,jakże kosztowna ! Aż żal duszę ściska! To rządy obecnej burmistrz,zarządu i skarbnika.Jeżeli taką kwotą dysponujesz to w zasięgu ręki masz podróż dookoła świata, nowy wypasiony samochód ,hotel kilku gwiazdkowy.etc.Możesz wybudować drogę,chodnik, możesz wesprzeć JOW, bądż cokolwiek.Ale pieniądze są zamrożone w dokumentacji, która bezmyślnie została zamówiona i zapłacona!
  W hazardzie nie ma szczęścia ten, kto ma śżczęście w miłości
  !Tutaj nie trzeba grać, tylko rozsądnie postępować, myśleć,od tego nikt nie zwolni żadnego polityka,żadnej władzy!
  Pomyśl,zastanów się i miej oczy szeroko otwarte.Pozdrawiam!

 18. Kamil
  | ID: 9a170145 | #18

  AHA i NIKT na FB nie lubi pańkiego artykułu – to świadczy o małości tego artykułu.

  Jak Pan Sanocki sam uczestniczył w obchodach- to wtedy było wszystko cacy:

  http://ngopole.pl/2011/07/11/sanocki-do-takiego-zdziczenia-dziennikarskich-obyczajow-jakie-mozemy-obserwowac-dzisiaj-w-wydaniu-glownych-asow-tzw-„salonu”-nie-dochodzilo-nawet-w-czasach-komunizmu/

  Jest pan zmienny jak chąrogiewka na wietrze. Wystarczy porównać słowa z artykułu którego link wkleiłem a słowa tego „artykułu”.

  Mało tego przed wyborami powtarzał pan że bez poparcia PiS ani rusz ,teraz po wyborach że logo PiS jednak przeszkadzało? To w końcu jak??? Chyba tak jak pasuje do aktualnej sytaucji ,raz tak a raz siak ??????

  Słowa Sanockiego z 10 Lipca – Miesięcznica w Opolu :

  Lider nyskiej opozycji podziękował za zaproszenie do Opola. Sanocki powiedział m.in.: „Czy nasi bracia polegli w katastrofie, zostali zdradzeni o świcie? Tak, dziś to wiemy. Zostało zaniedbana wizyta w Katyniu przez rząd Donalda Tuska. Dodatkowo obniżając rangę wizyty w Katyniu. Jako dziennikarz i publicysta z 20-letnim doświadczeniem, muszę stwierdzić, że takich zaniedbań niebyło nawet za komunizmu. Zamiast argumentów i wyjaśnień przyczyn mamy kolejną kampanię nienawiści i obrzucanie ludzi obelgami. Doświadczamy zła i poniżania ludzi, ich wykluczania. To co się dzieje nie przypomina żadnej debaty publicznej. W tej sytuacji jest ważne co robią niezłomni patrioci. Pamięć jest czymś, czego się boją wszystkie tyranie na świecie zbliżające się do epilogu. Dlatego wszyscy państwo z Klubu Gazety, Młodych Konserwatystów, którzy manifestujecie tutaj swoją pamięć, bardzo Wam serdecznie dziękuję”.

  http://ngopole.pl/2011/07/11/czy-nasi-bracia-polegli-w-katastrofie-zostali-zdradzeni-o-swicie-fotorelacja/

  Nawet Herberta cytowało się z pamięci.

  Zmienny jak chorągiewka na wietrze

 19. Piotr W.
  | ID: 9a170145 | #19

  Dobrze że „Kaczor” miał czuja – wyszło szydło z wora

 20. | ID: dad28cb7 | #20

  @P.Zofia!Mam nadzieje,że potrafi Pani odróżnić „show” Ruchu Pana Palikota od ,”show” polityków,którym zależy na rozwoju Polski!
  Patrząc kilka wieków wstecz doceniamy rolę chrześcijaństwa w Polsce i trudno nie zgodzić się z wszelkimi oddolnymi akcjami w tym ,założeniem katolickiego radia, aby można było się komunikować
  .Czy to sekta,czy tez nie, to Pani oceniła, to Pani zdanie! Jednakże widać, że w ok.40 mln Narodzie tkwi potrzeba, tak wręcz konieczność wymiany poglądów nie tylko o tematyce religijnej ale, także społecznościowej,Proszę posłuchać chociaż,przez jeden dzień Radia Maryja a dowie się Pani m.in.,że Polska to cudowny kraj z pięknymi ludżmi,z pięknymi historycznymi postaciami z pomysłowymi i pracowitymi dziećmi i młodzieżą,kochającymi się Rodzinami.Taką zapewne Pani stworzyła!, kierując się rozsądkiem, na który zwraca uwagę autor Pan Sanocki! Proszę odsłuchać archiwalnych audycji rozmów niedokończonych w tym Pana Sanockiego,profesorów,
  w tym.prof.Zybertowicza / stronka NGO/ wiele się Pani nauczy, przy okazji otoczenie podszkoli. Tylko – rozsądek,tylko – rozsądek i tylko – rozsądek pomożę nam rozwikłać te niełatwe sprawy,jakże ważne dla istnienia Narodu.Serdecznie pozdrawiam!

 21. Anonim
  | ID: 9a170145 | #21

  @Irena

  Natępna Nawiedzona – sekta liczy już 3 osoby.

  p s a może Sanocki jest agentem skoro tak szybko i tak często zmienia zdanie?

 22. Janusz Sanocki
  | ID: 31f9cdfa | #22

  Oooo… mają już kilka nicków…sekta czekistów działa.
  Gdybyście – robaczki – mieli moje „znikome poparcie” w skali kraju, to pewnie byscie już rządzili.
  Ale płaczą…
  Sekta atakuje!@Anonim

 23. | ID: dad28cb7 | #23

  @P.Anonim! Masz rację w tym, że śp.Pan Prezydent budował politykę zagraniczą, tak bardzo misternie, ale tutaj była potrzebna szeroka współpraca m.in.ze swoim bratem.
  Oboje mieli świetne wykształcenie i co spowodowało,że współpraca nie układała się po myśli rządzących ??????? Często się nad tym zastanawiam!
  Emocje wzięły górę czy też Rozsądek pominięto w tejże polityce!Pięknie pozdrawiam!

 24. | ID: dad28cb7 | #24

  @P.Anonim! Bądż grzeczny i myśl! Ja Ciebie nie obrażam, ja staram się zrozumieć płytkie myślenie polityków, ich rządy,które nas wszystkich i Polskę doprowadziły do biedy, wielkiej biedy!Podpowiedz, ale mądrze jak z tego wyjść.Autor tekstu proponuje Ty, jak masz konkretną propozycje, dołącz.Wspólnie cel osiągniemy.A cel jest jeden!Nasza Ojczyzna i Naród Polski!
  Trzymaj się dzielnie Pozdrawiam

 25. | ID: dad28cb7 | #25

  @P.Piotr W! Uważasz,że mając senatora w Nysie byłoby to szkodliwe dla miasta? ja odwrotnie myślę, może dlatego ,że jako kobieta praktycznie do wszelkich spraw podchodzę.
  A panowie podchodzą do polityki jak do miłości ,Krzywo – prosto- byle ostro!
  A miłość to piękna rzecz i nie rozumię dlaczego ludzie tak nią pomiatają!
  Proszę,wysłuchaj wykładu Pana Profesora Zybertowicza/ na stronce NGO / wiele się nauczysz .!
  Słonecznie pozdrawiam!

 26. | ID: dad28cb7 | #26

  @P.Kamil! Artykuł jest nie tylko ciekawy.Obrazuje istniejący stan myśli polityków.Tutaj zastrzegam!jestem za rzetelnym zbadaniem katastrofy smoleńskiej!
  W chwili obecnej,tylko trzeba kierować się rozsądkiem, bo inne drogi – po prostu zawiodły, co autor wskazał.
  Radzę wysłuchać wykładu Pana Profesora Zybertowicza, które na stronce @P.NGO zamieściło i chwała Im za to!
  Póżniej , z otoczeniem podziel się treścią mądrego wykładu!
  Plotki w rodzaju jedna pani,drugiej pani prowadzą do nikąd.!
  Trzymaj się dzielnie i nie daj sobą manipulować.Serdecznie pozdrawiam.

 27. | ID: dad28cb7 | #27

  @P.Sanocki! Dzisiaj Matki Boskiej Zielnej!Święcimy zioła,których napar jest przyjazny zdrowiu!Ale stare tradycje poszły w zapomnienie, bo nie ma ich kto kultywować.
  Wierzy się w moc tabletek,a przyroda aż czeka na tubylców,aby ich uzdrowić z błędnego myślenia.
  Kiedy rozsądek zwycięży? chyba tego nie dożyję

 28. z Niemodlina
  | ID: 65a33051 | #28

  Panie Januszu przykro mi,ale po raz kolejny się z panem nie zgadzam :( przy okazji polecam książkę „musieli zginąć” Leszka Misiaka i Grzegorza Wierzchołowskiego, znajdzie pan wiele odpowiedzi na nawet te najtrudniejsze pytania, poza tym smutno mi kiedy taka osoba jak pan, w taki sposób pisze o panu Antonim Macierewiczu, jest to ostatnia osoba co do której można mieć jakiekolwiek zastrzeżenia czy pretensje odnośnie prób ustalania tego co wydarzyło się 10.04.2010r. Używa pan przy tym haseł i porównań żywcem wziętych z TVN czy GW co dodatkowo mnie zasmuca :(

  Panie Januszu czy nie zastanawiał się pan, ot tak po prostu, jeżeli byłby to zwykły wypadek lotniczy to tak wyglądałoby śledztwo? czy gdyby Rosjanie nie mieli absolutnie NIC do ukrycia, to tak właśnie wyglądałoby niespotykane w cywilizowanym świecie i dziejach lotnictwa „śledztwo” a właściwie zacieranie śladów,bo inaczej tego nie można nazwać.

 29. Anonim
  | ID: 0cda8c48 | #29

  Do Ireny:
  Zdumiewająca gloryfikacja rozsądku. Krytykowany i potępiany Kaczyński mialby przedluzać kadencję? Uważa Irena skrócenie kadencji w tak klopotliwej sytuacji, gdy nie można utrzymać koalicji, za kardynalny błąd i twierdzi, że miał Kaczyński za wszelka cenę utrzymać władzę? Czyli, co? Podobala się jaśnie-pani rozsądnej jego polityka, czy powinien, jak twierdzi J.Sanocki pójść do piekła? A może Kaczyński, co by nie zrobił, to, jak twierdzi Gw-no, jest faux-pas. No, i oczywiście w to miejsce pana Janusza piękna alternatywa: nie jątrzyć stosunków polsko-rosyjskich, tylko dać Putinowi… może buziaka, jak Donek? To ma być ta zbawienna alternatywa dla Polski? Komu chce zrobic wodę z mózgu „tercet roztropnych” na tym forum?

 30. | ID: dad28cb7 | #30

  @P.Anonim! Tak,powtarzam. Skrócenie kadencji było wielkim błędem tym bardziej,że ten sam błąd popełniono wcześniej – obalono rząd P.Olszewskiego!
  Doświadczenie uczy, że doświadczenie niczego nie uczy
  Wiadomo było, że sytuacja jest bardzo trudna i poszli panowie do polityki aby mądrze rządzić,tym bardziej że byli wykształceni i znali mechanizmy sprawowania władzy.Ja osobiście bardzo w Nich wierzyłam
  Faktem jest,że z grona PiS, wychodzili kolejni mądrzy politycy ale co było powodem niezgody z kierownictwem PiS nigdy się nie dowiedziałam i sytuacja się powtarza. Dlaczego? Doszliśmy do dna, bo prawica z powodów jakiś??znowu się dzieli.
  Prawica musi być betonem.!!
  Rozsądek musi zwyciężyć i dlatego nie każdy nadaje się do polityki. jest powiedzenie „Polityk to -On niby wierzy,że stoi co leży”.Polityk odpowiedzialny jest za statek a nie za fale!
  Dobro,które wnieśli w rozwój kraju będzie Im napewno policzone, ale czy cena oddania życia nie była za wysoka???????
  Zaznaczam,że wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej uważam za kluczowe, i jestem pełna uznania dla Pana Macierewicza.Jest mataczenie,nie wydanie wraku tupolewa, co jednak obciąża rząd Pana Tuska ,to jasne!
  Nikogo nie gloryfikuje,po prostu zgadzam się,że musimy obrać drogę rozsądku, dialogu i posłów w terenie, tak w terenie…tu nie ma pseudo-prawników.,pseudo-doradców.. zaangażować ,pogonić do pracy i wspólnie ze Solidarnością /,pierwszą/ krok po kroku rozwiązywać problemy! Zapewniam Pana,że leży mi na sercu dobro Rodaków i Polski i musimy złu zaradzić!Pan Sanocki szuka drogi wyjścia z tej patowej sytuacji i czytając Jego artykuły i komentarze nie czuję pychy,która dominuje u posłów.!
  Forum jest ciekawe i można w kulturalny sposób wyrazić swoją opinię i o to proszę i to deklaruję.

  Serdecznie po raz kolejny pozdrawiam!

 31. Anonim
  | ID: 413a8514 | #31

  Irena, Greega i Sanocki – Sekta PiSofobów rośnie

  p s Prawica to jest wtedy gdy Sanocki i Eleonopra tak powiedzą. Jak coś nie jest po ich myśli to już nie jest prawica. Starzy ludzie a zachowują się gorzej niż dzieci

 32. Lek. med.
  | ID: 574aeae8 | #32

  U niektórych uczestników dyskusji dostrzegam wyraźne symptomy groźnej jednostki chorobowej pod nazwą rusyfilis. Choroba groźna zwłaszcza dla centralnego systemu nerwowego, objawy nasilają się w podeszłym wieku. Zalecam zmianę lektur, odstawienie internetu i dużo ruchu na świeżym powietrzu (najlepiej intensywne marszobiegi z kijkami).

 33. Free
  | ID: 413a8514 | #33

  Tu nie ma co dyskutować – Pan Janusz usilnie chce być w sejmie – nawet jak go ochrona nie wpuści :) ;) Trzeba powiedzieć Kłosowskiemu, Jakiemu lub Żyżyńskiemu aby zafundowali mu wycieczkę łącznie ze zwiedzaniem wyśnionej sali plenarnej ;). Zero osbó lubi ten artykuł na Facebooku tak jak zerowy on jest.

 34. Freud
  | ID: 413a8514 | #34

  @Lek. med.

  Ja dostrzegam Fobie – PiSofobie i niechęć pogodzenia się z przegraną podczas wyborów. ZAWIŚĆ !

 35. | ID: dad28cb7 | #35

  @Anonim! Wymyślasz, bezpodstawnie obrażasz, tak myślę, że [email protected] P. lekarza jest słuszna.,oczywiście bieganie wszystkim dzisiejszym forumowiczom by się przydało.. Podeszły wiek to jaki wiek ma P. lekarz na myśli?
  Do sekty @P.Anonima – nie przystąpię ! wybieram rozsądek, rozsądek,po stokroć rozsądek!
  !Pozdrawiam bądż co bądż, miłych Rodaków,życząc dobroci od otaczającego świata!

 36. Joter
  | ID: 574aeae8 | #36

  Pan Sanocki już czuł się senatorem RP, „już był w ogródku, już witał się z gąską” a tu taka niespodzianka, figa z makiem, przebudzenie z ręką w nocniku. Nic dziwnego, że do tej pory chłopina nie może się psychicznie pozbierać i szuka na około winowajców, komu by dokopać i się odgryźć. Zaszkodził sobie sam występami w białoruskiej telewizji ale wygodniej wieszać psy na PiSie i Kaczyńskim. Agresja na podłożu frustracji. Może czas pomyśleć o politycznej emeryturze? Trzeba wiedzieć kiedy odejść, żeby zostało dobre wspomnienie.

 37. | ID: dad28cb7 | #37

  @P.Free! Facebook to nie jest wyrocznia, która decyduje o ważkości tematu.
  Wskaż Pan sposób aby wyjść z biedy, impasu. Krytyka jest wskazana ale poparta rzeczowymi argumentami. Logika wskazuje,że mając senatora, posła w swoim mieście to miasto ma szansę na rozwój. Może Pan by wystartował i pokazał jak się „robi” politykę aby Rodacy po śmietnikach nie szukali pożywienia??? Poproś o 4 miliony zł w nyskim urzędzie,gdzie leży makulatura tzw.dokumentacja , zapłacona, tak m.in.z Twoich podatków, nikomu niepotrzebna! Słuchaj radiaWnet dowiesz się więcej o lokalnej niegospodarności. Rozmawiaj z przedsiębiorcami.Wtedy wyciągniesz wnioski i stwierdzisz,że krzywdzącą opinię wydałeś! Bądż aktywny,ale nie obrażaj tych,którzy pracują Nikt z nas nie jest zerem, jak to Pan określa.Każdy ma to „coś”,które nas charakteryzuje.To „coś” to uroda,koleżeńskość, prawość i wykształcenie które, ma niebagatelną wartość! Przeproś na forum tych,których obraziłeś.Wiem,że za dużo wymagam, ale jest to test – na Twoją inteligencję!
  Serdecznie pozdrawiam.

 38. | ID: dad28cb7 | #38

  @P.Freud i @P.Joter! wyjaśniłam w punkcie komentarza nr 37 do @P.Free!
  .Proszę zapoznajcie się.Proszę, wysłuchajcie wykładu Pana Profesora Zybertowicza w Berlinie /na stronce NGO/,cenne,cenne,bezcenne nie tylko rady.
  Serdecznie pozdrawiam.Dobrej nocki i miłych snów!

 39. Janusz Sanocki
  | ID: 31f9cdfa | #39

  W gruncie rzeczy na to ujadanie nie warto odpowiadać. To tak jakbym słyszał ten jazgot gomułkowski na list biskupów z 1965 r. albo tę sejmową tłuszczę która szczuła Zawieyskiego kiedy samotnie protestoweał rpzeciwko biciu studentów w 1968 r. Taka sama mentalnośc głupków, ale nakręconych ideologicznie tzn. w sposób uniemożliwiajacy samodzielne myślenie. a jeśli ktoś ma inne poglądy to jest zdrajca, albo zawistnik, albo ma jakies interesy.
  I ta banda sierot po komunie chce uczyc demokracji!
  dynda mi wasz kaczor, jego lista i sekta! Wyswiadczylem mu grzecznośc bo mnie Klosowski prosił o to bym kandydowal do senatu i tylko ja miałem w tym okręgu jakie-takie szanse. Znaczek PiS mi bardziej przeszkadzał niz pomagał. Trzeba było słuchac co ludzie mówili na ulicach.Nie mam pretensji, ze mnie Kaczynski wycofał, ale o styl w jakim to zrobil. Zresztą tak potraktował wielu ludzi, o wiele bardziej z nim związanych niż ja, który nigdy w żadnym (…) PIS nie byłem. Nikt powazny z nim nie zagra w żadną grę.
  Dzisiaj widać, że to partia kierowana przez bolszewików niczym nie rózniących się od tych z czasów Gomułki.Inicjatywa biskupów a szczególnie abp Michalika jest rozsądna, dobra dla Polski – tej normalnej, a nie tej zaczadzonej sekciarską nienawiścią. Bądźcie pewni, że w kolejnych wyborach sekta dostanie jeszcze mniej głosów, aż w koncu zniknie z mapy politycznej. Za tym nowym wcieleniem Gomułki jakim jest lider, mogą chodzić tylko ludzie skrajnie naiwni, albo głupi, albo lokalni karierowicze.

 40. Anonim
  | ID: 574aeae8 | #40

  Puściły panu nerwy? Zapomniał pan o „klasie” i „zasadach”? To pan teraz jazgocze i łaje ludzi jak Gomułka w 1968. Dwa lata potem skończyła się polityczna kariera Gomułki. Czuje pan bliski koniec swojej kariery?

 41. Anonim
  | ID: b0e0fb99 | #41

  Panie Januszu, toż to nie warto z takimi patryjotami rozmawiać.
  Wypada tylko zacytować Hemara

  „Gotowiście na wszystko?
  Ha, dobrze, jam też gotów.
  Słuchajcie: światem rządzi
  Wielka zmowa idiotów.”

  Dobry wierszyk o prezesie i jego wyznawcach.

 42. Anonim
  | ID: 0cda8c48 | #42

  Jazgot gomułkowski dobywal sie w 1965 z oficjalnych środków przekazu. Wtedy usilowano zmusić społeczeństwo do przyjęcia narzucanych poglądów. Dziś jest zupełnie odwrotnie – spoleczeństwo niczym nie przymuszane próbuje bronić się przed podejmowanymi bez jego zgody dzialaniami. J.Sanocki w sposób od początku obraźliwy usiłuje narzucić swoje opinie przedstawiając oponentow jako sektę upośledzonych umysłowo ludzi i niezdolnych do samodzielnego myslenia. Kiedyś sam odegrał taką rolę wspierając swoim nazwiskiem Okrągły Stoł. Trzeba przyznać, ze miał później odwagę nazwać się „pożytecznym idiotą”. Bylo to jednak daleko za późno. Historia magistra…etc.

 43. Kamil
  | ID: 8519e380 | #43

  @Anonim

  Eleonora -widać po gadce – nawiedzona z Radia Maryja. Rydzyk popiera PiS i SP.

  Czas rozwiązać to śmieszne koło RM liczące w porywach do 5 osób.

 44. | ID: 881fb544 | #44

  [email protected]!poczekaj,podejmuje próbę ukierunkowania Ciebie na tory kultury,szacunku szeroko pojętej nauki.Ty jeszcze masz szanse zmieniać świat.Musisz być rozsądny. Postaraj się być politykiem ale nie obiecuj, że zbudujesz most nawet tam,gdzie nie ma rzeki! Nie możesz organizować chaosu,bo kończy się to chaosem organizacji!Wyzwól z siebie energie dobroci,która jest wyrazem miłości i może pozytywnie wpłynąć na Twoje życie.Energia nienawiści prowadzi do nikąd.Postaraj się być doskonalszym niż jesteś,wszystko wokół Ciebie będzie doskonalsze!Myślący i pracowici ludzie szukają drogi…trzeciej drogi ..drogi rozsądku.Więc do dzieła!
  pozdrawiam

 45. Kamil
  | ID: 8519e380 | #45

  http://ngopole.pl/wp-content/uploads/2011/07/10.07.2011-smole˝sk-142.jpg

  http://ngopole.pl/wp-content/uploads/2011/07/10.07.2011-smole˝sk-126.jpg

  http://ngopole.pl/wp-content/uploads/2011/07/10.07.2011-smole˝sk-108.jpg

  Na tych zdjęciach widać Pana Sanockiego na „Sekcie Smoleńskiej” w której uczestniczył – wtedy to było normalne -dzisiaj to już „sekta”. Nawet cytował Herberta z pamięci -dzisiaj zapewne cytuje jego żonę.

 46. Orzeł
  | ID: 8519e380 | #46

  Łukaszenka skazał na karę śmierci 2 mężczyzn którzy nie byli winni mordowi w mińskim metrze. Hitler XXI wieku

 47. Anonim
  | ID: 8519e380 | #47

  @Irena

  Pani jest stara głupia i naiwna, w dodatku nie potrafiąca analizować faktów i polityki.

 48. | ID: 881fb544 | #48

  @P.Kamil! Chwila szczęścia znaczy więcej niż tysiąc lat sławy!Czy uważasz, że słowa cyt,”Eleonora widać po gadce,nawiedzona z Radia Maryja.” przyniosą Ci sławę??Czy jesteś szczęśliwy, gdy obrazisz forumowicza,niezależnie jaką treść wpisał????Zapamiętaj,Polacy byli,są i będą katolikami i modlą się,to Im pomaga w pokonywaniu” schodów” życiowych!Na niebie jest 1000 gwiazdek,tylko jedna spadnie,schowaj ją do kieszeni,nigdy nie daj wypaść jej,bo przyda się na deszczowy dzień.-jak to w piosence. Ta gwiazdka, to życzliwy człowiek i Ty takim bądż!
  pozdrawiam

 49. | ID: 881fb544 | #49

  @P.Anonim! Pokaż,co osiągnąłeś dobrego aby poprawić politykę,Daj przykłady.Analiza faktów i polityki to jedna sprawa,stara głupia i naiwna -druga sprawa a gdzie jest dobrobyt Rodaków?Trzeciej drogi nie wskazałeś! Moja wyobrażnia podpowiada,że jesteś Samochwała – bez czynów!
  pozdrawiam

 50. Anonim
  | ID: 93d39d12 | #50

  Niech pani da dobry przykład i najpierw sama wymieni swoje dokonania. Co pożytecznego pani zrobiła? Chętnie poczytamy.

 51. | ID: 881fb544 | #51

  @P.Anonim!Faktem jest ,że ” po czyny” – to do kobiety, a gadka szmatka – to przywilej mężczyzn! „Gdzie te chłopy, gdzie”? chciałoby się zaśpiewać!
  mimo wszystko pozdrawiam

 52. Piotr W.
  | ID: 8519e380 | #52

  @Irena

  Dobrze że nie podpisywałem tego „referendum”. Świadomie, dobrze że tego nie zrobiłem.

  p s 1. NIE MA JUŻ MIEJSCA NA NOWĄ PARTIĘ POLITYCZNĄ.
  2. NIGDY NIE PODPISZĘ SIĘ POD NOWĄ PODEJRZANĄ PARTIĄ POLITYCZNĄ
  3.SYMBOL PIĘŚCI -LOGO REFERENDUM OBYWATELSKIEGO
  http://www.referendumobywatelskie.pl/#

  BUDZI MOJE NEGATYWNE SKOJARZENIA

  http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Ekh-faust-foto.png&filetimestamp=20051114143133

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Autonomizm

 53. Piotr W.
 54. Anonim
  | ID: 8519e380 | #54

  Irena :
  @P.Anonim! Pokaż,co osiągnąłeś dobrego aby poprawić politykę,Daj przykłady.Analiza faktów i polityki to jedna sprawa,stara głupia i naiwna -druga sprawa a gdzie jest dobrobyt Rodaków?Trzeciej drogi nie wskazałeś! Moja wyobrażnia podpowiada,że jesteś Samochwała – bez czynów!
  pozdrawiam

  Rozwaliłem lokalene powiązania PO,krok po kroku, powoli i spokojnie, jednego po drugim, argumenty przeciwników obróciłem jako zarzuty, wyciągnąłem kłamstwa i machloje na powierzchnie.

 55. | ID: 881fb544 | #55

  @P.Piotr W!Proszę,napisz co zrobiłeś dla Polski?Co zrobiłeś dla Rodaków,aby im się żyło jak w krajach Unii!Można mieć negatywne skojarzenia jak piszesz,można mieć podejrzenia,może nie podobać się lego ale jak wyjść z marazmu,biedy.Jesteś mężczyzną myślącym to wykonaj jakiś ruch np, napisz nam artykuł, w którym dasz wskazówki względnie rady,czyny, cokolwiek abyśmy nie żyli tylko strachem !Te katastrofy, jedna po drugiej to wywołuje wielki strach .zastrzegam !żądam rzetelnego wyjaśnienia wszystkich katastrof!!!.
  Polacy przestali myśleć, zdali się na polityków,posłów a oni zawiedli Naród.! P.Sanocki wg mojej oceny,postępuje uczciwie wobec Rodaków,zmusza do myślenia,do rozsądku i ratuje honor mężczyzn,którzy weszli do polityki, która w ich wydaniu przypomina najstarszy zawód świata!
  pozdrawiam

 56. Anonim
  | ID: 8519e380 | #56

  @Irena

  Pani jest niedorobiona. Niech pani skupi się na temacie i broni „Fantazji politycznych”
  , najlepiej niech pani zapisze się do nowej partii „pseudo – prawicowej”

 57. | ID: ca22f359 | #57

  X

 58. | ID: ca22f359 | #58

  4-2=2 P JANUSZU czyli dwója z polityki- lepiej się p.wycofaj. Od momentu gdy pan przestał być burmistrzem w sprawach politycznych masz pan same porażki.
  Ostatnia to brak wymaganej ilości podpisów do odwołania obecnej pani burmistrz.
  A tak w pana wierzyłem po przebytych przez pan drogi od lat 70 -drogi niepodległościowej.

 59. | ID: ca22f359 | #59

  Co się z wami z I Solidarności porobiło – nie będę wymieniał bo wszystkie mohery wiedzą o kogo chodzi.

 60. | ID: ca22f359 | #60

  soory miało być – nie będę wymieniał nazwisk.

 61. | ID: ca22f359 | #61

  Czemu do dziś nie wkleił pan art. na prawicy.net? – tam koledzy by trochę więcej pn panu pjechali jak po łysej kobyle.
  Pozdrawiam

 62. Pussy Riot
  | ID: 8519e380 | #62

  Swoje psa nazwę Cyryl , a suka u sąsiada będzie się zwać Michalik, wyjdą z tego fajne kundle ;)

 63. J 24
  | ID: 93d39d12 | #63

  Można się kłócić o różne sprawy ale jedno jest pewne jak amen w pacierzu. Pan Sanocki nie może juz liczyć na poparcie żadnej partii. Żadna ale to żadna partia nie wystawi jego kandydatury w następnych wyborach. Nikt nie zaryzykuje kolejnej wolty z jego strony a sam jest za cienki, żeby skutecznie wystartować. Koniec pieśni, skończona bajka. Czas myśleć o emeryturze dziadku.

 64. Eleonora
  | ID: 9b8e3ffe | #64

  Widzi Pan Janusz- jak zeźlił naszych umiłowanych i dobrych w słowie
  Patryjotów
  .. i po co to Panu było?
  utwierdził ich Pan w wyimaginowanej Wielkości :)

 65. Orzeł
  | ID: 8519e380 | #65

  @Eleonora

  Blond lokata lecz się na nogi bo na główke już za późno. Tylko cwana jesteś w komentarzach ,jak przyszło co do czego to bałaś się iśc na spotkanie z Księdzem Tadeuszem Isakowiczem – Zalewskim. Może podałby nazwiska kilku opolskich „Czarnych” TW.

 66. Orzeł
  | ID: 8519e380 | #66

  @Eleonora

  Wielkośc to twoje Koło liczące może 6 osób – Parodia

 67. | ID: 881fb544 | #67

  @angor50!Demokracja w Nysie ma się dobrze.Kto chce to podpisuje listy, kto nie chce to nie podpisuje.Wyszło jak wyszło.Skoro dobrze ktoś rządzi to chwała mu za to.Ale trzeba mieć świadomość, że władzy trzeba patrzeć na ręce, bo przykłady nieroztropności,pazerności można mnożyć.Umiesz czytać,więc to wystarczy.Dobrze byłoby,żebyś w najbliższych wyborach postarał się o mandat posła,senatora.Łatwiej będzie zadbać np.o finanse gminy Rasowy mężczyzna jest drapieżnikiem,który ściga tylko wielką zwierzynę,władzę lub kobietę.
  Ty.Sięgnij po Władzę!
  ,P.Sanocki wg mojej oceny nie nadużył zaufania Nysan,służy nam swoimi wiadomościami,doświadczeniem/siwizna jak napisałeś/,wykształceniem i zaangażowaniem, co nie jest bez znaczenia widząc bezradność polityków, co widać przy miejskich śmietnikach ludzi głodnych,szukających pożywienia.Politycy odwrócili się od nas, to Rodziny polskie widzą na codzień.Trzeba temu złu zaradzić.Nic nie może przecież wiecznie trwać.Zaangażuj się w działalność społeczną bo krytyka nic nie rozwiąże.Każdemu życz dobrze, dobre słowo rozwesela serce człowieka,nie oszczędzaj miłych – wielu ludzi na nie czeka!
  pozdrawiam

 68. | ID: 881fb544 | #68

  @Orzeł! sześć osób w kole pani Eleonory to sporo radości,śpiewu,i modlitwy, także za Ciebie.! To nie parodia.!
  Siwizna na skroniach powinna być uszanowana.Pomóż żyć starszym bo Ty też się zestarzejesz szybciej niż myślisz.A teraz włącz się do działalności społecznej,sięgnij po Władzę bądż człowiekiem czynu, a krytykę stosuj sprawiedliwą
  .Weż przykład z ludzi . piszących różne artykuły./ napisanie artykułu to odpowiedzialna praca/ niezależnie od tego jak oceniasz artykuły , człowiek może mieć różne zdanie w tej samej sprawie,można się nie zgadzać ale kulturalnie to wykazać, tym bardziej, że to Polacy, matki i ojcowie,babcie i dziadkowie!/
  Spróbuj znależć wrażliwych ludzi,którzy czują to co Ty!Pozdrawiam

 69. Patrioci
  | ID: 93d39d12 | #69

  Temu panu już dziękujemy. Kończ waść, wstydu oszczędź (sobie i pięknej ziemi nyskiej)!

 70. | ID: 881fb544 | #70

  @P.Patrioci! Czy nie jest tak,że co innego mówicie,co innego robicie i co innego myślicie a jeszcze co innego piszecie, ? Mam wrażenie,że nie macie wielkiego wyboru, bo Wy – nie jesteście na tyle odważni aby politykę zmienić, nie jesteście też odpowiednio wykształceni, nie przejawiacie ochoty do ciężkiej pracy umysłowej, a przede wszystkim brakuje Wam szacunku do drugiego człowieka więc, na co mogą Rodacy liczyć? – dyskwalifikacja totalna !!Pozdrawiam

 71. Anonim
  | ID: 4649d598 | #71

  @Irena

  ty już tu nie płacz babciu – piszesz bo piszesz – pustosłowie -zero argumentów.

  Pomódl się lepiej za wybory samorządowe A.D. 2014 – wtedy przejrzysz na oczy

 72. Murza
  | ID: 93d39d12 | #72

  Hołota godna Palikota. Janusz Sanocki ma rację.

 73. | ID: 881fb544 | #73

  @NGO.! Anonim – obraża Polaków na Waszym portalu – nie ma za grosz kultury ! tacy to do piaskownicy,aż dojrzeją!

 74. Anonim
  | ID: 4649d598 | #74

  @Murza

  Jak sobie rację narysuje to ją będzie miał ;)

 75. Anonim
  | ID: 4649d598 | #75

  @Irena

  Stary głupi babsztyl – ktoś jej prawdę powiedział , brakuje argumentów i się żali.
  Jesteś JAŁOWA

 76. Weterynarz
  | ID: 93d39d12 | #76

  Jałówka – żeńska forma półgłowka.

 77. | ID: 881fb544 | #77

  @NGO NGO NGO! Anonim – obraża Polaków na Waszym forum – nie ma za euro kultury.!A on chce do polityki i to z weterynarzem! Gdzie te chłopy,gdzie?

 78. Polacy
  | ID: 93d39d12 | #78

  My wcale nie czujemy się obrażeni. Proszę nas do tego nie mieszać. Chłopów znajdzie pani na wsi.

 79. Karol
 80. | ID: 881fb544 | #80

  @ P.Karol! odczytałam wskazane linki.,nie znalazłam odpowiedzi P.Sanockiego co by równoważyło dyskusje, podeślij! dzięki
  @P,Polacy! to dobrze,że nie czujecie się obrażeni.śp,Danuta Rinn śpiewała taką piosenkę pt.Gdzie te chłopy,gdzie?,mężczyzna zawsze kojarzy się z siłą,chłopskim rozumem.!

 81. Karol
  | ID: f610926e | #81

  @Irena

  Kochana Socjalistko polecam ci lelektury Karola Marksa

  p s Widocznie jest pani ślepa bo w linku są zdjęcia – dowody. Przeczytaj jeszcze raz , zobacz zdjęcia , pomyśl ! 1 000 000 zanim coś napiszesz, przeanalizuj i nie goń jak koń (z klapakmi na oczach) na oślep. Swoimi wypowiedziami potwierdzasz że reprezentujesz NURT – Filozofia Kalego. Nie masz argumentów, nie masz niczego, ale chcesz usilnie mieć rację. Żegnam i szkoda mi rozmawiać z osobą płytką.

 82. Łukasz
  | ID: 3adb4b25 | #82

  Może pan Sanocki zechce skomentować ten materiał. Czekamy. Milczenie może być odebrane jako brak argumentów.

 83. | ID: 5eed94f8 | #83

  @P.Karol! Dziękuję za miłe Panu słowa.Dobrego dnia mimo wszystko życzę!Lubię mądrych, życzliwych ludzi i tacy mogą uprawiać politykę,która dobrze służy Rodakom.Przez Ciebie przemawia buta i arogancja …i twoja pseudo-racja!Odsłuchaj wykład p.prof.Zybertowicza w Berlinie/stronka NGO/ zmądrzejesz,czego życzę!.Naruszasz zasady współżycia społecznego, na tym portalu -zdaj sobie z tego sprawę!

 84. Marzena
  | ID: 3adb4b25 | #84

  @Irena
  Święte słowa. Zachowanie Anonima, Karola itd. jest skandaliczne. Dla takich osób nie powinno być miejsca na szanującym sie prawicowym portalu.

 85. | ID: ca22f359 | #85

  @Karol
  Ty jak widzę nie masz pojęcia kto administrował” NYSA24″ która już nie istnieje jak i ich gazeta rozdawana w Nysie za darmo chcą doprowadzić Nowiny Nyskie do bankructwa.
  To typowa gazetka jak GW-Michnikowszyzny i reszty mediów.Takie notatki w firmie mógł napisać każdy TW.Bolek. a ty to bierzesz za prawdę objawioną. Pewnie z niewiedzy ile dobrego zrobił p.JANUSZ SANOCKI dla Nysy. np. Wspólnoty mieszkaniowe które powstały jako pierwsze w Polsce. Dzięki J.S w Nysie nie da rady robić się mafijnych przekrętów w Gminie i powiecie, dlatego pisano takie paszkwile. Nie do końca zgadzam się z jego obecnymi poglądami ale nie można go opluwać za jego publiczną działalność którą moim zdaniem kierował bardzo dobrze. O tobie mogę napisać że pisząc i wklejając taką notkę może jesteś jednym z tych co prowadzili” Nysa24″ chociaż jak wyżej napisałem że może nie masz pojęcia kto prowadził to typowo michnikowo-bolszewicką propagandę.

 86. Karol
  | ID: f610926e | #86

  @Marzena

  Następna nawiedzona broniąca bez argumentów. Skandlaicznym jest brak logicznego myślenia – twój, Ireny i Eleonory. Nikt nie narusza żadnych zasad żadnego współżycia.

  Żegnam was SOCJALISTKI

 87. Karol
  | ID: f610926e | #87

  @angor50

  Tam są zdjęcia dokumentów. Tyle w temacie

 88. Anonim
  | ID: 3adb4b25 | #88

  A konkretnie co jest nieprawdą w tym materiale? Należał do PZPR czy nie? Koledzy z podziemia stawiali mu zarzuty finansowe czy nie? I tak dalej po kolei, żeby ludzie mieli jasność.

 89. | ID: ca22f359 | #89

  Takimi dokumentami to se kibel wytapetuj POmatole . I tyle w temacie

 90. | ID: ca22f359 | #90

  @Karol i @Anonim
  Nie należał do PZPR i nie miał żadnych zarzutów, to zwykłe brednie napisane przez ubecką świnie. Konkretne zarzuty o przekręty kieruje się do prokuratury a nie jakieś tam nazywane „Dokumenty.”Nie raz J.S. miał z UB-ecją do czynienia jak np. przed wyborami na burmistrza.
  Podpalono mu drzwi od mieszkania i cudem nikomu nic się nie stał a oczywiście sprawcy przez prokurature nie wykryci. Wyciąganie takich sfingowanych zarzutów teraz jest obrzydliwe.

 91. Anonim
  | ID: 3adb4b25 | #91

  Informacja o członkostwie w PZPR jest również w Encyklopedii Solidarności http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=Janusz_Antoni_Sanocki
  No to jak z tym było naprawdę?

 92. | ID: ca22f359 | #92

  No ok był w PZPR w latach 77-79 i jednocześnie 79r ukończył studia. Czy mówi ci to coś ta zbieżność lat. Jak nie wiesz to co podpowiem – p.Januszu jak chcesz pan studiować musisz pan się zapisać do PZPR. Co ty @Anonim byś zrobił na jego miejscu. Ja miałem podobną sprawę ale z otrzymaniem zakładowego mieszkania, czyli propozycja nie do odrzucenia. Albo się zapiszesz do PZPR albo guzik z mieszkania.

 93. | ID: ca22f359 | #93

  Mieszkania nie dostałem bo się nie zapisałem.

 94. Anonim
  | ID: 3adb4b25 | #94

  @angor50
  Co za bzdury. Każdy kto chciał studiować musiał się zapisać do PZPR? Masz wszystkich za idiotów? Takie bajki możesz opowiadać małym dzieciom. Wiekszość studentów nigdy nie należała do partii.

 95. | ID: 5eed94f8 | #95

  @P.angor 50! Masz racje. Takie to były czasy,kto nie starał się o przyjęcie na uczelnie, ten tego nie zrozumie ! Lata 70-te ,to lata wielkich upokorzeń,złośliwości .Również wyjazd w trakcie studiów do NRF , do USA to była droga przez mękę łącznie z uzyskaniem zezwolenia na studiowanie w obcym kraju jak i uzyskaniem paszportu! Wiele encyklopedii będących w obiegu ma też poważne luki, których nigdy nie korygowano.Studenci mieli ZSP!

 96. Anonim
  | ID: a0a89eb1 | #96

  @angor50

  angor50 :
  No ok był w PZPR w latach 77-79 i jednocześnie 79r ukończył studia. Czy mówi ci to coś ta zbieżność lat. Jak nie wiesz to co podpowiem – p.Januszu jak chcesz pan studiować musisz pan się zapisać do PZPR. Co ty @Anonim byś zrobił na jego miejscu. Ja miałem podobną sprawę ale z otrzymaniem zakładowego mieszkania, czyli propozycja nie do odrzucenia. Albo się zapiszesz do PZPR albo guzik z mieszkania.

  angor50 :
  @Karol i @Anonim
  Nie należał do PZPR i nie miał żadnych zarzutów, to zwykłe brednie napisane przez ubecką świnie. Konkretne zarzuty o przekręty kieruje się do prokuratury a nie jakieś tam nazywane „Dokumenty.”Nie raz J.S. miał z UB-ecją do czynienia jak np. przed wyborami na burmistrza.
  Podpalono mu drzwi od mieszkania i cudem nikomu nic się nie stał a oczywiście sprawcy przez prokurature nie wykryci. Wyciąganie takich sfingowanych zarzutów teraz jest obrzydliwe.

  1.
  Angor – nie dośc że jesteś sprzedajny czyli bezpoglądowy – Lewak. Kiszczka też byś w dupe pocałował za mieszkanie ? ? ?

  2.
  Dowaliłeśjak dzik w sosne – więc jak te zdjęcia,akta są spreparowane to 2+2 =5 ?

  3.
  Moze te zdjęcia też są spreparowane, na których Pan Sanocki uczestniczy w „sekcie” :

  http://ngopole.pl/wp-content/uploads/2011/07/10.07.2011-smole˝sk-142.jpg

  http://ngopole.pl/wp-content/uploads/2011/07/10.07.2011-smole˝sk-108.jpg

  http://ngopole.pl/wp-content/uploads/2011/07/10.07.2011-smole˝sk-126.jpg

  http://ngopole.pl/wp-content/uploads/2011/07/10.07.2011-smole˝sk-142.jpg

  4.

  Angor – najkrócej rzecz ujmując – SZKODA MI CIEBIE

 97. Anonim
  | ID: a0a89eb1 | #97

  @Irena

  Pani dalej się modli do Stalina?

 98. Anonim
 99. Anonim
  | ID: a0a89eb1 | #99

  Dlaczego z tekstu zostłao usuniete zdanie o wydaleniu dzisiejszej Solidarnej Polski ???????

 100. Anonim
 101. Joter
  | ID: a98fe664 | #101

  Znam wiele osób, które studiowały w latach 70 i żadna nie była w PZPR. Tylko nieliczni studenci zapisywali się do partii. Na egzaminach wstępnych nikogo nie pytano czy należy do partii. Niech Angor i Irena nie opowiadają bajek. Pan Sanocki należał do partii bo tak chciał.

 102. | ID: 5eed94f8 | #102

  @Anonim!Z tobą kończę dyskusje ale zadam Ci zagadki:1.ile złotówek mieści się w tuzinie? 2,co jest cięższe- kilogram pierza czy kilogram ołowiu? 3 .w którym miesiącu kosi się siano? 4. ile rzeczy powinna umieć kobieta? 5. co powinien robić w domu prawdziwy mężczyzna? 6.jakie ciastka jedzą hydraulicy?7.czy Marks rozwiązał problem miłości? Proste-łatwe-przyjemne.Bądz człowiekiem czynu.Zyczę Ci siły!Aby zaspokoić Twoją ciekawość to modlę się do Boga za wszystkich ludzi,których mi postawił na mojej drodze życiowej! ,więc i za Ciebie !!.żegnaj!
  @Joter! zależy też, na której uczelni studiowali,więc nie do końca masz prawdziwe informacje!!
  po 20 latach wiedziano kto jest kim na uczelni.pozdrawiam

 103. Anonim
  | ID: a0a89eb1 | #103

  @Irena

  Możesz sobie pobiadolić i tak reprezentujesz Filozfię Kalego – o czym świadczą twoje bezargumentowe wypowiedzi. Idź się POmódl o zdrowie Michajłowa naiwna kobieto.

  Czy się rożnią putin i cyryl ? – niczym obydawaj byli w KGB

 104. Joter
  | ID: a98fe664 | #104

  @Irena

  @Irena

  @Joter! zależy też, na której uczelni studiowali,więc nie do końca masz prawdziwe informacje!!
  po 20 latach wiedziano kto jest kim na uczelni.pozdrawiam

  O co pani chodzi? Czy Sanocki studiował w Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR? (była taka szkoła za komuny) Nie! Studiował na normalnej uczelni gdzie nie trzeba było mieć czerwonej legitymacji, żeby dostać indeks. Widocznie podobał mu się czerwony kolor bo przymusu nie było. Może już wtedy myślał o politycznej karierze? Nie ma pani żadnych argumentów, tylko pani miesza i mąci, żeby pani „mądrości” były na wierzchu.

 105. | ID: 5eed94f8 | #105

  @P.Joter! Sięgnij po Władze, ale najpierw trochę kultury musisz nabyć i szacunku do Rodaków.
  esbeki , były na większości uczelni, nie znam przypadku w/w.Zegnaj

 106. | ID: ca22f359 | #106

  @Anonim
  Czemu robisz taki dym z bycia członkiem w PZPR na studiach [lata 77-79 ]
  Daj sobie na luz. Co robił dalej po studiach jest zapisane w tej samej Encyklopedii Solidarności i tego nie chcesz zauważy, spojrzyj jaką piękną kartą się zapisał w swoim życiorysie tej choćby encyklopedii, zajrzyj jeszcze raz.

  http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index/.php?title=Janusz_Antoni_Sanocki

  Aż tak bardzo pałasz nienawiścią do J.S czy po prostu jesteś jednym z tych co mu podpalali drzwi w mieszkaniu.
  Ja z J.S nie zgadzam się w wielu poglądach a zwłaszcza obecnego jego spojrzenia na PIS i J.Kaczyńskiego ale tylko krowa nie zmienia poglądów. Pokazujesz zdj. z udziału w miesięcznicach w Opolu z udziałem Gazety Polskiej i Solidarnej Polski. Może ma zamiar zapisać się do SP i dlatego tak żle pisze o PIS i JK.
  Dokumenty o których piszesz i dałeś ling oglądałem i nigdy nie pisałem że są swingowane ale ten co pisał takie dokumenty powinien jak to była prawda zgłosić do prokuratury, jeśli tego nie zrobił to znaczy że jest to zwyczajny paszkwil do wewnętrznego użytku firmy.
  Musisz się tez dowiedzieć ile złego napisano o nim gdy doprowadził do upadłości ZKGM aby powstały wspólnoty mieszkaniowe. A jak pięknie dziś wygląda Nysa to własnie jego zasługa.
  Więcej p.Anonime nie będę na pana dyrdymały już odpisywał bo myślę że celowo pan opluwasz J.S. tak samo jak ta internetowa str.Nysa24 założona przez ubeckie dzieci.

 107. Janusz Sanocki
  | ID: c3bf2b56 | #107

  Ale po cóz to na nowo pisac mój życiorys? Informacje o PZPR podawałem zawsze sam, nikt na to nie wpadł. Nie musiałem sie zapisywać bo byłem jednym z najlepszych studentów. Napisałem znakomitą prace magisterską opartą o własne badania. Na moim roku mieściłem się w piątce najlepszych wyników i to bez zadnego wysiłku. Do PZPR formalnie nie należałem tylko zostałem kandydatem bo taka była potrzeba. Oni potem mnie nigdy nie przyjęli na członka, chociaż przepytywali mnie na plenarnym zebraniu i wzywali na egzekutywy. coś tam skurczybyki musieli o mnie wiedzieć bo działałem aktywnie i w Duszpasterstwie Akademickim i na studiach nie ukrywałem moich poglądów. Jak to szeroka historia, opowiem innym razem. Żadna hańba na mnie z tego tytułu nie spada – moi szanowni przyjaciele. Dodaje, że w tym czasie byłem kolporterem podziemnych wydawnictw w moim akademiku, dysponowałem moimi dwoma maszynami do pisania (które potem dzielnie służyły Solidarności i tej jawnej i tej podziemnej) i miałem kontakty z licznymi działaczami opozycji w Krakowie.
  Dzisiaj wyciagac z mojego zyciorysu akurat ten fragment moze tylko kompletna ubecka kanalia a robi to liczac na glupotę tych do ktorych to kieruje. Absolutnie się nie wypieram i nie wstydze, wręcz przeciwnie – podaje dumnie, ze nie bałem się „wstąpić do piekieł”. Dodam jeszce że skonczyłem roczny „Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu i Leninizmu” – bardzo mi się to rpzydało później. Czemuście nie wstępowali do PZPR? Poznalibyście metody jakimi kieruje się partia leninowska i wyjąc z zachwytu nad PiS-em, wiedzielibyście, że to taki sam PZPR tylko z innym pierwszym sekretarzem i innym (nieco) programem.
  Wszyscy agenci tajni współpracownicy nie należeli do PZPR, w której było wielu porządnych ludzi. Mówię to publicznie pod własnym nazwiskiem.
  Angora sie anonim nie czepiaj i nie wyzywaj go, to porządny człowiek, chociaż czasem ma odmienne od moich poglądy – ja nie mam do niego pretensji.
  W ogóle do nikogo nie ma pretensji, ale na litośc zacznijcie myslec!
  Bardzo mi się tez podoba jak nyscy ubecy (a wszystkie „informacje” o mnie z portalu nysa24 zlinkowanego rpzez kogos tam wyzej – to informacje byłych nyskich esbeków) jak wymieniają inne moje – rekomo wstydliwe – fragemnty życiorysu. Np. okres dyrektorowania w Wojewódzkim Przediębiorstwie Turystyki. A wiecie robaczki co to było WPT? No to zapytajcie czyj był np. hotel Opole, Hotel olimpijski, Hotel Piast w Nysie? To było państwowe i ja wygrałem tam konkurs w 1990 r. Firma nie miał ksiegowości od dwóch lat, była zadłużona, a w radzie pracowniczej byli wszyscy kierownicy poszczególnych obiektów. No ja chiałem to uczciwie wyprowadzić, a potem myślałem o jakiejś formie własności pracowniczej, ale kierownicy obiektów chcieli to zahachmęcić i kiedy nadepnąłem hamulec rada pracownicza z dnia na dzień mnie zawiesiła. a potem ówczesny wojewoda opolski Ryszard Zembaczynski zatwierdził tę decyzję. Upadła przeszkoda w „prywatyzacji’ czyli przejęciu poszczególnych hoteli przez głodne piranie – zgadnijcie czyje dzisiaj są te hotele? ano własnie tych byłych kierowników albo ich spadkobierców.
  Ale z drugiej strony jest ciekawe jak bardzo zależy tu wielu ludziom, żeby jakos obnizyc mój autorytet. Pokazać, że Sanocki to taki owaki, niewarygodny itd. Taka metoda „dyskusji” – to typowa komunistyczna metoda (gdybyscie chodzili na WUML to byście wiedzieli) która sienazywa : „Oniżanie wiarygodnośći źródła”. jesli nie ma rzeczowych argumentów, to atakuje się tego kto wypowiada niewygodne tezy.
  przypomnę ze tezy mojego artykułu polegają na tym, że przekaz polityków Po na temat Smolenska jest niewiarygodny bo Tusk i jego otoczenie jest uległe wobec Rosjan, Niemców i kto ytam jeszcze silniejszy. Ale też że przekaz PiS-u jest równie niewiarygodny bo rzuca oskarżenia bez pokrycia. Że z obu stron ten przekaz jest polityczny, a nie zmierza do wtkrycia rpawdy, bo obie strony mają w tym interes.
  Dalej moja tez brzmi, że własnie takie niepoważne podchdozenie do tej sprawy polityków PiS umacnia władze Tuska.
  Jeśli ktoś chce dyskutować na ten temat, to niech przytacza argumenty przeciwko moim tezom, a nie przeciwko mnie. Bo w ten sposób zachowujecie się jak komunisci i wrogowie wolności. A w ogóle to niepoważnie i nawet nie tyle mnie to denerwuje, co wywołuje odruch politowania. Że to ma być „prawica”?
  I na prawdę – uprzejmie proszę o nieobrażanie dyskutantów. Jak mozna tak bluzgac jak tu i to jeszcze pod rzekomo szczytnymi ideami! @Anonim

 108. Janusz Sanocki
  | ID: c3bf2b56 | #108

  Angorze Mój Drogi!
  Dzieki za ucziwy głos. Nie mam zamiaru zapisywac się do żadnej partii z kilku powodów. Po pierwsze to jest droga do nikąd dla Polski. Przeciez widzicie i uczciwie musicie to przyznać jeśli tylko się zastanowicie. Było już tyle partii, było PC, ZChN, ROP, AWS, LPR i wszystko na darmo. Trzeba się zastanowić dlaczego tak jest? Ja odpowiadam – to ze względu właśnie na partie. Na ich strukturę (leninowską) wytworzoną przez ordynację wyborczą i umocniona przez ustawę o finansowaniu partii z budżetu.
  Dlatego nie nalezy dac się uwodzic żadnej partii. Bo jak mawiał klasy: „Partia jest jak maszynka do mielenia mózgów” (Ibsen – „Wróg ludu”) PiS też jest taką partią.
  Pisze to jako wróg PO Tuska. Pamiętajcie! @angor50

 109. | ID: ca22f359 | #109

  @Janusz Sanocki
  To co wybierasz się na polityczną emeryturę??

 110. Janusz Sanocki
  | ID: c3bf2b56 | #110

  Ale jak pieknie wyrecytowałem Herberta! co Anonim? Podobało ci sie!
  W tamtym dokładnie czasie pan poseł Kłosowski wprowadził mnie do klubu sejmowego PiS. rozmawiałem z panem posłem Kuchcińskim szefem klubu PiS. przedstawiełm mu propozycje, żeby PiS zajął się sprawami bezprawia sądowego i żeby pracownicy biur poselskich pomogli działaczom licznych stowarzyszeń (działajacych społecznie) spisywać przypadki bezprawia. Z tego mogła powstać ogólnopolska ” Czarna skiega wymiaru sprawiedliwości” a PiS pozyskałby sojusznikó w nadchodzących wybroach. Pan poseł Kuchciński poświecił mi i panu jachnikowi z którym reprezentowalismy stronę społeczną czyli ok. 30 stowarzyszeń ok. 3 minuty. ale bardzo życzliwie – powiedział do pana posła Kłosowskiego: „Sławek tak załatw to”.
  Potem po paru tygodniach PiS powołał nawet jakiś zespół z panią poseł Tyniak czy jakoś tak z Krakwoa. Problem tylko taki, ze ten zespół był czystą fikcja, nigdy nic nie zrobił, a pani poseł na mój kolejny telefon, odpowiedziała zniecierpliwiona, ze ona to musi z kolegami uzgodnić.
  A przeciez ani ja, ani pan jachnik ze Stowarzyszenia z Bielska niczegośmy dla siebie nie chcieli. ani stanowisk, ani miejsc poselskich. No i wtedy zrozumiałem, że to jest nie tylko sekta. Że to jest totalne dziadostwo, ale dziadostwo z ambicjami zajmowania własnymi dupami miejsc poselskich do konca świata. I nic nie robienia. Potem widziałem jaką fikcja było tworzenie tzw. „Ruchu im Lecha Kaczynskeigo”. To był nie tylko PZPR, ale PZPR w swej schyłkowej formie. Totalnie sztuczne, upartyjnione wyznaczenie : „Pan X bedzie szefem ruchu społęcznego w miejscowości X, a pan Y gdzies tam”. I tak zmarnowano wielkie poruszenie, wielki potencjał społeczny, który zrodził się po katastrofie. Jeśli tego nie widzicie, to znacze że nie rozumiecie, że tworzycie własnie taki PZPR, ale pod nazwą PiS.
  Żeby było jasne – to oczywiście PO nie jest lepsza. ale tam są chociaż cwaniaki, które potrafią dopchać się do koryta. A wy ten PZPR/PiS tworzycie pod hasłami patriotycznymi i pewnie z dobrą wiarą. Obudźcie się! To jest droga do nikąd!
  Jestem wrogiem Tuska – pamietajcie!@Anonim

 111. | ID: ca22f359 | #111

  A może chcą ci odebrać Nowiny Nyskie i dlatego tak jesteś pan z irytowany na politykę.

 112. | ID: ca22f359 | #112

  Więc z JOW nic nie będzie z PIS nic nie będzie mafia POmatołów Rządzi nic nie będzie więc
  Co to będzie, co to będzie ??????

 113. Karol
  | ID: 310faccb | #113

  Skończ pan biadolić ,gdyby komisja, zespół Macierewicza nie podpierał się na faktach nie miałby racji bytu. Może wierzysz pan w pancerną brzozę?

  Powiedz lepiej po co naprawdę robiłeś referendum społeczne i na jaką sumę osób które wypełniły liczyłeś?

 114. Karol
  | ID: 310faccb | #114

  PiS już zaczął tzw. jesienną ofensywę – szkoda że pan tego nie widzi. Zespół Macierwicz bedzie działał ale już w cieniu. Skończ pan biadolić o sektach w których sam pan brałeś udział jak przystawało. 2014 ;)

 115. | ID: ca22f359 | #115

  p.Januszu może ze sprawami wymiaru sprawiedliwości trza było się spotkać z J.Wojciechowskim?? Chyba wie pan o kim pisze??

 116. Karol
  | ID: 310faccb | #116

  Skończ pan biadolić o PiS/ PZPR gdzie już od dawna w necie fruwają podparte merytorycznymi argumentami hasła które wskazują na bliskość PO do PZPR – terminy których używają nawet rozmówcy Ziemkiewicza od X miesięcy, teraz tym bardziej po zmianie ustawy o zgromadzeniach publicznych i ustawie emerytalnej.

  p s Winny się tłumaczy

 117. Janusz Sanocki
  | ID: c3bf2b56 | #117

  Nie przejmujmy sie losami partii i nie wiązmy z nimi nadziei. Robmy swoje! Zajmujmy sie konkretnymi sprawami. Wojciechowski to porządny gośc i ma wiele zaslug. Ale nie on rządzi w PiS. Opowiedzialem historię kontaktów i moich propozycji, zeby pokazac calosc związku mojego z ta partia. Najgorsze, ze proponowalem im cos, co by neisamowicie wzmocniło PiS ale oni nie chca wzmocnienia. Emerytury doczekają na bazie katastrofy smolenskiej.
  Są konkretne sprawy do rozwiazania w Polsce. ktoś kto tkwi tylko w sferze ciaglego rozwazania wielkich problemów, zastanawiania sie jakie byly przyczyny katastrofy itd (nie twierze ze to niewazne) a nie widzi jakie rzeczy sie dzieja codziennie, łatwo popada w jakies oderwane od zycia myslenie. I potem liczy że ten albo tamten polityk będzie zbawca.
  Pozdrowienia.@angor50

 118. | ID: ca22f359 | #118
 119. | ID: 2627b69e | #119

  @P.angor50! dzięki za link Pan .Prof.Zybertowicz to świetny znawca polskiej sceny politycznej.Piękny wykład w Berlinie,też warto wysłuchać.Pozdrawiam

 120. Lena
  | ID: 65377b07 | #120

  Pan Sanocki chciał zakładać partię, a naiwni podpisali pierwszy krok ku temu – referendum obywatelskie. Pan Sanocki dał się poznać jako osoba która twierdzi że 65 – latek jest jeszcze zdolny do pracy fizycznej. Widać że w życiu nie pracowal fizycznie.

 121. | ID: 2627b69e | #121

  @Lena! wiesz,że w Referendum Obywatelskim 71 -latki wzięli udział, pracujący fizycznie jako narciarscy instruktorzy / gimnastyka na sali, jazda na nartach,na rowerze/, również pracujący jako elektrycy i właśnie uważają,że należy pracować jaknajdłużej / oczywiście z wyjątkiem jakiś sytuacji powypadkowych/, bowiem czują się świetnie i chce im się żyć i co im zrobisz skoro są nauczeni pracy i do dzisiaj nie narzekają na brak zajęć.??? Idąc tym tropem widocznie – Trzeba zmienić sposób myślenia, podejścia do życia i rozsądek przeprosić. jednak sytuacja na rynku pracy jest kiepska, fabryki sprzedano obcym, NFZ nie działa i trzeba zmienic rzad, wprowadzic JOW ,zmiany w Konstytucji itp. To sie uda – ale z Rodakami.! Pozdrawiam !

 122. | ID: 2627b69e | #122

  @P.Lena!zapoznaj się z wykładami pana profesora Zybertowicza w Berlinie i Wataha 2012-link @P angor 50 pkt.118.
  Zastanawiam się,czy nie byłoby słuszne ,aby pan Sanocki wypisał tutaj swoje wszystkie grzechy,które popełnił i te ,które zamierza popełnić ,co skróciłoby „merytoryczną” debatę nad artykułem pt „.Między sektą a ..uległością „.!!

 123. K
  | ID: fc9cb846 | #123

  @Irena

  Irena :
  @Lena! wiesz,że w Referendum Obywatelskim 71 -latki wzięli udział, pracujący fizycznie jako narciarscy instruktorzy / gimnastyka na sali, jazda na nartach,na rowerze/, również pracujący jako elektrycy i właśnie uważają,że należy pracować jaknajdłużej / oczywiście z wyjątkiem jakiś sytuacji powypadkowych/, bowiem czują się świetnie i chce im się żyć i co im zrobisz skoro są nauczeni pracy i do dzisiaj nie narzekają na brak zajęć.??? Idąc tym tropem widocznie – Trzeba zmienić sposób myślenia, podejścia do życia i rozsądek przeprosić. jednak sytuacja na rynku pracy jest kiepska, fabryki sprzedano obcym, NFZ nie działa i trzeba zmienic rzad, wprowadzic JOW ,zmiany w Konstytucji itp. To sie uda – ale z Rodakami.! Pozdrawiam !

  Pani w ogóle nie myśli – Pani się naćpała ?
  Pani widocznie nie zna mentalności Polaków i nie widzi Pani ile osób już po 50 boli kręgosłup.

  Pani obrona winnego jest naiwna, głupia i praktycznie bezargumentowa

  Dobrze Lena – ja też widziałem te komentarze pod tekstem NGO o „S” i manifestacjach z wiekiem emerytalnym.

 124. Marzena
  | ID: 556d2381 | #124

  @K
  Pan Janusz Sanocki jest prawdziwym Polakiem, katolikiem i patriotą. Nie potrzeba innych argumentów do obrony.

 125. K
  | ID: fc9cb846 | #125

  70 latek instruktorem narciarstwa i akrobatą :)- Irena co ty palisz zę taką fantazję masz? Ewidentnie tak samo nie szanujesz ludzi pracujących fizycznie (zapewne nie wiesz co to jest dźwiganie i szybkość ruchów). Może szanujesz tych wyzyskiwaczy – prywaciarzy (mowa o tych zatrudniających kilkadziesiąt lub kilkaset osób, ci którzy zwiększają produkcję i sprzedaż – a owi pracownicy guzik z tego mają).

  Irena twoje ułomności trzeba skopiować i wysłać do „Uważam Rze” albo podać jakiemuś satyrokowi politycznemu – Niech Się Naród Śmieje.

 126. K
  | ID: fc9cb846 | #126

  Dzisiaj osoba po 65 roku życia może dłużej pracować jak chce – zdarzają się tacy. Ale jak ktoś chce zakończyć „karierę” na 65 to ma do tego prawo i tak zostać powinno. Ale liberał to złodziej,podobnie lewiatan. Naiwna kobieto – w nowej ustawie chodzi o to by część ludzi nie dożyła emerytury ! ! ! Mniej Pieniędzy ubuwa z państwa. Tak komentował usatwę PO Janusz Sanocki i akurat miał rację.

 127. Czytacz
  | ID: 1c1054e9 | #127

  instruktor jazdy na nartach po 70 – tce/ Tak, Henryk Sytner z radiowej „trójki”

 128. Anonim
  | ID: 92e0ecb6 | #128

  Może ! ! ! 1 z 1000 siedemdziesięcio- latków (70) czuję się na siłach aby robić fizycznie. Osoby które piszą tu DEBILSTWA że 65 latek jest zdolny do pracy fizycznej w życiu nie miały w dłoniach więcej niż 5 kg – są leserami , nierobami, laikami mądrymi w gadce.

  Każdy w życiu powinien przepracować co najmniej 2 miesiące fizycznie aby szanował pracę fizyczną i inych ludzi pracujących fizycznie. Każdego powinien poczuć ból krzyża od dźwigania – nawet magistrzy doktorowie i profesorowie.

  Osoba nie szanująca pracowników fizycznych (pracujcy fizycznie to 3/4 Narodu) nie powinna być posłem ,senatorem, nawet i radnym.

 129. Anonim
Komentarze są zamknięte