Prokuratura przesłucha szefa „Stop Korupcji”

Niezależna Gazeta Obywatelska5

Opolska prokuratura przesłucha [w czwartek 16.08 br o godz. 8.30] szefa stowarzyszenia „Stop Korupcji” Tomasza Kwiatka, który złożył zawiadomienie do gdańskiej prokuratury o możliwości działania na szkodę spółki Port Lotniczy Gdańsk przez Michała Tuska.

O zawiadomieniu jako pierwsza poinformowała „Gazeta Polska Codziennie”.

Według Stowarzyszenia istnieje podejrzenie popełnienia przez Michała Tuska przestępstwa z artykułu 296 Kodeksu Karnego, czyli narażenia na szkodę majątkową Portów Lotniczych Gdańsk poprzez ewentualne przekazywanie danych wrażliwych innej spółce.

Jeżeli doszło do złamania przepisów kodeksu karnego Michałowi Tuskowi grozi kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Według Kwiatka, w przypadku syna szefa rządu, który pracował jednocześnie dla gdańskiego lotniska i OLT Express (przewoźnika należącego do Amber Gold) mogło dojść do konfliktu interesów, na której stracić mogła spółka Port Lotniczy Gdańsk.

Za: PAP, Niezależna.pl

 1. | ID: 1c3eb6d5 | #2

  Szybkość działania prokuratury i to z „urzędu” zapobiegnie dalszemu zamiataniu pod dywan,niewątpliwie przestępczych czynów! Ilu mamy takich synalków z nadania PO,którzy mają kilka etatów w spółkach, w których występują konflikty interesów.???????Gdzie są Rady nadzorcze spółek, Urzędy kontroli skarbowej,Minister Finansów??? Gdzie są,Co robią,skoro korupcja tak pięknie kwitnie? Za co płacimy urzednikom????Mam nadzieje,że kopie protokółu z przesłuchania w PR Opole p.Kwiatek otrzyma – to wazny dokument,ma szanse na fałszerstwo!

 2. Anonim
  | ID: 72e8e624 | #3

  Ja bardzo dobrze bym zapamietał (słowo po słowie) całe przesłuchanie ;) :)

 3. | ID: f5f16fdc | #4

  @P.Anonim!Gratuluję dobrej pamięci,ale pamięć nie będzie na piśmie,co jest niezwykle istotne!Dobrego dnia.Pozdrawiam.

 4. czytacz
  | ID: b0461392 | #5

  I po pouczeniu o odpowiedzialności karnej za czyny z art. 233 i 238 k.k. i pytaniu „To co Panu wiadomo w tej sprawie” pan K. wymownie zamilczy bo poza sloganami prasowymi nie będzie miał nic do powiedzenia. Ale w świat pójdzie slogan: „Walczy z korupcja i nepotyzmem”.

  Panie K., Prościej byłoby się rozebrać na Rynku w Opolu, tez byłby Pan w informacjach prasowych :-D

Komentarze są zamknięte