Radni PiS zdradzili wyborców w południe przy kawie i ciastkach…

Redaktor Obywatelski22

Prawo i Sprawiedliwość to dla mnie partia ważna jak każde inne prawicowe ugrupowanie na polskiej scenie politycznej. Jednak podczas wczorajszego głosowania nad absolutorium dla Prezydenta Zembaczyńskiego radni tej partii z Opola pokazali, że nie zasługują na mandat wyborczy z list PiS.

Głosowanie nad absolutorium dla prezydenta Opola przebiegło zgodnie z oczekiwaniem. Koalicja rządząca miastem bez trudu przegłosowała wniosek „za”, dlatego prezydent mógł czuć się bezpieczny. Dodatkowo radni SLD wstrzymali się od głosu, co pokazuje totalną degrengoladę klubu radnych lewicy. Cóż, mniejsza z nimi.

Jest mi okropnie przykro z powodu głosów, jakie oddali radni PiS. Przypomnijmy: Violetta Porowska była przeciw Marek Kawa wstrzymał się od głosu, natomiast Dariusz Całus zagłosował „za”.

Jedynie mający najmniejsze doświadczenie samorządowe radni Solidarnej Polski: Michał Nowak oraz Przemysław Bukowski zagłosowali przeciw.

Jak można tłumaczyć zachowanie radnych PiS? Otóż, jak ogólnie wiadomo Violetta Porowska walczy o utrzymanie stanowiska wiceprzewodniczącej rady miasta, dlatego zbytnia krytyka prezydenta z jej strony grozi usunięciem ze stanowiska. Porowska postanowiła zagłosować „przeciw” absolutorium z pełną świadomością ponieważ radny Całus już wcześniej deklarował poparcie dla prezydenta. Dogadać się przecież żadnej problem. Porowska głosuje przeciw, jest kryta, a prezydent podwójnie obroniony.

Inaczej wygląda sprawa radnego Kawy. Podobno był zastraszany przez działaczy PO, którzy zagrozili mu, że jeżeli zagłosuje przeciw, to straci stanowisko w komisji ratuszowej. Dlatego będący na rozdrożu Kawa, wstrzymał się od głosu. Jednak o co walczył?

Zarówno Porowska jak i Kawa walczą o drobne kwoty za powierzone im stanowiska, jakby to były znaczące funkcje w samorządzie miejskim. Zdradzają wyborców Prawa i Sprawiedliwości za „30 srebrników”, zamiast trzymać ich stronę. Kto z wyborców PiS zagłosowałby na Ryszarda Zembaczyńskiego?

Mam propozycję dla radnych – jeżeli nie zmienicie swojej postawy, to może w kolejnych wyborach samorządowych wystartujecie z list PO? Tłumaczenie prezydenta jest tylko potwierdzeniem waszych sympatii, podobnie jak wydzwanianie po głosowaniach do działaczy PO i tłumaczenie się z dokonanych wyborów. Jak to mówi Janina Paradowska: to żenujące.

W historii opozycji zdarzają się różne przypadki, jednak to co wydarzyło się wczoraj, przejdzie do pewnej historii opozycji w Opolu. Mówił mi Tomasz Kwiatek, że w czasach kiedy tworzył klub radnych Stop Korupcji, taka sytuacja nie mogła mieć miejsca. Dodatkowo zawsze, przy żarliwej dyskusji i pokazywaniu merytorycznym błędów w zarządzeniu miastem. Dziś cisza na na sesjach.  Jednak należy pamiętać: jedni walczą i swoje poglądy, inni o kasę.

Violetta Porowska swoje stanowisko zawdzięcza Patrykowi Jakiemu, który wolał być szefem klubu radnych i mieć realny wpływ na politykę partii, zamiast piastować stanowisko mało znaczące i podczas sesji przeglądać zdjęcia z wakacji – ale to tak na boku.

Poseł Sławomir Kłosowski powinien jak najszybciej wyciągnąć daleko idące wnioski, bowiem tak nie może działać ważny klub radnych miejskich! Problem jest jednak w tym, iż tylko Porowska jest członkiem PiS. Całus i Kawa wystartowali tylko z list PiS, więc Kłosowski może jedynie z nimi porozmawiać. Co powinien czym prędzej uczynić.

Jednak niech radni mają tę świadomość: zdradzili wyborców PiS, przy kawie i ciastkach.

autor: Łukasz Żygadło

 1. Kubex
  | ID: 6eef7b0b | #1

  Przyznam szczerze, że dopiero teraz się dowiedziałem o tym głosowaniu i to własnie z NGo i jestem w szoku! Może Pan Żygadło trochę ostro potraktował radnych, jednak przesadzili, całkowicie przeasdzili!!

 2. Prawy
  | ID: 665830c7 | #2

  Jestem ciekaw czy przy budżecie PO Jarosław Kaczyński też nie wprowadza dyscypliny partyjnej tak jak Pani Porowska????? Poraz kolejny okazało się, że dla niej najważnieszym 300zł.

 3. łoś
  | ID: ed0d27da | #3

  hehehe niech redaktor Kwiatek przyzna się ile razy głosował za absolutorium dla Zembaczyńskiego, jak opowiadał jaki to świetny prawicowy polityk. Będąc w stop korupcji był jednocześnie w PO.

 4. Mick niebieskie oko
  | ID: 548146f5 | #4

  Ten Całus, to jest za Jakiego tak?

 5. Tomasz Kwiatek
  | ID: aefd956a | #5

  Pragnę wyjaśnić. Klub Radnych Stop Korupcji powstał po moim świadomym odejściu z Platformy Obywatelskiej. Był to klub opozycyjny do rządów PO. Potem klub połączył się z dwoma radnymi Prawo i Sprawiedliwość i przejął ich nazwę to jest 2008. Szczegóły na http://www.kwiatek.opole.pl/index.php?id=30. Głosowałem za absolutorium w kadencji 2002-2006, wtedy współrządziłem i odpowiadałem za rządy Ryszarda Zembaczyńskiego. Jak przeszedłem świadomie do opozycji to byłem przeciw. I zawsze starałem się wyjaśniać na sesji dlaczego tak głosuję. Pozdrawiam.

 6. Janek
  | ID: 406fa93b | #6

  Muszę powiedzieć, że trzeba pogratulować autorowi tej analizy. Ona jest świetna i po prostu oddaje kwintesencję tego jak aktualnie wygląda PiS. Po odejściu Jakiego szczerze mówiąc nie spodziewałem się niczego innego, bo Violetta Porowska (która bardziej chyba pasuje do SLD ze swoimi poglądami) jest człowiekiem nastawionymm tylko na karierę i pieniądze. Czy Kłosowski coś zmieni? Nie wydaje mi się, bo jest taki sam.

  To jak wygląda w tej chwili głosowanie PiS, trzeba nagłaśniać i pokazywać wyborcom. Niech wyciągną odpowiednie konsekwencje. Jeżeli z kolei autor mówi o Solidarnej Polsce, to się zgadzam. Jak patrzę na ich aktywność w Opolu, to już mają mój głos, zarówno w wyb. samorządowych jak i parlamentarnych. Ja PiS-owi dziękuję.

 7. Maria
  | ID: aefd956a | #7

  @Janek
  A to znów pracownicy biura Jakiego:-) Dobre. Skoro ludzie Jakiego głosują przeciw PO, to by mogli przynajmniej powiedzieć dlaczego. Ale nie, po argumenty merytoryczne to wysiłek umysłowy a oni (sztuk 2) są zdolni tylko i wyłącznie do teatrzyków nie mających znaczenia. Głosowanie na tych panów to dopiero strata głosów. Miastu są potrzebni ambitni ludzie z pomysłem i wiedzą, pajaców mamy już dosyć. Tak samo jak pozorantów z PiS i koniunkturalistów takich jak Całus (pewnie jego głosowanie to sprawka jego koleżanki Porowskiej, która walczy o stołek) czy Marek Kawa, który przed wyborami i tak pewnie skończy w innym ugrupowaniu – zależy kto da więcej. Wstyd. Potrzebni są nowi ludzie!

 8. Kazik
  | ID: e068f1f3 | #8

  Przykre że radni z ramienia PIS tak głosują. Ale czy to nie znaczy że wewnątrz partii panuje demokracja i każdy głosuje jak chce ?
  Chętnie przeczytałbym komentarz pana posła S.Kłosowskiego

 9. Maria
  | ID: aefd956a | #9

  @Kazik
  Ja nie jestem taka naiwna jak Pan i nie wierzę, że Kłosowski tego rozkładu głosów nie ustalił z klubem PiS, ani w demokrację w tej partii:-) Ta sytuacja jest natomiast szansą dla Ociepy. Gdyby był na tyle odważny i przebiegły jak mogłoby się wydawać, to by wyciągnął z klubu PiS Kawę i Całusa. PO mogłoby łatwo załatwić żądną kasy i splendoru Porowską, którą można kupić dobrym stanowiskiem np. zwolnionym stołkiem dyrektora muzeum piosenki. I takim oto sposobem można pozbyć się klubu PiS z rady miasta Opola. Trzeba tylko zadać sobie trochę zachodu. Tyle są warci ci ludzie, na których nieustannie głosujecie:-)

 10. Igor
  | ID: 1dc0c6d1 | #10

  Wstyd dla Kłosowskiego i radnych-pozorantów.Raz kolejny wychodzi że miał rację poseł Jaki odchodząc od tego towarzystwa wzajemnej adoracji, pozorantów i nierobów.
  Nietety PiS na opolszczyźnie to dno i dopóki ludzie pokroju Ziarnistego,Szymańskiego i innych będą nim zarządzać to PO może spokojnie topić Opolszczyznę.
  A swoja drogą to dobrze,że pojawiła się alternatywa na prawicy.Życzę sukcesu Solidarnej Polsce.

 11. niezorientowana
  | ID: d9ed7ec9 | #11

  a jakie są konkretnie zarzuty w stosunku do Zębaczyńskiego , źle wywiązał się z wcześniej uchwalonego budżetu, może coś ukradł z miejskiej kasy?…

 12. Anonim
  | ID: 3a17d321 | #12

  Bardzo dobry tekst pisowskiego politruka:)

  „Jednak podczas wczorajszego głosowania nad absolutorium dla Prezydenta Zembaczyńskiego radni tej partii z Opola pokazali, że nie zasługują na mandat wyborczy z list PiS.”

  A na kogo zasługuje PIS?!
  Wszak to anioły- nie ludzie….

  Ciekawe co pocznie pan Kawa, jak go PISowszczycy odtrącą?!?!
  Panie Marku- niech pan nie sięga po kapiszonika, dość mamy państwowych pochówków, ZUS nie wydoli :)

  Teraz tak na poważnie ( chociaż nie wiem czy warto?)
  Kilka ciepłych linijek o PISie, jakie one są wierne wobec narodu…

  OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA DLA WSZYSTKICH!
  CZYLI PREZENT RZĄDU PO DLA BRANŻY FARMACEUTYCZNEJ
  KOSZTEM PODATNIKÓW!

  „Tym razem rząd ani minister zdrowia nie będą mieli nic do powiedzenia. Będą MUSIELI kupić szczepionki a wszyscy Polacy będą PRZYMUSZENI do ich wstrzyknięcia. I to nie jest teoria spiskowa. Właśnie teraz przez sejm (z tylko jednym głosem przeciwnym) przepychana jest zmiana Ustawy o zapobieganiu epidemiom oraz Ustawy o inspekcji sanitarnej. Zmiany polegają między innymi na rozszerzeniu obowiązku szczepień na wszystkich Polaków (nie tylko jak dotąd dzieci), zmianie definicji choroby zakaźnej (teraz to będzie po prostu każda choroba wywołana przez biologiczny czynnik chorobotwórczy), rozszerzenie uprawnień inspekcji sanitarnej o nadzór nad wykonywaniem obowiązku szczepień (dotąd był to tylko ogólny nadzór nad szczepieniami), oraz zmiany w zasadach stosowania przymusu bezpośredniego (czyli siły fizycznej) przy aplikowaniu procedur medycznych. Teraz będzie to wyłącznie pod nadzorem lekarza i pracowników medycznych, nie trzeba już ani policji ani wyroku sądu, wystarczy decyzja lekarza. Dotąd polski Minister Zdrowia decydował o ogłoszeniu epidemii, teraz będzie „decydował” główny inspektor sanitarny na polecenie unijnych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem epidemicznym. Minister zdrowia zostaje kompletnie pominięty, jego rola zostaje zredukowana do płatnika rachunków za szczepionki. Utajnione zostają tez dane dotyczące zachorowań (planowany płatny dostęp do danych, tylko dla podmiotów mających umowę z systemem Sentinel, których jedynym właścicielem będzie sanepid). Projekt eliminuje też wszelką kontrolę społeczną i rządową nad działaniami sanepidu. Znosi się rejestrację i przechowywanie danych o zachorowaniach w szpitalach, przychodniach i laboratoriach – wszystko wyłącznie w sanepidowskim komputerowym systemie Sentinel. Zmiany ustawy likwidują też finansowanie zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych. Uprawnienia sanepidu podczas prowadzenia dochodzenia epidemicznego będą większe niż wojska, policji, prokuratury i sądów i będą prowadzone bez możliwości żadnej kontroli. Sanepid będzie miał prawo wglądu do wszystkich kontaktów (również telefonicznych i elektronicznych) osób podejrzanych lub zagrożonych chorobami zakaźnymi (czyli według nowej definicji- wszystkimi chorobami), do wejścia do mieszkania, zastosowania siły wobec każdego obywatela – i to wszystko bez konieczności uzyskania pozwolenia sądu, bez kontroli policji. Inspekcja sanitarna będzie miała uprawnienia większe niż służby specjalne a minister zdrowia traci prawo wydawania rozporządzeń regulujących jej prace i stosowane procedury wewnętrzne.
  Ta zmiana Ustaw jest już po pierwszym głosowaniu w sejmie (odbyło się 15,06,2012, posiedzenie nr 16, głosowanie nr 15) i została poparta przez wszystkie partie i kluby parlamentarne. Nikt się nie wstrzymał, jeden głos przeciw.

  Więcej informacji:
  http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/0/7BEE578C6AAB0E76C12579DD004EA0D4/%24File/293.pdf

  Mówiąc wprost, jak nam miłościwa UE ogłosi epidemie świńskiej lub łabędziej grypu, wszyscy, ustawowo będziemy przymuszeni do zaszczepienia się.
  Nie ma, że boli!

  Może to i dobrze, pan Kawa nie będzie zmuszony pisać dziwnych interpelacji odnośnie lewych szczepień w szkołach.
  Pani ( patriotka) nie będzie lobbować jakie toto dobrodziejstwo, ile dziewczynek uchronią od raka szyjki macicy.. itp

  http://ngopole.pl/2011/12/16/czy-na-pewno-bezpieczna-szczepionka/

  No, ale wiadomo, że dla patryjotów liczą się panowie radni z ciekawymi pomysłami i banerami nad głowami…
  A wymowni nielicho :)

  http://www.youtube.com/watch?v=UPrHNHKL6lM&feature=player_embedded

 13. Fatality
  | ID: 85f3f2d3 | #13

  Głosowania powinny być jednolite – nie może być tak że radni jedenj parti głosują jak sobie chcą – wiedzą z jakich partii strtowali i co jest napisane w programie charakterystycznym dla danej partii…

  … a prostytutki powinny być w burdelach!

 14. Polak
  | ID: 3bb1c653 | #14

  Oszołomy wszelkiej maści, wyznawcy terorii spiskowych o Komoruskim i Tuska dziadku z wermachtu, łączcie się :-) …ŻENADA!!!

 15. z Niemodlina
  | ID: 427ea8b5 | #15

  Co tam Zembaczyński, trzyma się chłop stołka i jako przedstawiciel neobolszewi rządzi Opolem, radnym z PiS którzy głosowali za absolutorium polecam zapoznać się z poniższą listą, może następnym razem pomyślą przed głosowaniem

  „Sukcesy” Tuska i rządu PO-PSL

  1. Afera hazardowa,brak winnych, mimo ewidentnych dowodów,afera zamieciona pod dywan.
  2. Afera lekowa,
  Ryszard Krauze przyjaciel premiera Tuska na dzień przed opublikowaniem nowej listy leków 23.12.2011r , kupił akcje firmy Bioton za 120 milionów złotych, płacąc po siedem groszy za sztukę. Następnego dnia okazało się, że na liście leków refundowanych jest insulina produkowana przez Bioton, akcje firmy poszły w górę o kilkanaście procent.NFZ będzie wypłacał spółce fortunę. Rocznie to około 600 milionów złotych
  3. Afera z kupowaniem głosów w Wałbrzychu,
  4. Afera Senatora Misiaka (ustawione przetargi),
  5. Afera ministra Grada (firma jego żony przypadkowo wygrywa przetargi dla ministerstwa którym kieruje Grad…),
  6. Afera ministra Grabarczyka,
  7. Podsłuchiwanie dziennikarzy przez ABW
  8. Zakup samolotów Bryza bez przetargu,
  9. Podwyżka podatku VAT,
  10. Podwyżka podatku gruntowego,
  11. Ceny paliwa w górę,mimo spadku cen ropy na światowych rynkach juz od wielu miesięcy.
  12. Gaz w górę, płacimy za ten sam rosyjski gaz więcej niż Niemcy czy Anglicy ( to się nazywa przyjaźń polsko-rosyjska po 10kwietnia 2010 )
  13. Kredyty w górę,oprocentowanie najwyższe w Europie.
  14. Żywność w górę,ceny żywności jak w Europie Zachodniej, część produktów spożywczych w POlsce już droższa niż w Europie Zachodniej.
  15. Podwyżka energii,ceny energii elektrycznej + przejazd autostradą najwyższe w Europie
  16. Wzrost cen biletów komunikacji miejskiej.
  17. Upadek stoczni gdańskiej (katarscy inwestorzy którzy nie istnieli),teraz na bramę Stoczni Gdańskiej obok portretu papieża Jana Pawła II, wrócił napis „im. Lenina”
  18. Dramatyczna sytuacja w służbie zdrowia w NFZ-cie brakuje 600 mln zł !!!.,
  19. Od 4 lat brak nawet PROJEKTU poprawy stanu służby zdrowia ,brak zapowiadanej informatyzacji w służbie zdrowia.
  20. Brak odpowiedniego przygotowania i bezpieczeństwa polskich żołnierzy w Afganistanie,
  21. Wprowadzenie opłat za drugi kierunek studiów.
  22. Minister sportu na stanowisko dyrektora mianuje swojego prywatnego fryzjera,
  23. Pierwszy raz w historii ministrem sprawiedliwości została osoba bez wykształcenia prawniczego
  24. Asystent Komorowskiego Roman Kuźniar publicznie deklaruje że Katyń nie był ludobójstwem
  25. Rząd,premier Tusk oraz prorządowe media usilnie twierdzą że w Polsce niema kryzysu i jesteśmy zieloną wyspą, podczas gdy dług publiczny wynosi ponad 900 miliardów złotych.
  26. Wzrost bezrobocia do 13%, przez co 3.2 mln dzieci w Polsce żyje na skraju nędzy,
  27. Wzrost liczby bezdomnych,
  28. Obietnica wybudowanie trzech tysięcy km autostrad i dróg ekspresowych
  29. Nowo oddana trasa S8 której 1km kosztował 200 mln nadaje się już do generalnego remontu!
  30. Wstrzymanie budowy autostrady A2, doprowadzenie do upadku dziesiątek polskich firm budowlanych, do dziś dnia podwykonawcy nie otrzymali zapłaty za wykonaną pracę,podpisanie niesłychanie niekorzystnych umów z chińskim covec i firmą DSS która w momencie otrzymania kontraktu była już bankrutem.
  31. Według raportu NIK Połowę polskich dróg należałoby zamknąć z powodu stanu technicznego a przyzwoitych jest tylko 0,5 procenta,
  32. Wstrzymano wiele inwestycji drogowych,z obiecanego w 2007r przez Tuska „skoku cywilizacyjnego” w związku z euro2012 udało się wykonać niecałe 40% inwestycji,z których wiele jest złej jakości i zostało przepłaconych.
  33. Za poparcie PO w wyborach w 2007 roku Gronkiewicz Waltz dofinansowała stadion piłkarski Legii za ok 500 mln,
  34. Rząd do końca 2009 miał przyjąć 269 projektów (przyjął 74),
  35. Ciągłe próby sprywatyzowania strategicznych polskich firm (Lotos, Orlen, WBK, SPEC, LOT,),
  36. EURO 2012 (brak autostrad, nowych lotnisk, dworców, hoteli, opóźnienia w budowie stadionu
  w Warszawie i Wrocławiu, problemy z murawą stadionu w Poznaniu która była już sześciokrotnie wymieniana)
  37. Rząd Tuska zabrał 1,5 mln zł niewidomym,
  38. Brak reakcji rządu na krytykę Polski w Parlamencie Europejskim przez holenderskich Eurodeputowanych,
  39. Brak reakcji rządu na oskarżenia Eriki Steinbach,że to Polska współwinna jest wybuchowi II wojny światowej!!!!
  40. Doprowadzenie do likwidacja fabryki FSO,
  41. Rząd Tuska zabiera pomostówki,
  42. Brak reakcji rządu,konkretnie MSZ-tu na zamykanie polskich szkół na Litwie.
  43. Brak pieniędzy na wojsko,straż pożarną,policję.
  44. Odnotowano kolejny, duży wzrost przestępczości
  45. Dalszy brak zapowiadanych reform,
  46. prezes Narodowego Centrum Sportu otrzymuje 570 tys zł premii za brak dotrzymania terminu związanego z oddaniem do użytku Stadionu Narodowego.Grzegorz Lato po euro2012 otrzyma 8.000.000zł premii.
  47. Wyższy wiek emerytalny,
  48. Coraz niższy poziom szkolnictwa,
  49. Zamykane są sanatoria dla dzieci,brak refundacji na wyjazdy rehabilitacyjne.
  50. Likwidacja szkół,przedszkoli i żłobków ( 2500 placówek od 2007r )
  51. Tragiczna sytuacja na polskiej kolei, montowane są wadliwe, drogie w utrzymaniu semafory należące do firmy,której właściciel zaprzyjaźniony jest z czołowymi politykami PO.
  52. Podwyżka gazu, z całą pewnością nie ostatnia w tym roku.
  53. Oddanie całego śledztwa Rosjanom w sprawie zamachu w Smoleńsku, mimo,że umowa z 1993r podpisana między Polską a Rosją gwarantowała nam udział w śledztwie.
  54. Zaniedbania przy organizacji lotu do Smoleńska ze strony Kancelarii Premiera, MON’u, BOR’u a potem awanse dla osób odpowiedzialnych za zaniedbania jak min. pan Janicki, potem brak zgody na ekshumacje czy lekceważenie wybitnych naukowców,których badania i wyniki nikt ze świata nauki nie podważył.
  55. Zaniedbanie w systemie przeciwpowodziowym, stąd podczas powodzi w 2010r wiele osób nie zostało ostrzeżonych o nadchodzącym katakliźmie, do tego bałagan przy modernizacji zabezpieczeń przeciwpowodziowych.
  56. Wprowadzenie podatku VAT na książki oraz podwyżka VAT’u na ubranka dla dzieci.
  57. Sprzedaż gazu łupkowego podstawionym firmom za ok. 5% wartości.
  58. Niespotykane dotąd dziwne weekend’owe „samobójstwa” wszczynanie śledztw i sekcje zwłok po weekend’zie.
  59. Cenzura w mediach, podpisanie ACTA przez polską ambasador w Tokio na polecenie Tuska.
  60. Nieprzyznanie TV TRWAM koncesji na multipleksie cyfrowym, bez podania do dzisiejszego dnia kryteriów jakimi kierował się pan Dworak co jest sprzeczne z gwarantowanym przez polską konstytucję pluralizmem.
  61. Gigantyczny rozrost biurokracji, blisko 100.000 nowych urzędników za rządów PO-PSL, rocznie to nas kosztuje 12mld zł.
  62. Brak obiecanego podatku liniowego.
  63. Brak „taniego Państwa” i tzw. jednego okienka.
  64. Zabranie Polakom jako jedyny rząd w Europie – Karty Praw Podstawowych /osłona na czas bezrobocia/
  65. Zmniejszenie o 50% zasiłku pogrzebowego i becikowego.
  66. Próba prywatyzacji Polskich Lasów Państwowych ( na szczęście nieudana )
  67. Wzrost składki ZUS.
  68. Plany wprowadzenia od 2014r podatku katastralnego w wysokości 1% wartości nieruchomości.
  69. od 1 stycznia 2013r szykują się podwyżki cen energii od 30% do 50%, likwidacja od 50.000 do 80.000 miejsc pracy + ogromny wzrost cen szkła, papieru, cementu, ciepła itd. rząd PO-PSL zrezygnował z renegocjacji tzw. pakietu klimatycznego podpisanego przez Tuska w 2008r na szalenie niekorzystnych dla Polski warunkach.
  70. Przekazanie 24.000.000.000zł z rezerw dewizowych Narodowego Banku Polskiego na ratowanie niemieckich i francuskich banków.
  71 .Próba usunięcia polskiego godła z dokumentów i koszulek sportowców.
  72. Prowokacje i skandaliczne zachowanie władz Warszawy z prezydent Hanną Gronkiewicz-Walz która wydała zgodę na blokadę patriotycznych uroczystości i pochodu 11 Listopada 2011r.
  73. Obiecanki cacanki, gdzie jest 300.000.000.000zł z Unii które niecały rok temu w kampanii wyborczej obiecywali politycy PO z Tuskiem i Sikorskim na czele ???
  74. W bieżącym roku 66 % powiatów nie będzie w stanie uchwalić budżetów, gigantycznie zadłużone samorządy na które spada coraz więcej obowiązków, jednak za tym nie idą pieniądze.
  75. Zabójstwo działacza PiS w Łodzi Marka Rosiaka przez PO-wskiego fanatyka i byłego SB-ka, potem prorządowe media podawały kłamliwe informacje,że zabójca Marka Rosiaka planował zabójstwo……….Stefana Niesiołowskiego z PO :) :)
  76. Śmierć kilku tysięcy osób, które w wyniku błędnej decyzji ówczesnej minister zdrowia Kopacz nie doczekały się leku na grypę A/H1N1 podczas epidemii tej grypy w 2009r, są na to konkretne dowody.
  77. Przywracanie do władzy byłych SB-ków i konfidentów lub kreowanie ich na autorytety, patrz minister Boni czy Wałęsa.
  78. uPOlitycznieniem prokuratory.
  79. uPOlitycznieniem sądownictwa.
  80. Brak konsultacji społecznych i zlekceważenie ponad 2 milionów podpisów w sprawie „reformy” emerytalnej.
  81. Likwidacja ponad 300 (z ponad 800 istniejących) nocnych i świątecznych punktów opieki lekarskiej, likwidacja połączeń PKS,PKP, likwidacja 122 sądów powiatowych ( 1/3 istniejących ) likwidacja wiejskich i gminnych ośrodków kultury, przedszkoli, żłobków.Dzieje się tak, mimo postawienia naszemu krajowi przez UE do dyspozycji w latach 2007-2013 około 70 mld euro na politykę regionalną i kolejnych 15 mld euro na rozwój obszarów wiejskich
  82. Likwidacja prawie wszystkich ulg podatkowych
  83. Przekazanie pieniędzy z OFE do ZUS= odebranie Polakom 35-40 letnich składek na ZUS
  84. Wprowadzenie podatku dachowego, śniegowego i od deszczówki, ogromny wzrost tzw. opłaty klimatycznej w miejscowościach wypoczynkowych.
  85. “rolowanie” polskiego długu ok 40 mld złotych rok w rok. „Kreatywna księgowość” ministra finansów Rostowskiego.
  86. Rząd Tuska nie zgodził się na opodatkowanie zagranicznych banków, które notują rekordowe zyski w Polsce, a jednocześnie rząd Tuska rzuca kłody pod polskie kasy oszczędnościowe SKOK, oraz wprowadza najwyższe na świecie podatki od kopalin sięgające 40% na polski KGHM
  87.Tworzenie Państwa policyjnego, ponad 1.500.000 podsłuchów,inwigilacja obywateli porównywalna do standardów białoruskich i rosyjskich. Zajmujemy 1 miejsce w całej UE w tej kwestii.
  88. Przeznaczenie 115.000.000 euro na polską prezydencje w Unii od czerwca do grudnia 2011r
  Polska w 2011 r. 115 mln euro
  Belgia w 2010 r. 74 mln euro
  Dania w 2012 r. 52 mln euro*
  Szwecja w 2009 r. 42 mln euro
  * według wartości pieniądza z 2011 r.
  Czego to nie robi się dla lansu,no nie ?? stać nas no nie, POlacy??? :)
  89.Brak rewaloryzacji progów podatkowych PIT
  90. Podwyżki cen leków i bałagan z „reformą” od 01.01.2012, teraz 1-go lipca szykuje się POwtórka z rozrywki.
  91. Kłamstwa i dezinformacja w sprawach niewygodnych dla rządu w komercyjnych i publicznych (chyba tylko z nazwy ) mediach.
  92. Przerwanie programu budowy korwety Gawron. / katastrofalny stan Polskiej Marynarki Wojennej /
  93. 02.03.2012 – Tusk podpisuje “pakt fiskalny” co oznacza kontrole i zatwierdzanie polskich budżetów przez Berlin i Brukselę.
  94. Wprowadzenie ustawy o tajemnicy państwowej utajniającą prace rządu.
  95. Plan zmiany ustawy o zgromadzeniach i imprezach masowych,horrendalnie wysokie kary i ogromna odpowiedzialność ma odstraszyć organizatorów / pomysł prezydenta Komorowskiego /
  96. 2.000.000.000 zł – koszt wybudowania najdroższego w Europie stadionu w Warszawie,w którym roi się od poważnych usterek, a który nie będzie w stanie po euro2012 zarobić na siebie.
  97. Marszałkiem Sejmu zostaje pani Kopacz, która publicznie kłamała o „przekopywaniu na głębokość 1 metra i przesiewaniu przez sito ziemi na terenie katastrofy w Smoleńsku”. wicemarszałkiem Sejmu zostaje Wanda Nowicka z Ruchu Palikota ( dzięki mobilizacji posłów PO przez Tuska ) której syn powiedział,że w Katyniu w 1940r zginęły…..polskie darmozjady!!!!!!!!!!!
  98. Brak reakcji rządu Tuska na zablokowanie portu w Świnoujściu dla dużych statków, w związku z budową rosyjsko-niemieckiego gazociągu.
  99. Lekceważenie Polaków na Litwie,Ukrainie i Białorusi, przeznaczanie śmiesznie mało pieniędzy na działalność polonijną.
  100. Rezygnacja w sprawie tarczy antyrakietowej, mimo lokowania przez Rosję ogromnych sił w obwodzie kaliningradzkim min. rozmieszczanie ruchomych wyrzutni ziemia-powietrze oraz uzbrajanie znajdujących się tam wojsk w najnowocześniejszy sprzęt, teraz Putin straszy Finlandię.

 16. | ID: f8d8754c | #16

  .P z ,Niemodlina
  pkt 101 Polska Poczta! w ostatnich 4 latach zlikwidowała punkty poczty we wsiach i małych miasteczkach !W istniejących pocztach zlikwidowano usługi faksowe co Naczelnicy tłumaczą cyt,”to się nie opłaci ! Ale ,niektóre usługi PP nie są prawidłowo wyceniane. i tak; Listonosze roznoszą ulotki z różnych pomiotów gospodarczych,które nie posiadają ani znaczków opłaty pocztowej ani pieczątki ryczałtowej.Za jedną sztukę druku reklamowego PP pobiera 8 do 10 groszy natomiast najniższa wartość znaczka to 1,65 z/ różna cena na przestrzeni lat wg gabarytu itp/.Zbulwersowała usługa dla firmy IKEA ,gdzie dziewiec milionów sztuk /dane z Mazowieckiego Urzędu Skarbowego/ były roznoszone bez opłaty pocztowej/ wg taryfy to 3 zł, a także w kazdej był bon o wartości 20zł na darmowe zakupy!! !PP powinna pobrac opłate w kwocie 27 mln ,/9mln x 3zł/,,firma Ikea przychód 180 mln/9mln x 20zł/,budżet powinien mieć przychód do opodatkowania!itd.Mam wrazenie że część środków ktoś „zwinął,przekręcił” i usługi pocztowe są nieekonomiczne a poczta znika z rynku. W artykule cyt.kawa i ciastko, to przykład skrajnej głupoty, braku myślenia o całości Państwa!

 17. Igor
  | ID: e0f83331 | #17

  Z Nemodlina
  Super zestawienie, lecz i tak nie zawiera wszystkich „sukcesów” Partii Oszustów.
  Nie wydaje mi sie by radni PiS przejmowali się niczym innym tylko funkcjami i dietą.Wstyd……

 18. Anonim
  | ID: 603c830c | #18

  @Polak

  Ćpun się odezwał

 19. KC PZPO
  | ID: 603c830c | #19

  @Polak

  Zdezinformowany matoł czytający GWnianą gazetę. Zmanipulowany oszołom POdpisujący się jako Polak.

  Zapewne modlisz się jeszcze do Stalina. POwiedz że Boga nie ma i że jest Dziadek Mróz.

  POrażka sekty ćpunów ;) :)

 20. Igor
  | ID: e0f83331 | #20

  A towarzyszka Maria z Polakiem to już w Moskwie czy jeszcze w drodze?

 21. Odyn
  | ID: ead2a33c | #21

  @Maria

  Maria ty to masz fantazję – niczym pracownica domu uciech cielesnych.

  Po drugie kobiety do polityki się nie nadają – jesteś tego dobitnym przykładem.

  Oceniasz innych swoimi kategoriami – sama jesteś sprzedajna (może pracujesz w domu uciech ;) ) to nie oznacza że inni muszą lecieć za mamoną tak jak ty.

  Jak ścierwo jaruzelski POstawi kasę na stole to także się nastawisz zadkiem?

 22. Maria
  | ID: ff3cc9bf | #22

  @Odyn
  O widzę, że jak brakuje argumentów, to tylko obrażanie pozostaje i wyzywanie od Ruskich:-) Pajace. Poza tym, to mam wrażenie że jedna i ta sama osoba pisze te kretyńskie komentarze. Mam nadzieję że poseł Jaki przynajmniej za to płaci:-) Pozazdrościć elektoratu

Komentarze są zamknięte