Chcą odwołania Ministra Nowaka za stan kolei

Redaktor Obywatelski1

Klub Solidarnej Polski jeszcze w środę złoży do laski marszałkowskiej projekt uchwały Sejmu obligujący premiera Donalda Tuska do zdymisjonowania ministra transportu Sławomira Nowaka. Zdaniem polityków SP, Nowak ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za fatalny stan kolei.

Według szefa klubu SP Arkadiusza Mularczyka środowe zderzenie dwóch pociągów w stolicy, w wyniku którego ranne zostały dwie osoby, jest kolejnym dowodem na niekompetencję i ignorancję Nowaka w sprawie polskich kolei.

„Skala niekompetencji, ignorancji i wprowadzania w błąd opinii publicznej, co do sytuacji na polskiej kolei jest tak duża, że premier polskiego rządu nie może nabierać wody w usta i mówić, że nic się nie dzieje. (…) Dlatego klub Solidarna Polska przygotowuje projekt uchwały sejmowej, w którym Sejm zwraca się do pana premiera Donalda Tuska z uchwałą obligującą go do dymisji ministra transportu Sławomira Nowaka” – powiedział Mularczyk na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak podkreślił, kolejne czołowe zderzenie dwóch pociągów musi prowadzić do pytania o odpowiedzialność osób, które zarządzają i nadzorują polską koleją, a wreszcie do wyciągnięcia konsekwencji wobec nich.

Dodał, że zdaniem działających na kolei związków zawodowych, polska kolej nie jest w stanie bezpiecznie przewozić pasażerów ani w czasie Euro 2012, ani później. Jego zdaniem, wypadki na kolei mogą odstraszyć zagranicznych kibiców od przyjazdu na piłkarskie Mistrzostwa Europy, czego skutkiem będą wymierne straty gospodarcze.

„To wszystko musi doprowadzić do drastycznych zmian w resorcie infrastruktury czy też w instytucjach odpowiedzialnych za stan polskiej kolei” – zaznaczył szef klubu SP. Mularczyk poinformował także, że Solidarna Polska wystosuje też w tej sprawie pismo do premiera Donalda Tuska.

za: portalsamorzadowy.pl

oprac: ŁŻ

  1. | ID: e7e4fd65 | #1

    Nie mogę zrozumieć,że miliardowe kontrakty,płacone bądż co bądż z naszych podatków bo kwoty tzw. unijne też pochodzą z wpłat krajowych – nie są kontrolowane, nadzorowane a oddawane drogi mogą się rozpaść jak karty do gry!!!!

Komentarze są zamknięte