Prezydent Zembaczyński powinien w pierwszej kolejności zainteresować się napadem, zamiast niego robi to parlamentarzysta

Redaktor Obywatelski9

Poseł Patryk Jaki wystosował oświadczenie, w którym domaga się jak najszybszej interwencji i złapania sprawców napadu na bar w Opolu. Jednak to władze miasta na czele z Prezydentem Zembaczyńskim powinny być najbardziej zainteresowane tym faktem.

Oczywiście można zarzucić Jakiemu działanie populistyczne, jednak należy pamiętać, iż poseł Solidarnej Polski często zabiera głos w tematyce Opola. Bardziej niż Patryk Jaki zaskakują mnie miejscy włodarze na czele z Prezydentem Zembaczyńskim, ponieważ nikt nie zabrał w sposób wyrazisty głosu ws. brutalnego napadu.

Prezydent miasta powinien być pierwszą osobą, która domaga się szybkiego wyjaśnienia sprawy napaści na bar, szczególnie, iż policja dysponuje nagraniem z całego zdarzenia. Jednak ratusz kolejny raz w ważnej sprawie wykazuje bierną postawę. Większą inicjatywę podejmują lokalne oraz ogólnopolskie media, politycy opozycyjni czy internauci, krytykujący działania policji.

Dlaczego w mieście nie możemy mieć silnej i konkretnej władzy, która w każdym wypadku a szczególnie w chwili zagrożenia obywateli wypowiada stanowcze komunikaty które mogą wzmocnić działania policji? Kwestia bezpieczeństwa miejskiego jest ważnym elementem sprawowania władzy samorządowej. Jeżeli dochodzi do sytuacji, w której parlamentarzysta musi zabierać głos w kwestiach samorządowych, o znak, że władza się wypaliła. Skutki odczuwają tylko obywatele.

PS: podobno sprawcy bójki zgłosili się sami na policję, twierdząc, iż tylko się bronili.

autor: Łukasz Żygadło

 1. Eleonora
  | ID: b9153ae7 | #1

  Proszę jeszcze raz obejrzeć zapis z monitoringu lokalu.
  Kije bejsbolowe w cudowny sposób znalazły się w rękach obsługi. Wyjęli je spod lady. Ciekawa obsługa lokalu, nie ma co!
  Wydaje się być czymś prawidłowym, że sprawą zainteresowała się policja. Bo to oni są jak najbardziej do tego uprawnieni.
  Bynajmniej tak bywa w normalnych krajach.
  Później zdają ze swojej pracy raport.
  Prezydentowi i innym władzom.
  Pisze pan:
  „Większą inicjatywę podejmują lokalne oraz ogólnopolskie media, politycy opozycyjni czy internauci, krytykujący działania policji.”

  Nooo, żeby ta inicjatywa nie okazała się dla nas” niedźwiedzią przysługą”
  Bo oto proszę poczytać sobie krzykliwe nagłowki

  Napadają na Kurdów w Opolu. Z pałami, nożami, widłami
  Brońmy Kurdów przed bandziorami
  Domagam się zatrzymania bandytów do końca dnia
  Itd…Itp….
  czyli: wyrok został już wydany?
  Polacy- bandyci napadli na spokojnych i zgodliwych Kurdów :)
  ( a że pały mieli pod ladą?)
  Jak my jako Polacy wypadamy na tle cywilizowanej Europy??
  Jeżeli nawet okaże się, że wina leży po obu stronach, to i tak paskudny nius poszedl w świat!
  Pan poseł tego nie pojmuje?
  Pan redaktor również.

  Swoją drogą, jeżeli pan Jaki ( pan redaktor również) jest tak zatroskany o dobro Opola i komfort jego mieszkanców, to dlaczego nie zajął się sprawą restauracji Napoli???
  oto małżeństwo sympatycznych Włochów przez rok z hakiem upraszało się o koncesję na alkohol.
  Do swoich pysznych dań nie mogli podać nawet lampki wina…
  Wydeptywali ścieżki, prosili o pomoc wszystkich radnych miasta.
  Przypominam pan Jaki wówczas nim był :)
  I cisza! Bezwola totalna! Wszystkich władz miasta.
  Pisała o tym NTO.

  http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100807/REPORTAZ/879818127

  I gdzie była ta ujmująca troska o mieszkańców??
  ..I pojechali sobie restauratorzy do Włoch, ale oni nie byli ” uciskaną mniejszością” ani nie trzymali pał pod ladami :)

 2. Marzena
  | ID: 4e81e540 | #2

  Eleonora ma rację. Działania posła Jakiego i artykuł pana Żygadło to nieodpowiedzialna demagogia. Panowie szkodzą naszemu miastu. Policja nie podlega prezydentowi miasta. Prezydent nie może jej rozkazywać. Czy pan Żygadło tego nie wie? To trzeba się uczyć.

 3. cozakoles
  | ID: 0f886b38 | #3

  W nagraniu dokumentującym rzekomy „napad” na bar nie dostrzegłem znamion, żeby to klienci baru rozpoczęli atak więc o napadzie nie powinno być mowy, jeśli już miałbym się wypowiadać oczywiście. Jednak nie jestem osobą kompetentną, żeby ferować wyroki i nikt oprócz sądu nie jest. Widzę, że szykuje się tu kolejna sprawa w stylu „matka Madzi to bestia”. Media main stream i inni ludzie nie mający uprawnień czy choćby nawet dostatecznego materiału dowodowego nie powinni zabierać głosu po jednej ze stron w tej sprawie dopóki nie skończy się postępowanie prowadzone przez uprawnione organy. Redaktor wszelkiego rodzaju mediów nie powinien być stronniczy, tylko wzorem historyków powinien dążyć do prawdy. Pan Żygadło jak widać powyżej jest totalnym przeciwieństwem

 4. | ID: fb88217d | #4

  Drodzy Państwo- Marzena i ” Cozakoles” – zazwyczaj nie odpisuje na forum, jednak zastanawiają mnie Państwa wpisy. Otóż w jaki sposób ja szkodzę miastu, odnosząc się do mojego powyższego tekstu? Czy krótka refleksja o zaangażowaniu prezydenta w życie miejsce to demagogia? Prezydent Miasta oczywiście, nie może niczego nakazać policji, jednak odbywają się częste spotkania prezydenta z komendantem na których można ustalić wiele ważnych rzeczy. Zadaniem prezydenta jest dbać o bezpieczeństwo miasta w równie dużej mierze jak policji, jednak ma do tego inne narzędzia. Zamiast zabierać pieniądze na większą ilość partoli, można pomyśleć o dodatkowych funduszach, można uzgodnić działania z komendantem, jak również można za pomocą uchwał wprowadzać w życie przepisy pomagające mieszkańcom. Jest również Straż Miejska, która zwyczajnie nie działa- po co się płacić tak wielkie pieniądze na miejskich zjadaczy pączków?

  Proszę mi powiedzieć gdzie jestem stronniczy? Raz prezydenta bronię jak w przypadku wyroku, raz krytykuję jak w przypadku napadu. Oczywiście jestem prawicowym redaktorem, jednak każdy kto czyta NGO, doskonale wie jaki jest profil naszej gazety. W przypadku napadu nikogo nie osądzam, nie wydaje wyroku i nie mam takich ambicji. Nie wiem, dlaczego jestem przeciwieństwem i jestem stronniczy, jednak na to pytanie odpowiedź zna tylko autor komentarza. Zawsze piszę to co w danej chwili myślę i tak pozostanie.

  Pozdrawiam
  Łukasz Żygadło

 5. Marzena
  | ID: 4e81e540 | #5

  Proszę zadać sobie trochę trudu i sprawdzić jakie są kompetencje prezydenta, policji i straży miejskiej. Przyda się panu trochę wiedzy na ten temat. Nie będę panu udzielać korepetycji. To nie moje zadanie. Musi się pan jeszcze wiele nauczyć. Powodzenia w nauce!

 6. ręce opadają
  | ID: c6a2c378 | #6

  a moze by ktos pomyslal o tym, ze wlasciciel baru po kolejnym juz napadzie po prostu chcial sie zabezpieczyc, trzymajac pod lada ten kij? jesli nie mogl liczyc na policje..??? jesli faktycznie bylo tyle zgloszen, a zero reakcji policji to chyba kazdy, by w koncu zaczal cos robic w kierunku swojego bezpieczenstwa?

 7. ręce opadają
  | ID: c6a2c378 | #7

  Brawo pani Marzeno.. rece opadaja.. niech sie pani troche doksztalci.. to ze prezydent nie ma wplywu na policje to nie znaczy, ze nie moze jej publicznie pietnowac.. pod presja wiele mozna zdzialac.. a siedzac cicho w ratuszu niczego sie nie osiagnie..

 8. Marzena
  | ID: 4a83ed92 | #8

  Piętnować i apelować może każdy, niekoniecznie prezydent miasta. Równie dobrze można by mieć pretensje o brak nacisków np. do wojewody, marszałka, biskupa ordynariusza, rektorów opolskich uczelni czy innych lokalnych autorytetów. Prawda wygląda tak, że od ścigania przestępców jest policja a nie prezydent, wojewoda, biskup, rektor czy straż miejska. Panowie uprawiacie demagogię albo nie macie elementarnej wiedzy co do kogo należy.

 9. Eleonora
  | ID: 1e4281e8 | #9

  A czy prawicowy redaktor zna (albo może choć słyszał o pięciu Prawdach Polaków?)

  Jesteśmy Polakami!

  Wiara ojców naszych jest wiarą naszych dzieci!

  Polak Polakowi bratem!

  Co dzień Polak narodowi służy!

  Polska Matką naszą – nie wolno mówić o Matce źle!

  Wypada więc wkraczać na ścieżynkę udeptaną przez GW (zdefiniowaną przez redaktora Michalkiewicza jako
  ” Żydowską gazetę dla Polaków” wzorem okupacyjnej ” Niemieckiej gazety dla Polaków” :)
  Nie zauważa szanowny pan, konfliktu interesów?
  Oni syjoniści, my jakby troszkę mniej….
  czy nadal mam cytować pisaninę redakcji tejże gazetki??
  W którą stronę kombinują??

  ” Kurdowie to niekoniecznie Turcy”

  Przede wszystkim on nie jest Turkiem ,a Kurdem. Sa niemile widziani w Turcji. Walczą o swoje prawa. Dlatego ciągle mają problemy i to w całej Europie. (…) W ich świadomości jest jedno czuć się ofiarami i podejrzewać wszystkich wkoło o niesprawiedliwość. Taka jest ich mentalność. Z jednej strony jest to zrozumiale, ponieważ zabrano im land Kurdystan o który ciągle walczą. Nie mają swojego państwa.” –

  No proszę, proszę- winni znowu ci wredni Polacy.
  Słusznie, że odezwały się głosy ludzi zacnych i mądrych. Jak pan poseł, który żąda czy pomniejszego pana Ociepy, który oczekuje oficjalnych przeprosin ze strony władz miasta….
  ( za co szanowny panie? Proszę przegladać Kroniki Policyjne i oficjalnie przepraszać ofiary różnorakich bandyckich napadów, ale w swoim imieniu bardzo proszę, może być z goździkiem w ręku :))

Komentarze są zamknięte