NGO Gliwice: Wystawa w Bydgoszczy zarekwirowana! Piszmy protesty!

Niezależna Gazeta Obywatelska

Wystawa „Wybierz Życie”, która w niedzielę stanęła na placu w centrum Bydgoszczy, po interwencji części mediów oburzonych tym, że wyjawia się prawdę o aborcji została zarekwirowana.

Zarząd dróg miejskich wydzierżawił Fundacji Pro – prawo do życia teren na Starym Rynku w Bydgoszczy do zorganizowania wystawy Wybierz Życie w dniach 22-28 kwietnia. – mówi Mariusz Dzierżawski, członek Rady Fundacji, który udał się dziś do Bydgoszczy. – Funkcjonariusze miejscy przywłaszczyli sobie plakaty bez wiedzy organizatorów i zniszczyli ekspozycję. Fundacja zdecydowanie protestuje przeciwko temu, to działanie bezprawne, będziemy domagali się naprawienia szkody, przedłużenia ekspozycji i zadośćuczynienia za utrudnienia w przeprowadzeniu wystawy.

W 1966 roku władze komunistyczne uwięziły kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, by przeciwstawić się tzw. ofensywie dewocjonalnej, która ponoć wyrażała się w „publicznym demonstrowaniu sfanatyzowania religijnego”. Widocznie niewiele się od tamtego czasu zmieniło, skoro dziś „więzi” się wystawę, która demonstruje tylko (lub aż?) prawdę.

„W tej chwili próbujemy skontaktować się z naszymi prawnikami, którzy powiedzą nam, jakie można podjąć kroki w tej sytuacji – powiedział wolontariusz fundacji Tomasz Baranowski. – Mamy podpisaną wiążącą umowę z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, który wynajął nam obszar starego Rynku pod tę ekspozycję. Zatem ta umowa została złamana. Próbujemy sprawdzić jakie możemy podjąć kroki, aby ją przywrócić, a przynajmniej odzyskać” – dodał Baranowski.

Jeżeli wystawy nie uda się przywrócić w tym samym miejscu – jak zapowiadają organizatorzy – będzie ona prezentowana w kolejnych bydgoskich parafiach.

——————————————-

W niedzielę 22 kwietnia na Starym Rynku w Bydgoszczy stanęła wystawa „Wybierz Życie”. Wiadomo, że ukryte okrucieństwo jest tolerowane, a ujawnione jest nie do zniesienia. Gazeta Wyborcza nie wytrzymała. Zażądała … ukrycia okrucieństwa.

Jeszcze tego samego dnia na portalu gazeta.pl pojawił sie tekst pt. Wstrząsające zdjęcia o aborcji. Bydgoszczanie oburzeni.

„Straszne rzeczy”, „coś tak odrażającego”, „i jeszcze te płody” zdają się najbardziej przerażać samego autora. Jak ma mówić o wyborze kobiety na tle rozerwanych szczątków dzieci?

Jedyne co słychać, to krzyk tych dzieci o ich braku wyboru.

Piszcie, dzwońcie, rozpowszechniajcie1

Prezydent Miasta Bydgoszczy

ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz

tel. 52 58 58 358

fax. 52 58 58 301

[email protected]

Na facebooku pojawiło się wydarzenie: Sprzeciw dla ukrywania prawdy o aborcji

Zapraszajcie znajomych!

Autor: Marek Waniewski, NGO Gliwice, Fronda Gliwice

Komentarze są zamknięte