Subiektywny przegląd tygodnia: Zapraszamy na marsz, bo w sejmie się biją!

Redaktor Obywatelski2

Z Opola

Nasz opolski poseł, co wstyd mi za niego, za przeproszeniem Kępiński Adam, kolejny raz opluł nasze miasto. Bo jeżeli, ktoś nazywa Sejm RP „oborą” i bredzi o maśle w łyżeczce z mównicy sejmowej, przyznaje się później, że pochodzi z Opola, to wstyd dla miasta. No wstyd.

Były szef opolskiego NFZ Kazimierz Łukawiecki domaga się 100 tys złotych odszkodowania za mobbing od swojego byłego przełożonego Jacka Paszkiewicza- obecnego prezesa NFZ. Łukawiecki jest skromny, oświadczył bowiem, że część pieniędzy zachowa, część przekaże. Nie wiadomo tylko gdzie. Może do któregoś banku?

Przedstawiciele wszystkich gmin, które będą wchodzić w skład Aglomeracji Opolskiej, są zachwycone tym pomysłem. Bardzo mnie to cieszy i mam głęboką nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze. To jedna z szans na dalszy rozwój regionu. Brawo!

Zapraszamy wszystkich na marsz w obronie TV Trwam, który wyruszy w niedzielę o godzinie 13.00 spod opolskiej Katedry. To ważne, aby pokazać wszystkim, że nie chodzi tu o wierność dla TV Trwam, ale o sprawiedliwość. Przyzwolenie na nieuczciwe traktowanie TV Trwam, będzie przyzwoleniem na kolejne ataki na kościół oraz media katolickie w tym kraju. Mówimy temu stanowcze nie!

Z Kraju

Zabawnie było w tym tygodniu w Sejmie. Tusk musiał się mocno namęczyć aby opanować emocje, jednak kolejny raz odniósł osobistą porażkę. Pęka nam premier coraz częściej. Podobno zajada jakieś tabletki na uspokojenie, a zaraz po bieganiu pije ziółka kupione na „Monciaku”. Widać, że działają.

Spocił się trochę Wiceminister Zdrowia Jakub Szulc, gdy kolejny raz był pytany o leki onkologiczne. Jedno jest pewne- obecne władze Ministerstwa Zdrowia, są najgorsze w historii III RP. Jetem o tym w pełni przekonany. Arłukowicz za dużo krzyczał, więc sam sobie nagrabił.

Dzisiaj tak, troszkę o ministerstwach. Tym razem na blat bierzemy sport. Na stronach Ministerstwa Sportu, widnieje berliński stadion olimpijski. Cóż, może Sławomir Nowak na stronach Ministerstwa Transportu zamieści zdjęcia niemieckich autostrad? Przecież kiedyś, ma być u nas tak samo? Więc, cóż to szkodzi?

Jacek Żakowski niczym ojciec tłumaczył Posłowi Gibale z RP, dlaczego ustawa o 1% podatku dla partii jest zła. Przedstawiciel ” naćpanej hołoty” słuchał uważnie i wyciągał wniosku. Wyszło na to, że Żakowski będzie autorem nowego projektu ustawy, który będzie zakładał możliwość przekazania 100 złotych z podatku, przez każdego obywatela dla partii. Cóż, chcą nas tylko oskubać, ale to szczegół.

Krótki ten nasz przegląd w tym tygodniu. Jednak nie mam ochoty pisać o tłukących się parlamentarzystach czy kretyńskich projektach ustaw Ruchu Palikota. Każdego dnia zaczynam coraz bardziej wątpić w polską politykę. Najbardziej to jednak krzepi, że NGO posiada już tysiące stałych czytelników, wiara wraca, że możemy tu porozmawiać, nawet pokłócić się „Na poważnie”, podobnie jak tytuł nowego dwumiesięcznika. Dziękujemy!

Autor: Łukasz Żygadło

 1. Eleonora
  | ID: d578bae3 | #1

  Panie Redaktorze!

  Wiernym musi pan być żonie lub wzniosłym ideałom.
  Nikt Panu nie każe ” być wiernym” dla telewizji Trwam!

  Nadmienię tylko, że telewizja Trwam jako jedyna pośród wszystkich mediów uczy Polaków prawdziwej kultury!
  Mówi o naszej historii, uczy wiary, wskazuje na podstawowe wartości, którymi powinnismy kierować się w życiu.
  Krótko mówiąc edukuje zamiast Big Brodera.
  Co ” w tym kraju” bywa gorszące i niepotrzebne.

  Chociaż… wierność bywa w cenie… na każdej płaszczyźnie życia…
  Osobistego i publicznego!
  Do jutra wiec :)

 2. Anonim
  | ID: b743be11 | #2

  „Nasz opolski poseł, co wstyd mi za niego, za przeproszeniem Kępiński Adam, kolejny raz opluł nasze miasto. Bo jeżeli, ktoś nazywa Sejm RP „oborą” i bredzi o maśle w łyżeczce z mównicy sejmowej, przyznaje się później, że pochodzi z Opola, to wstyd dla miasta. No wstyd.”

  Poseł był blisko bo Sejm w Polsce to nie obora ale chlewik, bo ma koryto i posłowie chrumkają z przejedzenia paszą, gdy naród polski głoduje. Jedyne o co dbają by pasza nie spadała z koryta i plebs się nie załapał.

Komentarze są zamknięte