Jadwiga Chmielowska w niedzielę rozpoczyna głodówkę w obronie lekcji historii w szkołach

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Jadwiga Chmielowska, która całe swoje życie poświeciła na walkę o wolna Polskę mimo trzech przeżytych zawałów rozpoczyna w niedzielę 15 kwietnia  br. w Katowicach strajk głodowy.  To jej wyraz solidarności z głodującymi w Krakowie w obronie lekcji historii Polski w szkołach.

Mirosław Mrozewski: Pani Jadwigo dlaczego przystępuje pani do tego protestu?

Jadwiga Chmielowska: Zaczęli wspaniali Ludzie w Krakowie,przerwali na prośbę kardynała . Przyłączyła się Warszawa,następnie Siedlce. Teraz czas na Śląsk. Zbyt ważna to sprawa, aby pozostawać w cieniu.

Udało mi się zebrać dawnych działaczy Solidarności Walczącej oraz wspaniałych, świadomych wartości narodowych młodych ludzi. Ślask zgodnie już z tradycją nie może pozostać bierny w obliczu zagrożenia Polskości a takim jest haniebny pomysł likwidacji lekcji historii i ubożenie szkolnictwa.

No nie mają z panią łatwego życia na Śląsku ludzie z Ruchu Autonomi Śląska. Teraz przyszedł czas na tych, którym przeszkadza Polska kultura oraz  historia w Warszawie.

– Ja mogę nie ukończyć głodówki, bo jak skoczy mi ciśnienie to mnie lekarz wykluczy. Jestem po 3 zawałach, ale nie mam uszkodzeń serducha wszystkie były pod kontrolą w szpitalu i od razu robiono zabieg. Chodzę po górach i pływam kilometrami więc powinno być dobrze.

Cóż źle się dzieje w naszej Ojczyźnie i czas zmienić metody walki o Polskę. Musimy się zorganizować, wszystkie pozytywne pro Polskie siły muszą razem podjąć walkę. Warszawa musi znowu być stolicą Polski a nie miastem namiestniczym obcych sił.

Ludzie tacy jak pani, pan Krzysztof Wyszkowski oraz św. pamięci pani Anna „Solidarność” Walentynowicz to śmiało można rzec ikony walki o Polskę. Pani była solą w oku komunistów przez wiele lat. List gończy na panią wydany przez SB był  w mocy aż do początku lat 90 tych kiedy to już podobno upadł komunizm. Da się w końcu odzyskać Polskę z rąk układu?

– Niestety słabo jesteśmy zorganizowani, jak już wspominałam musimy się My Polacy zjednoczyć dlatego wraz z kolegami z NZS z lat 80 tych oraz działaczami z Jastrzębia i obecną młodzieżą zaczynamy strajk głodowy.

We wtorek dołączy do nas Rysio Nikodem wiceprzewodniczący regionu „S” z roku 1981. Śląsk wystawia silną ekipę mamy więc nadzieje, że uda nam się zmotywować Polskę i Polaków. Strajk głodowy który podejmujemy będzie miał miejsce Tarnowskich Górach.

Z jednej strony podziwiam panią, a z drugiej jednak trochę martwi mnie forma protestu. Tusk z Komorowskim będą pewnie zacierać ręce a Kiszczak z Jaruzelskim będą klaskać w dłonie na każdą informację o pogorszeniu się zdrowia pani oraz przyjaciół.

– Mam nadzieję, że przyłączy się do nas wielu na terenie całej Polski i to właśnie decydenci z Warszawy będą raczej gryźć palce ze strachu.

Dziękuje za rozmowę i życzę powodzenia oraz zdrowia mimo wszystko

Warto w tym miejscu podkreślić, że to już nie tylko historia ale cale szkolnictwo jest demolowane przez obecną ekipę rządzącą. Zamieszczamy poniżej tekst oświadczenia jakie przesłano na ręce pani Jadwigi Chmielowskiej.

Moi Drodzy,

30 marca na posiedzeniu Komitetu Fizyki PAN uchwaliliśmy Stanowisko Komitetu w sprawie nauczania fizyki w szkołach; brałem w jego przygotowaniu czynny udział. Ponieważ w mediach cytowane są jedynie jego fragmenty, przesyłam pełną wersję naszego stanowiska z prośbą o rozpowszechnienie. Sposób i wymiar nauczania fizyki też waży na pozycji i przyszłości naszej Ojczyzny.

Kuba Rembieliński

Źródło: www.mediarp.pl

 1. ja
  | ID: a7ffadcb | #1

  Sprytne.
  Odchudzi się i zrobi sobie przy okazji trochę reklamy HI HI

 2. ty
  | ID: a7ffadcb | #2

  sprytne
  Odchudzi się trochę i będzie miała trochę reklamy. HI HI

 3. on
  | ID: a7ffadcb | #3

  A dlaczego dopiero w niedziele – Czyżby musiała założyć rezerwy tłuszczowe??

 4. antynacjonalista
  | ID: 83ed3fb9 | #4

  Teraz czas na Śląsk?Ta pani pochodzi z czerwonego Zagłębia.
  Tak czy owak czas zmienić tą komunistyczną historię naszego Śląska!

Komentarze są zamknięte