Moja odpowiedź: Krytykuję i staram się pisać prawdę, nawet jeśli ona drażni

Redaktor Obywatelski7

Osobiście jestem wierny ideom. Mam konserwatywne poglądy. Jednak nie zmienia to faktu, że jestem krytyczny wobec działaczy PiS, którzy wyniszczają najważniejszą partię opozycyjną, ponieważ zachciewa im się lokalnych karier politycznych.

Ostatnio opublikowałem mój komentarz odnośnie oddzielnych obchodów 2. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Na samym końcu tego krótkiego tekstu zamieściłem informację, iż  spośród partii politycznych tylko działacze Solidarnej Polski organizują obchody rocznicowe w Opolu.

Pewien człowiek na forum (oczywiście domyślamy się kto to jest) zarzuca mi „kolejne kłamstwo”. Proszę może przytoczyć przykład poprzednich kłamstw bo nie pamiętam? Proszę też powiedzieć, co zorganizowali działacze PiS, jeżeli chodzi o uroczystości rocznicowe? Jedyne zaproszenie redakcja NGO otrzymała z biura Posła Patryka Jakiego, dlatego też uznałem, że są jedynymi organizatorami. Kolejnym organizatorem był tradycyjnie Klub Gazety Polskiej, w Opolu do którego dołączyli działacze PiS ze swoimi banerami, a to chyba znacząca różnica?

Ja rozumiem, że działacze PiS w regionie wraz z liderem Sławomirem Kłosowskim nie mają pomysłu na politykę, gdyż jedynym inicjatorem wszystkim pomysłów w tej partii był Patryk Jaki. Ale kochani, trzeba się sprężać, bo przyjdzie czas wyborów i w Radzie Miasta Opola dostaniecie dwa, może trzy mandaty. Czy o to wam chodzi?

Zawszę będę kibicował PiS-owi. Jest to dla mnie bardzo ważna partia. Jednak nie pozwolę jej niszczyć. Proszę wymienić mi inicjatywy radnych PiS (oprócz radnego Czerwińskiego, który de facto nie jest członkiem partii)? Proszę powiedzieć kiedy ostatnią konferencję prasową zorganizował Poseł Kłosowski i czego ona dotyczyła? Gdzie jest Poseł Żyżyński?

Wszystkie marsze, obchody, uroczystości oraz lokalne spotkania patriotyczne organizują działacze SP.  Za co więc chwalić PiS w regionie?

Zostałem (jak również całe NGO) przyrównany do dziennikarzy TVN, kiedy to NTO i GW mają pisać prawdę. Bardzo przykre porównanie… Na koniec już, dodam tylko, iż tekst, który wywołał takie kontrowersje, był moim krótkim komentarzem do osobnych obchodów najważniejszej tragedii narodowej po 1945 r. Nie była to relacja z opolskich obchodów, gdyż został opublikowany o godzinie 13.00… Dlatego tym bardziej nie rozumiem ataku na mnie.

Poseł Patryk Jaki nie płaci mi za teksty, dodam tylko, iż działacze SP są również często krytykowani w moich tekstach jak działacze PiS. Cenię niezależność, dlatego zarzucanie mi manipulacji i kłamstwa, jest robotą nieuczciwych ludzi pracujących dla lidera Kłosowskiego, który jak widać, ma tylko taką receptę na politykę.

Cóż, pozdrawiam osobę, która tak bardzo się wysiliła i tyle napisała. Wybaczam:-) Prawica powina się zjednoczyć, a powielanie bredni oddala nas tylko od tego celu.

Autor: Łukasz Żygadło

 1. Eleonora
  | ID: 1d0a7565 | #1

  Panie Redaktorze!

  Ze wszystkim się z Panem zgadzam!
  Naprawdę ze wszystkim.
  Jednakże wyliczanie kto zapłacił za Mszę w intencji zmarłych- uważam za niegodziwość…
  ( nota bene, po co wam Msze, skoro tuż po Nich w ramach ewangelicznych słow ” Aby byli Jedno” oczywiście
  jedni lecą pod pomnik, drudzy pod ratusz….
  Jaki jest PIS, wiedzą wszyscy!
  Przed wyborami, po wyborach, wiadomo!
  Przy czym pisanie w kółko, że pan Jarosław jest nieświadom, co się dzieje ” w terenie”, uważam za głupotę i w końcu- za obrażanie inteligentnego w końcu działacza :)
  A państwo bez końca tłumaczycie tę niemoc PISu, tym ” w stolicy nie wiedzą jak u nas jest” Bzdura szanowny panie wierutna!!!
  A pan Żyżyński jasno mówił, że niczego zmieniać w regionie nie zamierza! Ja to słyszałam, przyjęłam do wiadomości, dlatego też- mojego głosu nie uzyskał!
  Co nie świadczy o tym, że uzyska go poseł Jaki- miś wędrowny- od partyi do partyi :)
  Zachowanie nizalezności jest trudnym wyzwaniem ale naprawdę- warto spróbować, panie redaktorze.

  PS. A największą tragedią narodową Polski po 1945 roku, jest jej unicestwienie szanowny panie.

 2. Karafka i Pako
  | ID: 7122b351 | #2

  brawo dla redaktora!

 3. Ojciec Dyrektor
  | ID: cf5ad6c8 | #3

  @Eleonora
  „jedni lecą pod pomnik, drudzy pod ratusz….”
  Nie dezinformuj i nie stwarzaj iluzji jak GW.
  Najpierw ludzie poszli pod pomnik a potem zostali zaproszeni pod ratusz, więc jako twój zwierzchnik nakazuję ci Anno – zamilcz i siedz cicho, bo tu w Toruniu mamy już dosyc tych twoich ciągłych wyskoków.

 4. foxmann
  | ID: b3329c78 | #4

  niech pan swojego zamiłowania do PiSu nie nazywa poszukiwaniem prawdy, bo to uwłacza pojęciu Prawdy. To co najwyżej pańskie bardzo kontrowersyjne zdanie na dany temat.

 5. Eleonora
  | ID: 146a2c81 | #5

  Czasami Prawda i PIS róznymi drogami się przechadza :)

  Jednakże tutaj chodzi o przyzwoite upamietnienie Ofiar katastrofy smoleńskiej.
  przypominam, że ludzi różnej profesji, poglądów, partiii, stowarzyszeń itp…
  Nie można bez końca pisać, że elita, wyjątkowi czy wybitni…
  Bo tym sposobem podświadomie zubożamy… siebie!
  Doprawdy, jeszcze kilku wybitnych i mądrych ludzi w Polsce pozostało!
  Przy czym trudno zgodzić się z definicją wybitności wobec (choćby) pani Jarugi czy początkującego w polityce Karpiniuka?!
  Nie popadajmy w tani sentymentalizm.
  Poza tym nie czas na okładanie się wieńcami, litosci!
  Należy raczej zapytać władze dlaczego ich nie widzieliśmy? Pana Zembaczyńskiego, którego wybraliśmy swoim prezydentem miasta?!
  Wojewodę czy Marszałka?
  Ale, czy organizatorzy zadbali o to, by pójść do tych ludzi z zaproszeniem?!
  Jeżeli, przyjeli, to dlaczego nie przyszli i nie stanęli obok swoich wyborców?
  A może zaniechano tego, bo ” to nie nasi ludzie”?!
  Zawłaszczanie Ofiar tej katastrofy jest nadużyciem, podobnie jak zawłaszczanie statusu Organizatora!
  najważniejsze, że społeczeństwo chce pamiętać, bez względu na przynależność partyjną!!!
  ( czy pan poseł i jego drużyna to kiedyś zrozumieją???)

 6. foxmann
  | ID: b3329c78 | #6

  pani Eleonoro: Pan Zembaczynski bez względu na to co kto myśli na jego temat nie ma chyba obowiązku chodzenia na seanse smoleńskie. To tylko prezydent miasta. Nie wiem nawet czy od nas z Opola ktoś zginął w tym wypadku. Poza tym co jest rozsądnego i przede wszystkim godnego w słuchaniu bredni Jarosława Kaczyńskiego o zdradzonych o świcie, zamachu (niczym nie potwierdzonym) oraz klimacie typu „Jarosław Polskęzbaw”. Bez przesady. Idzie ten, kto odczuwa potrzebę uczestniczenia w czymś takim.

  Ma Pani także rację w kwestii nadużycia słowa elita: Ci, którzy zginęli to byli przede wszystkim urzędnicy wysokiego i najwyższego szczebla i tyle. Większość z nich wykonywała swoje zadania słabo w porywach przeciętnie.

 7. Eleonora
  | ID: 146a2c81 | #7

  @foxmann

  Szanowny panie, nie wiem czy był pan łaskaw zauważyć, że w katastrofie smoleńskiej zginęli funkcjonariusze państwowi. Bez wzgledu na to czy ich lubielismy czy nie- obowiązkiem przedstawicieli państwa jest uczestnicznie w obchodach upamiętniających swoich poprzedników i rodaków.
  Nie wiem czy pośród zmarlych byli mieszkańcy miasta, ale byli mieszkańcy naszego państwa!
  Nie po to tworzymy własną państwowość by rozbijać ją na dzielnice :)
  O jednym takim, co mieszkał i pisywał w języku polskim, ale nie uwazał się za Polaka, Herbert napisał:
  ” Biedny bezpaństwowiec”…
  Pana również dopadło?
  Poza tym pisanie o rocznicy cudzej śmierci jako” seansie smoleńskim” jest niegrzecznym. Mozna nie lubieć organizatorów tychze obchodów ( takim szczeniackim zachowaniem, sami dopraszają się o to)
  Czy również rodzinne uroczystości, upamiętniające swoich bliskich nazywa pan seansem pełnym bredni?!
  Nieładnie!
  Jedni nieuprawnienie gloryfikują niektóre postacie, a inni niepotrzebnie pomniejszają je i wyszydzają… Po co?!?!

  Reasumując: psim obowiązkiem władz państwowych jest uczestniczenie w ważnych rocznicach.
  Nie tylko kolejnej rocznicy ataku na WTC, ale ważnych dla własnego narodu!
  A, ta katastrofa jest dość ważnym wydarzeniem dla wielu Polaków.
  Przy czym nie wszędzie przemawiał pan Jarosław Kaczyński, bez strachu…

Komentarze są zamknięte