Ciekawa sesja Rady Miasta Opola

Redaktor Obywatelski1

Wczoraj tj. 29 marca 2012 r., odbyła się sesja Rady Miasta Opola, która zaowocowała kilkoma ciekawymi zdarzeniami.

Wybrano trzeciego wiceprzewodniczącego Rady Miasta, którym został przedstawiciel klubu SLD Piotr Mielec. Jego wybór, to kompromis, ponieważ Mielec został trzecim wiceprzewodniczącym po Marcinie Ociepie i Violetcie Porowskiej, którą SLD chciało odwołać uznając, że PiS jest zbyt małym klubem w Radzie Miasta.

Bardzo ciekawe było głosowanie prezydenckiej uchwały dotyczącej budowy Parku Technologicznego w Opolu. Uchwała bowiem przeszła głosami nie koalicji, lecz sumą głosów PO,  PiS oraz SP.  Przeciwni uchwale w tym wydaniu byli radni RdO oraz  SLD.

Zaskoczyli radni Solidarnej Polski Michał Nowak i Przemysław Bukowski, którzy nie wrócili z przerwy obiadowej na głosowanie dotyczące nadania jednej z ulic na Małym Rynku imienia Havla. Sami bowiem wnioskowali o nazwanie tej ulicy imieniem Anny Walentynowicz.

Na sesji przegłosowano również podwyżki za wywóz śmieci o 6 %. Jak informuje Gazeta Wyborcza doszło nawet do zabawnej sytuacji, ponieważ podwyżkę uchwalono podczas drugiego głosowania, bowiem podczas pierwszego zabrakło radnych koalicji na sali… Będą też pieniądze na sterylizację bezdomnych kotów.

Należy pochwalić Ratusz, iż przez całą Sesję na sali obrad wisiała Polska Flaga Narodowa.

autor: Łukasz Żygadło

  1. Kazik
    | ID: d19e9f88 | #1

    O co chodzi z tym zdjęciem ?
    Poseł Jaki głosuje w Opolskim ratuszu ?
    Dzisiaj widziałem go w sejmie jest bardzo mobilny.

Komentarze są zamknięte