Prokuratura w Bielsku-Białej domaga się kary 2 lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat dla Prezydenta Miasta Opola Ryszarda Zembaczyńskiego (PO). Dodatkowo prokurator domaga się zapłaty grzywny wysokości 100 tys. złotych.
Sprawa toczy się od 10 lat a dotyczy przekroczenia uprawnień i udzielenia kredytu na 1,5 mln złotych przez trójkę opolan w tym Ryszarda Zembaczyńskiego który w 2001 roku był dyrektorem oddziału banku BOŚ. Czytaj więcej…

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł


![medium_photo_ratusz_nowy [opole.pl]](http://ngopole.pl/wp-content/uploads/2011/10/medium_photo_ratusz_nowy-150x129.jpg)

![Zaksa [mojsportopolski.blogspot.com]](http://ngopole.pl/wp-content/uploads/2011/10/Zaksa-150x150.jpg)



