Watch DOG: Sprawą Rodłaków zainteresowały się NTO i GW. Jaki efekt?

Redaktor Obywatelski1

Kolejny raz „Nowa Trybuna Opolska” oraz „Gazeta Wyborcza” w Opolu nie podały źródeł, z których zaczerpnęły wiedzę na konkretny temat.

Tym razem chodzi o sprawę wyjazdu Rodłaków do Wrocławia na uroczystości rocznicowe, którą niedawno opisaliśmy. Miasto odmówiło dofinansowania wyjazdu w kwocie bagatela  1 tys. zł!  Co to jest w pół miliardowym budżecie miasta.„Niezależna Gazeta Obywatelska” w Opolu informowała o tym blisko dwa tygodnie temu w artykule „Prezydent Opola zakpił z Rodłaków”.

Zainspirowany tymi doniesieniami opolski Radny Michał Nowak (Solidarna Polska) zamiast oddać Rodłakom swoją dietę radnego lub zrobić zbiórkę wśród radnych dla których te wartości coś znaczą, zwołał kolejną konferencję prasową, na której skrytykował Prezydenta Zembaczyńskiego za jego zachowanie wobec opolskich Rodłaków. Szkoda, że NGO był tylko inspiracją do ataku na Prezydenta Opola i to w mało wyszukanym stylu ponieważ porównał go do Adolfa Hitlera.

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że nadal nie ma pieniędzy na transport dla działaczy Związku Polaków w Niemczech, a organizator uroczystości we Wrocławiu  ich nadal poszukuje. Może ktoś wreszcie sypnie groszem z tego całego pisania.

Autor: Watch DOG

  1. Karteziusz
    | ID: 75ccfbd0 | #1

    skandal!

Komentarze są zamknięte