Subiektywny przegląd tygodnia: Kłosowski lubi „Ministro” Muchę i Nowaka, a Ziobro na prezydenta!

Redaktor Obywatelski2

Z Opola

Poseł Sławomir Kłosowski to równy chłopina. Potrafi docenić wysiłek Donalda Tuska, dlatego pochwalił rząd! Polityk z Opola widzi w nim dwa plusy. Minister Mucha jest piękna a Minister Nowak przystojny. Oto była jego merytoryczna uwaga.

Naczelny opolskiego wydania „Gazety Wyborczej” nie potrafi napisać o politykach PiS inaczej niż „PiSowcy”. Każdy się przecież domyśla, że to nie jest oznaka sympatii. Rozumiem gdy jeden z redaktorów w tekście na 10 linijek używa takiego określenia 5-6 razy, ale naczelnemu nie wypada… no może się mylę.

Poseł Tomasz Garbowski zainterweniował! Zwrócił się do Marszałka Józefa Sebesty z prośbą o pomoc dla brzeskich koszykarek. Panie Tomaszu chwalimy! Działa Pan w Sejmowej Komisji Sportu więc jest to Pana zadanie. Brawo!

Natomiast Prezydent Tomasz Wantuła (ten gość z Kędzierzyna-Koźla) postanowił zrobić sobie reklamę na przyszłość. Podreptał do przedszkola aby nauczyć małych obywateli swojego miasta jak udzielać pierwszej pomocy. To jest dopiero zapewnienie sobie głosów na następne kadencje.

Chciałbym kolejny raz na łamach Subiektywnego Przeglądu Tygodnia pochwalić Szymona Ogłaze. Radny i Dyrektor biura Wojewody Opolskiego, to jedna z nielicznych osób w PO wykazujących zaangażowanie. Wcześniej chłopina poparł protestujących ws. ACTA. Brawo!

Opole uczciło pamięć Żołnierzy Wyklętych. NGO tam było!

W tygodniku „Śląska Gazecie” w stałej zakładce o Opolu tekst NGO o tym jak Prezydent Zembaczyński zapomniał o Rodłakach. Brak w Opolu w budżecie miejskim 1 000 zł na autokar. Sic!

Z Kraju

Jerzy Miller zdradził swój wielki sekret. Przyznał się, że ostatnio śnił mu się Jerzy Szmajdziński, który prawie wyjawił tajemnicę smoleńskiej katastrofy. Tak się zastanawiam, co oni na tej lewicy palą?

Minister Mucha dokonała gwałtu na języku polskim. Ale od początku, gdyż najpierw prawie się przewróciła wchodząc do programu Tomasza Lisa. Potem zażyczyła sobie, aby mówić do niej „Pani Ministro” ku chwale wszystkich feministek! Prof. Bralczyk uznał to za gwałt. Joasia jest biedna w ostatnim czasie, trzeba szczerze przyznać.

Szkoda, że nikt nie zaprosił pomysłodawczyni Narodowego Centrum Sportu, byłej minister Elżbiety Jakubiak na pierwszy oficjalny mecz kadry na tym obiekcie. Szkoda, widać, że nie każdego się docenia w tym kraju. Czy właśnie odkryłem nowość?

Minister Nowak spowiadał się przez Komisją Infrastruktury ze swoich dotychczasowych osiągnięć. Było ich mało, dlatego postanowił czarować swoim urokiem. Podobno siedmiu posłankom zmiękły nogi w kolanach a 6 posłów się zakochało.

Miro Drzewiecki chwalił się, że dostał mnóstwo sms-ów z gratulacjami zaraz po otwarciu stadionu. Miro został ojcem sukcesu. Idąc dalej tym tropem może okaże się, że kontrakty z tak wielkimi premiami przygotował nie kto inny jak jego asystent Marcin Rosół vel. „załatwiam prace przez facebooka”.

„Zibi” Ziobro już wyskoczył z gotowością kandydowania z ramienia całej prawicy na prezydenta, wobec wycofania się Jarosława Kaczyńskiego. Doprawdy szybkość pewnych polityków jest zaskakująca.

Autor: Łukasz Żygadło

PS: Wybierz NGO na portalu Twitter! Codziennie nowe krótkie komentarze. Zapraszamy!

 1. Waldemar
  | ID: 93a4f60a | #1

  Wyrazy szacunku i uznania dla : Jaki, Zielonka, Religa, Czerwiński, Walkiewicz, Sanocki, Kasków etc. Są to osoby przez lata wykłaszane.

  P S Jak „Jarosław Wielki” nie będzie już prezesem to nie będzie do kogo latać na dywanik żalić się i dyrdymały opowiadać. Mariusz Kamiński nie pozwoli sobie na „dywanikowanie”.

 2. Waldemar
  | ID: 93a4f60a | #2

  Jeszcze jedno – „Lożę” pewnego radia należy zdjąć z anteny. Niektórzy wystąpienia medialne ograniczają tylko do Loży. W XXI wieku każda znana osoba ma swoją witrynę w internecie – pozornactwo nie ma !. Krytyka konstruktywna.

Komentarze są zamknięte