Jutro rusza polityczny proces Adama Słomki

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Proces rozpocznie się we wtorek 28 lutego 2012 r. o godz. 9.30 w Sądzie Okręgowym w Katowicach znajdującym się przy ul. Andrzeja blisko dworca PKP [nr sali podadzą na miejscu!].

Oskarżeni to: Adam Słomka. Zygmunt Miernik, Marianna Mirosław (weterani opozycji PRL). Adam Słomka – więzień polityczny w PRL i III RP (poseł na Sejm RP 1991-2001, były przedstawiciel Polski w Zgromadzeniu Parlamentarnym Radu Europy i b. obserwator procesów demokratycznych w krajach b. Bloku Sowieckiego), Zygmunt Miernik w PRL internowany, Marianna Mirosław (skarbnik KPN-OP) – brała udział w demonstracji w grudniu 1970 r. w Elblągu, do której strzelało LWP.

A. Słomka ma zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze terrorystycznym! w kampanii Konfederacji w wyborach prezydenckich 2005 r. To zarzut identyczny jak w procesach pokazowych w PRL (90 procent zarzutów, jak np. korupcja wyborcza, gdzieś wyparowały).

Operacją „śledztwa kierują b. oficerowie SB w Policji (Radwan i Karkowski). Przesłuchano ponad 70 tysięcy ludzi – pytając każdego CZY GŁOSOWAŁ NA SŁOMKĘ – co jest zabronione przez kodeks karny. Dokonano również rewizji w biurach i mieszkaniach w ponad 100 miejscowościach w całej Polsce. Zgromadzono ponad tysiąc sześćset tomów akt!  (prokuratura zrezygnowała z 1400). Jest to największe śledztwo i proces polityczny w historii III RP  (akta WRON to 300 tomów). Wydano kilkanaście milionów złotych!

W jego trakcie aresztowano A. Słomkę na 3 tygodnie (Sąd Okręgowy w Gliwicach  uznał uwięzienie za całkowicie bezzasadne), dokonano rewizji w mieszkaniu i biurze KPN (prawomocną decyzją Sądu Rejonowego w Katowicach uznano te działania policji za „nielegalne przekroczenie uprawnień”. Dokonano zatrzymania A. Słomki – co kolejne trzy sądy uznały zgodnie za nielegalne i zasądziły zadośćuczynienie. Ponadto Sąd Apelacyjny w Katowicach uznał przewlekłość tego postępowania, zasądził odszkodowanie dla Z. Miernika oraz nakazał zakończyć trwające 6 lat śledztwo, gdyż „obecnymi metodami można je prowadzić w nieskończoność”. Dlatego dopiero teraz rusza proces! Sąd opublikował ogłoszenie z informacją  o procesie w ogólnopolskim wydaniu „Gazety Wyborczej” (za co zapłacił z naszych podatków).

Autor: Biuro Prasowe KPN-OP, rzecznik prasowy Ireneusz Wolański

 1. Eleonora
  | ID: 52a8136a | #1

  Przepraszam szanowną Redakcję NGO, ale bokotemat :)
  Po prawej stronie jest filmik z tańczącymi hmmm… (p)osłami, podpisane ” KPH ma 10 lat”
  A co to jest za towarzystwo?!??
  A może są to zdjęcia z ich Ostatków ( bez cudzysłowia) :)
  Światowi ludzie-pomóżcie i odpowiedzcie!

 2. NGO
  | ID: 31dd5674 | #2

  Co tu pisać, tak wygląda „nowa, świeża jakość na lewicy” :(

 3. Eleonora
  | ID: 52a8136a | #3

  O szlag!
  To jak to jest?
  Panie proszą panów, czy panowie proszą panów? :)
  za trudne dla moherka:)
  aż mnie wena najszła:

  Tańcowały dwa Rychały
  Jeden bez
  A drugi z małym
  Jak ten bez zaczął krążyć
  To ten z małym nie mógł zdążyć
  Miota się i szamota
  Wtem zasapany i zdesperowany
  Woła: Do licha!
  A cóz to za robota!
  Aniu idż i poproś do tańca
  Pana Palikota!
  :)

 4. JA
  | ID: b6a92128 | #4

  Trochę zagmatwany ten artykuł i trochę bez sensu.
  Wygląda to tak jak by ktoś chciał zakrzyczeć jakieś niewygodne fakty jakieś fakty.

Komentarze są zamknięte