Krótko i na temat: Starsi ludzie, którzy całe życie wierzyli w system, teraz cierpią…

Redaktor Obywatelski2

Dzisiaj byłem świadkiem jak starsza biedna kobieta w aptece nie potrafiła zrozumieć, dlaczego jej lek  (jest diabetyczką) jest tak drogi. Miała łzy w oczach, ponieważ musiała dokonać wyboru –  kupić jedzenie, czy kupić leki.

Całe życie pracowała, płaciła składki zdrowotne i rentowe. Teraz nie stać ją na podstawowe leki do których zawsze miała prawo. Rząd odciął jej ostatnią deskę ratunku w postaci refundacji. Co pozostało? Wegetacja w nadziei na lepsze jutro? Państwo krzywdzi ludzi i ja nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Jak inaczej nazwać dokonania Ministerstwa Zdrowa w ostatnim czasie? To już nie brak odpowiedzialności czy niewiedza. To szczyt politycznej ignorancji, brak empatii i obłuda. Jeżeli obecna Pani Marszałek Kopacz, broni swojego działa twierdząc, że to potrzebna ustawa, niech choć na małą chwilę przystanie w aptece. Niech zobaczy ludzkie cierpienie.

Prawo do godności to odwieczne prawo każdego człowieka. Obowiązkiem każdego kraju jest poszanowanie ludzkiej godności. Ludziom starszym jest ona w ostatnim czasie stale odbierana. Ludzie biedni, zastanawiają się jak żyć. Tu nie chodzi i zasady równości, aby wszystkim było dobrze i każdy miał po równo. Chodzi o poszanowanie ludzkiej godności, tak aby człowiek, który cale życie płacił podatki z myślą o starości, czuł, że jego dzieło było coś warte.

Kobieta w aptece nie wykupiła leków. Co z nią będzie? Ilu jeszcze jest ludzi w naszym kraju znajdujących się w podobnej sytuacji? Na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź – wielu…

Autor: Łukasz Żygadło

  1. Tomek Kwiatek
  2. ajwaj
    | ID: 2c383b80 | #2

    genialny tekst!

Komentarze są zamknięte