Zaproszenie na spotkanie z prof. Mariuszem-Orionem Jędryskiem

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Solidarna Polska i Wszechnica Solidarności UO zapraszają na spotkanie z prof. Mariuszem Orionem Jędryskiem, profesorem Uniwersytetu Wrocławskiego, głównym geologiem kraju w latach 2005-2007, obecnie posłem na Sejm RP. Prof. Jędrysek jest ekspertem w dziedzinie gazu łupkowego, którego 10% polskich zasobów znajduje się na terenie naszego województwa. Tematem spotkania będzie: „Gaz łupkowy i pakiet klimatyczny – szanse i zagrożenia dla Polski”. Spotkanie odbędzie się 23 lutego 2012 roku o godz. 18:00 w auli Uniwersytetu Opolskiego. Wstęp wolny.

Oprac. SP

 1. Ozi
  | ID: 17a86a4b | #1

  A może by tak w innych miejscowościach zorganizować spotkanie z panem profesorem.
  Temat arcyciekawy o którym rząd i niektóre media mocno racjonują wiedzę.Jesteśmy ciekawi jak było i jest z koncesjami, jak jest faktycznie z technologiami wydobycia i aspektem niszczenia środowiska.

 2. Eleonora
  | ID: 3a261ccc | #2

  Mam nadzieję, że Pan Profesor powie nieco więcej o zagrożeniach wydobycia gazu łupkowego niźli o skandalu związanego z przejęciem koncesji przez Gazprom. Bo o tym powszechnie wiadomo. Jeżeli wprowadza się takie Prawo Geologiczne wprowadzające nasz kraj w strefę noekolonializmu…?!
  Nie warto słuchać tych politycznych sprzeczek, kto wziął więcej koncesji Rosja czy USA… Bo to są rozmowy na poziomie lokaja:((
  Polecam doskonałą analizę prof Sliwińskiego!
  ( on jest spoza PO-PISu)

  http://www.polishclub.org/2011/05/13/prof-dr-hab-artur-sliwinski-zamach-na-polskie-zasoby-naturalne/

Komentarze są zamknięte