Radni Nowak i Bukowski poza PiS-em

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Dziś odbyła się konferencja prasowa radnych PiS Michała Nowaka i Przemysława Bukowskiego, na której zaprezentowali swoje stanowisko w sprawie dalszej drogi partyjnej.

Radni oświadczyli, iż wychodzą z Prawa i Sprawiedliwości i będą zasiadać w Radzie Miasta Opola jako radni niezależni. Powodem ich wyjścia z partii jest postawa szefowej klubu radnych PiS Violetty Porowskiej, brak porozumienia oraz odmienne zdanie w kwestii głosowań, poglądów i realizacji założeń. W rozmowie z NGO radny Michał Nowak przytoczył przykład z ostatniej sesji budżetowej, podczas której radny Dariusz Całus wstrzymał się od głosowania, zamiast głosować przeciw: – „Dlaczego przewodnicząca nie ogłosiła dyscypliny partyjnej w tym przypadku, a mnie ukarała za inne głosownie wcześniej?” – pyta radny Nowak.

Zdaniem radnych po odejściu do Sejmu Patryka Jakiego klub radnych PiS praktycznie nie funkcjonuje, nie są składane żadne wnioski, nie ma konferencji prasowych, ani dyskusji o przyszłości miasta. Michał Nowak twierdzi również, iż spodziewał się takiej sytuacji. – „Być może Violetta Porowska dogadała się ze szefem klubu PO Zbigniewem Kubalańcą, że jeżeli przeforsuje się  budżet miejski to utrzyma fotem wiceprzewodniczącej miejskiej rady?” – twierdzi.

Radni zamierzają w przyszłości wstąpić do „Solidarnej Polski” Zbigniewa Ziobry, której struktury będą budować na Opolszczyźnie razem z posłem Jakim.

Autor: Łukasz Żygadło

  1. Laurka
    | ID: c8f4433a | #1

    I bardzo dobrze, dajcie sobie spokój z Kłosowskim,Porowską,Szymańskim i innymi pozorantami! PiS na Opolszczyźnie to fikcja i może Solidarna Polska wypełni właściwie rolę prawicy.Do pracy panie i panowie.

  2. RVNG
    | ID: 43931c87 | #2

    CHŁOPAKI DOBRZE ZROBILI BO KTOŚ INNY ZACZĄŁ SIĘ NA NICH WYŻYWAĆ

Komentarze są zamknięte