8 grudnia 69. rocznica męczeńskiej śmierci bł. Alojzego Ligudy

Niezależna Gazeta Obywatelska2

W czwartek 8 grudnia 2011 r. przypada 69 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Alojzego Ligudy. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w kościele pw. Ducha Świętego przy ul. Ogrodowej 7 w Winowie. Po Mszy św. złożymy kwiaty i zapalimy znicze na grobie Błogosławionego.

Na 8 grudnia przypada również święto Dzieci Maryi oraz wszystkich osób, które oddały się Jej w opiekę. W tym dniu przypada również uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny obchodzona dokładnie 9 miesięcy przed Świętem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (8 września). Zarówno Zbawiciel i wcześniej Jego Matka również doświadczyli 9-miesięcznego życia pod sercem Matki – jak każdy z nas. Warto o tym pamiętać. A dodatkowo Maryja jest Niepokalana – wierzymy, że Bóg nie naruszył Jej wolnej woli, ale też w sposób szczególny zachował Ją przed wszelkim złem i grzechem.

Oprac. TK

  1. Trydent
    | ID: 1e1e2dec | #1

    O godz. 18:30 jest Msza trydencka w kosciele sw. Sebastiana z okazji świeta nakazanego, które obowiazuje w starym kalendarzu – Niepokalanego Poczecia N.M.P.

  2. | ID: 24c036bc | #2

    Czy Państwo Redaktorzy tłumaczyli już kiedyś,na czym polega-albo,jaka jest- msza trydencka?
    Chętnie przeczytałbym taki artykuł napisany najlepiej przez księdza lub zakonnika szczególnie-moze?-jezuitę?

Komentarze są zamknięte