Cóż „Mitteleuropa” zajrzała mi w oczy

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Przekonałem się, że skoro można prosić Niemców w imieniu polskich służb dyplomatycznych o interwencję finansową, to można też zamieścić „niepoprawny” tekst Zbigniewa Żukowskiego. Nieco szokujący Polaków w Polsce zastraszonych antysemityzmem … Ale jednak.

Minister Sikorski, który dosyć niedawno AK-47 próbował bronić Afganistanu przed ZSRR, dziś każe mi (jako eksparlamentarzysta PiS) kochać Niemców za ich własny projekt wspólnej waluty, czytaj: euro. Za Niemców wylegujących się na plażach Grecji i podziwiających piramidy w Gizie… Ale luksus … Mogę sobie na polskim dowodzie osobistym przejechać przez kraje UE. ..

Dlaczego pan minister nie powie, że cała pomoc UE to …  nie 300 mld złotych albo euro (bo się gubię), ale 1,5% polskiego budżetu. Dlaczego polski żołnierz poległy w Afganistanie dostaje „Gwiazdę Afganistanu” za walkę z terroryzmem? Czy to Samosierra? Gdzie ten Napoleon? Bo wydaje mi się, że żadnego aktu terroru w Polsce nie widziałem. Kto to jest terrorystą? Czeczen walczący o niepodległość? Może mieszkaniec Afganistanu? Jesteśmy krajem zaborczym? Gdzie te koncesje na pola roponośne w Iraku? Zostały tylko „Gwiazdy Iraku”?

Czy może być tak, że Pan celował w 1986 roku w Afganistanie nie w tą właściwą stronę?

Gubię się, może Pan Minister  podpowie: Niemcy, Francja, Rosja, USA, Wielka Brytania, inne kraje …?

Gdzie mam wyjechać, skoro za „uderzenie” w pomnik wdzięczności ZSRR można odpowiadać przed sądem jak lider KPN-OP, więzień polityczny PRL Adam Słomka. Może wesprzeć Partnerstwo Wschodnie UE i zamieszkać na Białorusi?

Proszę podpowiedzieć .. panie ministrze …  CZEKAM !!!

Autor: Paweł Czyż, p.o. REDAKTORA NACZELNEGO KSI

  1. svatopluk
    | ID: 2648b02b | #1

    co ma Afganistan wspólnego z UE?
    to akcja NATO

    jak Kaczyńscy negocjowali i podpisywali Traktat Lizboński to narodowa prawica siedziała cicho.

Komentarze są zamknięte