Właśnie do księgarń trafiła najnowsza Pana powieść „Lament Sieny”, jakby Pan ją scharakteryzował?
Żartobliwie mówiąc, pisarz powinien swoją książkę napisać, upublicznić, a potem z dystansem przyglądać się i przysłuchiwać, co o niej mówią czytelnicy… Mam taką refleksję dlatego, że nie przepadam za tzw. krótką charakterystyką, szybkim szufladkowaniem. Ale w przypadku „Lamentu Sieny” najbardziej właściwe będzie chyba określenie, że to rodzaj powieści grozy Czytaj więcej…

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł
![Patryk Jaki [jaki.pl]](http://ngopole.pl/wp-content/uploads/2011/08/77-150x150.jpg)

![kapitan Wrona [wpolityce.pl]](http://ngopole.pl/wp-content/uploads/2011/11/kapitan-Wrona-150x150.jpg)

![Zbigniew Religa [wajszczuk.v.pl]](http://ngopole.pl/wp-content/uploads/2011/11/religa-150x150.jpg)