Ile średnio zarabiasz w woj. opolskim?

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Najnowsze badania pokazują, że nie jest najgorzej, jak również nie jest kolorowo. Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń najlepiej zarabia się w woj. mazowieckim, bo średnio aż 4.500 zł. Najmniej natomiast na terenach wschodnich naszego kraju, bo w okolicach 2.800 zł. Badania wykazały, że średnia zarobków w woj. opolskim wynosi 3.000 zł. Taką samą średnią wykazało woj. kujawsko-pomorskie. Nieco więcej, bo 3.080 zł zarabia się średnio w woj. dolnośląskim.

W naszym województwie najlepiej zarabia się w przemyśle ciężkim, średnio 3.560 zł miesięcznie, natomiast najmniej pracownicy zatrudnieni w usługach – średnio 2.700 zł.

W samym Opolu średnia miesięczna płaca wynosi 3.200 zł brutto i była na poziomie zanotowanej w Toruniu i zbliżona do zarobków w Gorzowie Wielkopolskim (3 100 PLN).

Autor: Łukasz Żygadło, źródło: www.wynagrodzenia.pl

 1. RVNG
  | ID: 782270c8 | #1

  Brutto – ważne ile ludzie do ręki biorą !!!!!!!!!!!!!!

  Np 2000 brutto – to ochłapy 1200 netto na rękę i do domu.

  POstkomunistyczna złodziejska partyja Rudego 102 sprzyja SKNEROM prywaciarzom,ponieważ zgred prywaciarz po nocach by nie spał gdyby rządził PiS który podnosiłby najniższą krajową,a tak rządzi Peło i nie podnosi najniższej i taki sknera prywaciarz się wysypia.

  Druga Sprawa – te dane są ośmieszające – większość ludzi w Opolu dostaje średnio netto 1500 -1600 zł i do domu.

  Sondażownie i instytuty badawcze lepiej niech przerobią na fabryki – będą miejsca pracy i koniunktura wzrośnie.

Komentarze są zamknięte