Twórcy dla RP: „niezrozumiała bierność policji wobec aktów agresji, noszą znamiona prowokacji i muszą stać się przedmiotem osobnego śledztwa”

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej wyraża najgłębsze oburzenie i zaniepokojenie zakłóceniem obywatelskich obchodów Święta Niepodległości zamieszkami, sprowokowanymi przez porozumienie organizacji lewicowych, działających ze wsparciem wpływowych mediów, na czele z „Gazetą Wyborczą”. Fakty wskazują jednoznacznie, iż zajścia te były skutkiem prowadzonej od wielu miesięcy oszczerczej kampanii przeciwko „Marszowi Niepodległości”, w której wpływowe media wzywały do uniemożliwienia patriotycznej manifestacji, insynuując jej faszystowski charakter i przyzwalając na użycie w tym celu przemocy. Sięgnięcie po oszczerczą retorykę „walki z faszyzmem” przywodzącą najgorsze skojarzenia z czasów prześladowania polskich patriotów przez stalinizm oraz przyzwolenie na sprowadzanie przeciwko obchodom Święta Niepodległości lewackich bojówek z Niemiec uważamy za skandaliczne przekroczenie wszelkich dopuszczalnych granic, tym bardziej wymagające potępienia, iż mimo godnych pożałowania ekscesów, do których doprowadziła, propagandowa histeria jest wciąż podtrzymywana przez część mediów, uporczywie zakłamujących przebieg wydarzeń w dniu 11 listopada, wybielających winnych i oczerniających uczestników Marszu Niepodległości.

Decyzje władz miasta Warszawy i policji, które zalegalizowały i umożliwiły konfrontacyjną obecność bojówek i grup przeciwników na trasie Marszu, a także niezrozumiała bierność policji wobec aktów agresji, noszą znamiona prowokacji i muszą stać się przedmiotem osobnego śledztwa, tak, aby wszelkie okoliczności tych zdarzeń zostały przekonująco wyjaśnione.

Fakt wyraźnego inspirowania przez wpływowe i pozostające w bliskich stosunkach z władzą media groźnych dla porządku publicznego ekscesów, w połączeniu z natychmiastowymi zapowiedziami ze strony rządu i prezydenta ograniczenia praw obywatelskich budzą najgłębszy niepokój co do kierunku, w jakim podąża obecna władza i sprzyjające jej środowiska.

Wojciech Albiński

Jacek Bartyzel

Grzegorz Braun

Izabela Brodacka-Falzmann

Tomasz Burek

Jadwiga Chmielowska

Piotr Gliński

Andrzej Górski

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Robert Kaczmarek

Andrzej Kisielewicz

Janusz Krasiński

Zdzisław Krasnodębski

Antoni Krauze

Małgorzata Matuszewska

Marek Nowakowski

o. Jacek Pleskaczyński

Andrzej Przyłębski

Jarosław Rybicki

Jacek Suchecki

Tadeusz Sikora

Jerzy Światłoń

Wiesław Ukleja

Jerzy Wójcik

Krzysztof Wyszkowski

Halina Zalewska

Jerzy Zalewski

Michał Zieliński

Rafał A. Ziemkiewicz

Paweł Zyzak

 

  1. | ID: f65795be | #1

    „Robią to dla naszego dobra i niejako przy okazji, bo podstawowym ich zadaniem jest „opieka” nad grupą kibiców. Robią to dlatego, że kibice to przeważnie środowiska prawicowe, a nawet skrajnie prawicowe.” O kim mowa? – > http://www.ospn.opole.pl/?p=art&id=583

Komentarze są zamknięte