Środowiska narodowe mają polityczny plan na najbliższe cztery lata – chcą utworzyć nową partię

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Ugrupowania zrzeszające narodowców zamierzają stworzyć Ruch Narodowy, który z czasem ma przekształcić się w partię, a za cztery lata wywalczyć sobie miejsce w polskim Sejmie.

Marsz Niepodległości był największą manifestacją narodową od lat. Trzeba się zastanowić, co z tak pięknie rozpoczętym ruchem zrobić. Forum do współpracy będzie stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Jest w fazie rejestracji, ale jego idea istnieje od dawna.

– przyznaje w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Artur Zawisza, członek komitetu organizacyjnego „Marszu Niepodległości”.

Przedstawiciele ONR-u i Młodzieży Wszechpolskiej chcieli ogłosić narodziny Ruchu Narodowego 11 listopada pod pomnikiem Romana Dmowskiego – przeszkodziły im w tym jednak zamieszki jakie wybuchły w stolicy w związku z „Marszem Niepodległości”. Informacje na temat planów powołania Ruchu zdobył przedstawiciel środowisk określających się jako antyfaszystowskie, który przeniknął w szeregi ONR. Informator „Gazety Wyborczej” twierdzi, że Ruch Narodowy miałby być antyimigrancki, nacjonalistyczny i homofobiczny, a jednocześnie prezentując się jako „patriotyczna alternatywa” dla już istniejących ugrupowań politycznych.

Za: Wpolitce.pl

  1. 17 września
    | ID: 5bd5922c | #1

    wstyd cytować Wyborczą Aarona Szechtnera, współpracownika władz PRL syna oraz brata katów Polaków

Komentarze są zamknięte