Wśród poszkodowanych pielgrzymów znaleźli się klerycy, pielęgniarki, młodzież i osoba starsza

Niezależna Gazeta Obywatelska5

Jedenastu pątników opolskiej pielgrzymki na Jasną Górę zostało rannych w wypadku, do którego doszło po godz. 6 rano na trasie Poręba-Dolna, w powiecie Strzeleckim na Opolszczyźnie.

Kierujący samochodem osobowym marki skoda fabia 59-letni mężczyzna wjechał w tył franciszkańskiej grupy „Czerwona jedynka” idącej w strumieniu nyskim 35. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę. Poszkodowani, zostali przewiezieni do szpitali w Kędzierzynie-Koźlu i Strzelcach Opolskich. Ośmiu z nich po badaniach zostało zwolnionych, a trzech pozostało w strzeleckim szpitalu na obserwacji.

Jak informuje Jolanta Dec z komendy powiatowej policji w Strzelcach Opolskich kierowca samochodu, który wjechał w pielgrzymów był trzeźwy, prawdopodobnie oślepiło go słońce.

Główny przewodnik opolskiej pielgrzymki, ks. Marcin Ogiolda, informuje, że od strony organizacyjnej pielgrzymka zabezpieczona jest prawidłowo, a poranne zdarzenie to nieszczęśliwy wypadek.

Jak relacjonuje o. Jacek Szczytowski, przewodnik „Czerwonej jedynki” – Była mgła. Grupa szła z Poręby w stronę Dolnej. Tuż za wzniesieniem na drodze nadjechał samochód, który w ogóle nie reagował na sygnalizację  służby porządkowej pielgrzymki, aby się zatrzymać. Po chwili wjechał w tył grupy potrącając 11 osób.

Wśród poszkodowanych znaleźli się klerycy franciszkańskiego seminarium, pielęgniarki, młodzież i jedna osoba starsza. Pięć osób zdecydowało się kontynuować pielgrzymkę. Także pątnicy, którzy nie ucierpieli w wypadku pielgrzymują dalej.

Źródło: KAI

 1. pawel
  | ID: 4cdabc9c | #1

  kochani pielgrzymi opolscy jesteśmy z Wami w tych trudnych chwilach. Dzisiaj modliliśmy sie za Was w naszym parafialnym kościele wraz z pielgrzymka ełcką.

 2. | ID: 41a1519a | #2

  A dziś jest już 4 sierpnia !
  Bracia,Pątnicy,warto by jeszcze raz opisać to tragiczne zdarzenie !
  Portale podają tylko informację policyjną ,ale Wy, tam na trasie, znacie szczegóły !
  Może kierownik Waszej grypy lub kierownik całej pielgrzymki,opisałby jeszcze raz to zdarzenie i choć trochę o rannych pielgrzymach znajdujących się w szpitalach ? Jesteśmy ciekawi ,jakie Oni odnieśli rany ?Oby Ich cierpienia nie były wielkie!

  pANIE bOŻE,mATKO bOSKA cZĘSTOCHOWSKA DOPOMÓŻ TYM KOCHANYM LUDZIOM !

 3. | ID: 455067ba | #3

  http://www.tvp.pl/opole/informacja/kurier-opolski/wideo/3-sierpnia-2011-r/5019067 relacja świadków zdarzenia w wiadomościach TVP. Tomasz Kwiatek

 4. Sylwia
  | ID: bb34c223 | #4

  Modlitwą jestem z Wami. Wiem, że to bardzo trudne przeżycie. Sama to doświadczyłam. Jestem poszkodowaną wypadku na Elbląskiej Pielgrzymce na Jasną Górę (wypadek był w zeszłym roku). Również samochodów wjechał w pielgrzymów. Obrażenia, które doznałam są trwałe. Jak to lekarze mówią do końca życia. Każdego dnia dziękuję Panu Bogu za dar życia :) I Wam życzę szybkiego powrotu do zdrowia i ufności w Pana Boga.

 5. | ID: 455067ba | #5
Komentarze są zamknięte