Potrąceni koło Strzelec Opolskich, to prawdopodobnie pielgrzymi z diecezji opolskiej

Niezależna Gazeta Obywatelska4
Jedenastu pielgrzymów zostało nad ranem potrąconych przez samochód osobowy w Dolnej k. Strzelec Opolskich – poinformowała komisarz Marzena Grzegorczyk z opolskiej policji.

Jedenastu pielgrzymów, którzy kierowali się w stronę Jasnej Góry, zostało nad ranem potrąconych przez samochód marki skoda fabia.

Do wypadku doszło, kiedy schodzili z niewielkiego wzniesienia na drodze nr 426 w miejscowości Dolna.

– Kierowca skody fabia, 59-letni mężczyzna, zjeżdżając z wzniesienia wjechał w tył maszerującej grupy pielgrzymów. Obrażeń doznało jedenaście osób – powiedziała komisarz Marzena Grzegorczyk z opolskiej policji.

Do wypadku doszło o godz. 6.35. Kierowca był trzeźwy. Dziesięć osób trafiło do szpitala w Strzelcach Opolskich, jedna do Kędzierzyna-Koźla. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że trzy osoby, które zostały przetransportowane do Strzelec Opolskich, są ciężko ranne – powiedziała Aleksandra Wnuk z zespołu prasowego opolskiej policji.

Przyczyny wypadku ustalają policja i prokuratura. – To mogła być nadmierna prędkość albo mgła. Trudno w tej chwili to ocenić – dodała Grzegorczyk.

Prawdopodobnie są to pielgrzymi z naszej diecezji, gdyż dziś jest etap strzelecki opolskiej pielgrzymki zmierzającej na Jasną Górę – jak powiedział NGO asystent prasowy Diecezji Opolskiej Łukasz Woźniak.

Przypomnijmy w poniedziałek 1 sierpnia pod hasłem „Z Maryją na drogach Komunii” spod kościoła św. Jacka w Opolu wyruszyła XXXV Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Jednym z pątników był biskup opolski Andrzej Czaja, który przez 2 dni towarzyszył wiernym na pielgrzymim szlaku. W tym roku w opolskiej pielgrzymce idzie blisko 2,5 tys. osób. Do sprawy jeszcze wrócimy.

Oprac. TK, za Wp.pl

 1. | ID: 7bce5481 | #1

  W artykule o nieszczęściu na drodze do Częstochowy napisaliście,że do tej sprawy powrócicie !
  Czekamy na kolejny obszerny artykuł-reportaż o o poszkodowanych ,o tych ciężko rannych, i o tych lekko rannych !
  Życzymy tym kochanym pielgrzymom szczęśliwego powrotu do zdrowia a Redaktorkę prosimy by o rannych pisała wielokrotnie aż do ich wyzdrowienia !
  Oni szli dać świadectwo,że młodzież polska jest katolicka,wierzy w Boga i Matkę Boską…
  Takie wzory trzeba upowszechniać !
  Z Bogiem !

 2. | ID: 7bce5481 | #2

  Ten temat już znika z portalu i trzeba mieć trochę intuicji,by do niego trafić !
  Poważny wypadek,ranni młodzi ludzie i już cisza !
  Niedobrze !
  Jako Redaktor Naczelny wysłałbym dziennikarzy i do szpitala, i do domu owych rannych pielgrzymów i stworzyłbym kilka reportaży z tego tragicznego wydarzenia !
  Z grupą pielgrzymów mógłby iść jakiś pielgrzym sprawozdawca,niekoniecznie dziennikarz !On dawałby codzienne, krótkie relacje z trasy i potem z postoju pielgrzymów !
  To jest temat ciekawy i to nie tylko mnie !
  A może lęk przed komunardami,liberałami,ateistami onieśmiela Głowę tego portalu ?
  Do odważnych świat należy !-Ai solleciti il tempo vola-tak mówią Włosi też na pielgrzymkach,niekoniecznie do Częstochowy !
  A o sprawcy wypadku też nic nie ma !Pokażcie go !
  Czy źałuje swego czynu ?A może się cieszy,ze wyeliminował kilku ludzi z pielgrzymki do Częśtochowy ?

 3. | ID: 7bce5481 | #3

  Hallo,
  Redaktorko,
  Pielgrzymka dotarła do Częstochowy a ja uparcie pytam,dlaczego nie było żadnych relacji o poszkodowanych w wypadku drogowym na trasie właśnie tej pielgrzymki ?
  Jeśli taka relacja gdzieś na portalu była ,podajcie mi stosowny link !

 4. gość
  | ID: 2e0258a1 | #4
Komentarze są zamknięte