Wołczyn przez kilka dni miejscem spotkań młodych katolików

Niezależna Gazeta Obywatelska

W dniach 11 – 15 lipca 2011 r. odbędą się kolejne spotkanie młodych w Wołczynie. Organizatorzy spodziewają się  ponad 1000 osób. Tegoroczna idea spotkania nawiązuje do sakramentu namaszczenia chorych, gdzie Pan Bóg w swoim nieskończonym miłosierdziu wspomaga człowieka  i podnosi go ze stanu grzechu i słabości. Podczas spotkania będzie można poznać osoby, które brały udział w różnych misjach na całym świecie. Więcej na stronie wolczyn.kapucyni.pl

Oprac. TK

 

Namiot misyjny – 11 do 15 lipca 2011

Plan spotkania:

Poniedziałek 11 lipca

Godz: 18:30 – 21:15 „PIGMEJE – nasi mali bracia”

Spotkanie: Dr Anna Krogulska – z zawodu zootechnik, teolog. Przez 5 lat pracowała w Kamerunie jako misjonarka świecka. Pracowała głównie z Pigmejami.

Dominika Wach – wolontariuszka w Kenii w slumsach Nairobi, pasjonatka krajów Afryki, organizatorka kursów bębniarskich, pomaga w zakupie szkoły dla dzieci.

 

Wtorek 12 lipca

Godz: 18:00 – 21:30 „Kapucyni i Misje”

Film: Latarnik – Republika Środkowoafrykańska 2009

Spotkanie: Br. Jerzy Steliga – główny bohater filmu Latarnik, wieloletni misjonarz w RCA, budowniczy szkół i kaplic na terenach misyjnych.

Br. Zenon Kapka – misjonarz z RCA

Br. Piotr Walocha – misjonarz z Czadu

Br. Kazimierz Kosek – misjonarz z RCA

Br. Jacek Dębski – misjonarz z RCA

Br. Zbigniew Kołodziejczyk – misjonarz z Czadu

 

Czwartek 14 lipca

Godz: 18:00 – 23:00 „Szpital w środku buszu”

Film: „Dżungla Radości” – Republika Środkowoafrykańska 2009 Anna Warchoł – pielęgniarka, świecka wolontariuszka, pracująca razem z Pigmejami w miejscowości Bagandou. Przez prawie 2 lata pracowała jako pielęgniarka w szpitalu dla miejscowej ludności, szczególnie dla Pigmejów. Chrzciła kiedy dzieci jej umierały na rękach, spotykała się z bezradnością, cierpieniem. Młoda dzielna pielęgniarka.

 

Piątek 15 lipca

Godz: 17:00 – 18:45 ” Rowerem przez KONGO DRC..”

„Afryka Nowaka” to bezprecedensowa rowerowa (ale nie tylko) sztafeta szlakiem wybitnego Polaka, który w latach 1931-1936 samotnie przemierzył Afrykę z północy na południe i z powrotem. W trwającym od listopada 2009 roku, podzielonym na 24 etapy przedsięwzięciu bierze udział kilkudziesięciu podróżników z Polski i zagranicy. Jej uczestnicy przemierzyli dotąd kilkadziesiąt tysięcy kilometrów po drogach i bezdrożach Libii, Egiptu, Sudanu, Sudanu Południowego, Ugandy, Demokratycznej Republiki Konga, Rwandy, Burundi, Zambii i Zimbabwe, RPA, Namibii, Angoli, RŚA, zamontowali kilkadziesiąt tabliczek upamiętniających historyczną podróż sprzed blisko osiemdziesięciu lat, a także spotkali ludzi pamiętających do dziś brodatego podróżnika z Polski, który w niespotykany sposób przemierzał Afrykę w czasach ich dzieciństwa. JOANNA KARDASIŃSKA i ŚWIATOSŁAW ROJEWSKI zaprezentują relację filmową z etapu kongijskiego oraz opowiedzą o dalszym ciągu kongijskich wojaży…

 

adres:

Wołczyn k/Kluczborka

ul. Kościelna 2, 46-250 Wołczyn

kontakt: br. Benedykt Pączka – Prezes tel. +48 504 225 267, [email protected]

Komentarze są zamknięte